הדרישה להסרת העבודה “מק ישו” מתצוגה במוזיאון חיפה – הפגנה אלימה בחיפה

מוזיאון חיפה הלאומנות (צילום: ירון כרמי)
קייטנות בחיפה

היום (ו’, 11/01/2019), התקיימה הפגנה אלימה מול מוזיאון חיפה, בהובלת ציבור נוצרים אשר נפגעו מהצגת עבודה במוזיאון חיפה, המציגה צלב ועליו תלוי ליצן של רשת המזון מקדולנדס, בנוסף ליצירה נוספת המראה את דמותו של “קין” כשהוא תלוי הפעם על צלב ומחזיק בידיו שקיות.

לדברי המפגינים, פרסום היצירות לעיל מהווה פגיעה ברגשות בני הדת הנוצרית ואף חילול והעלבת בני הדת הנוצרית בישראל ובעולם. מארגני המחאה טוענים כי הדין הישראלי כלל בתוכו איסור על פגיעה ברגשות או באמונה של קבוצה מסוימת במספר
של חוקים שכללו אף עונשי מאסר למי שמצבע מעשה העלול לגרום לפגיעה ברגשות ובאמונה של דת כלשהי.

הסטודיו – אירועי החודש

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה: המשטרה עצרה תושב חיפה בן 32 בחשד לתקיפת שוטר במהלך מחאה מול מוזיאון בעיר, על רקע מייצג במקום. משטרת ישראל נערכה היום לקראת מחאה מול מוזיאון חיפה, במסגרתה ניסו כמה מאות אנשים להכנס בכח, על מנת להוריד מייצג הנמצא במקום. כאמור, השוטרים חסמו והדפו את המפגינים מפתח המוזיאון ובתגובה הושלכו לעבר הכוח המשטרתי אבנים, מהם נפצעו שלושה שוטרים בראשם, שפונו לקבלת טיפול רפואי.

המשטרה עצרה חשוד אחד בעת שתקף שוטר ובכוונת המשטרה לזהות את האחרים באמצעות התיעוד שנערך במקום ולעוצרם. לציין, כי בסיס המחאה ראוי שיידון מול העיריה בדרכים חוקיות ולא באלימות וככל שיידרש, באמצעות בית המשפט.

 

מהארגונים העמותה הארמית נוצרית בישראל ובצלמו נמסר לחי פה: חופש הביטוי והאמנות והתרבות הינם חשובים ביותר אולם חלילה לפגוע ברגשות דת של מאות אלפי מאמינים. לא משנה אם זה יהדות נצרות או איסלם. גם המחוקק הבין זאת וקבע שזה עבירה פלילית. אנחנו מברכים את השרה רגב שהתערבה לטובת הענין ודורשים מראש העיר חיפה להורות מיידית למוזיאון על הסרת היצירות פוגעניות.

 

מדוברות מוזיאון חיפה נמסר לתנועת “בצלמו”: העבודה מק’ישו שמוצגת במוזיאון חיפה לאמנות במסגרת התערוכה שופ איט, תערוכה ביורתית שעוסקת בתרבות הצריכה. עבודתו של מק’שו הוצגה בעבר במוזיאונים רבים ברחבי אירופה, מתייחסת לשימוש ציני של תאגידי ענק בסמליים דתיים והיא מעלה ביקורת כלפי תרבות הצריכה הגלובלית והקפיטליזם. האמן , יאני לינולן , נוצרי בעצמו טוען ומבקר את האופן בו רולנד מק’דולנד הפך סמל של תרבות פופולארית שמגיע לרמות סגידה דתית. כל ניסיון לקשור את היצירה לגזענות אינו רלוונטי.

דרישה להסרת היצירה “מק ישו” – מכתבה של השרה מירי רגב למנכ”ל מוזיאוני חיפה – ניסים טל:

דרישה להסרת היצירה "מק ישו" - מכתבה של השרה מירי רגב למנכ"ל מוזיאוני חיפה - ניסים טל
דרישה להסרת היצירה “מק ישו” – מכתבה של השרה מירי רגב למנכ”ל מוזיאוני חיפה – ניסים טל

דרישת העמותה הארמית להסרת היצירה “מק ישו” מתצוגה במוזיאון חיפה

ROLA1

 

 

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

מירית הנדסה – עתלית – רחב
קייטנות בחיפה
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB