צו סגירה לבית החולים “מוריה נוף הדר” בחיפה בגלל מצב תחזוקה ירוד

צו סגירה

רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות פרופ’ שמואל רשפון צו סגירה לבית החולים הסיעודי “מוריה נוף הדר שברחוב סירקין בחיפה, בגלל מצב תחזוקה ירוד מאוד של בית החולים וממצאי בקרות להבטחת טיפול ראוי בבית החולים שבוצעו על ידי צוות הבקרה של משרד הבריאות בשנה האחרונה.

הסיבות העיקריות להוצאת הצו על פי הבקרות שנערכו:

המבנה הישן מוזנח, עם רטיבות בקירות, קירות שאינם שלמים, מטבחונים שבורים ומתקלפים. הארונות לאחסון חפצים אישיים של העובדים שבורים. שולחנות האוכל אינם מתאימים. המיטות ישנות ואינן מתאימות. במעלית האחת הישנה הקטנה נעשה שימוש לכל תפקודי המוסד: העברת מזון, פינוי אשפה, העברת כביסה מלוכלכת ונקיה והעברת מטופלים. בנוסף, תזרים העבודה עם המזון לקוי.

ליקויים אלו נמצאו בבקרות חוזרות ולא תוקנו בטענה ששדרוג המבנה מתחיל בקרוב, אך לאחרונה התברר שנדחה תאריך התחלתו.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

 סגירת המוסד נעשתה בתיאום ובהסכמת הבעלים עת שנערך להם שימוע ביום שלישי האחרון 29/1/19. צו הסגירה יכנס לתוקף  ביום 15/3/19  לאחר  שיעוברו כל החולים למוסד מתאים אח.

בצו צוין, כי על הנהלת בית החולים לעזור למשפחות המטופלים ולצוות עובדי לשכת הבריאות חיפה  ככל שיידרש למען העברה  מסודרת של החולים, וכי לשכת הבריאות בחיפה תבצע בימים הקרובים בקרות תכופות בבית החולים כדי לוודא שנשמרים  בו התנאים הנדרשים לאשפוז החולים עד סגירתו.

מבית החולים הסיעודי “מוריה נוף הדר שבחיפה טרם נמסרה תגובה.

 

צו סגירה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.