האקדמית גורדון | חדר למידה אופפת (אימרסיבית) הראשון בישראל !

האקדמית גורדון שבחיפה הקימה את חדר למידה אופפת (אימרסיבית) הראשון בישראל!

לימור ההרי: “התחושה שאתה נמצא מחוץ לכיתה, במרחב מקביל, אפוף בריחות, תנועה, צבעים ותמונות, מאפשרת חוויית למידה שאין שנייה לה”

באנר גורדון מבוקשים 750×100

האקדמית גורדון, שחרטה על דגלה את שילוב החדשנות בחינוך והוראה, ממשיכה לחדש ולהתחדש. בשנה החולפת החליטה הנהלת גורדון להקים מרחב למידה אימרסיבית ראשון מסוגו בארץ, שבו יוכלו הסטודנטים להתנסות בתרחישי למידה שונים שמעורבים בהם כל החושים – הרצפה נעה, ריחות הקשורים לתרחיש המוצג ויזואלית מופצים באוויר, הקירות אינטראקטיביים, ונגיעה בהם מפעילה טריגרים של מידע: סרטון או תמונה.

בזכות מרחב הלמידה החדש שהוקם, הסטודנטים יכולים להיות פעילים יותר, לתכנן, לחקור, ללמוד וללמד, ובעיקר – לחולל שינוי אמיתי בתהליך הלמידה המוכר לנו עד היום. למידה מהסוג הזה נותנת מענה גם לילדים עם קשיי למידה ולילדים בעלי צרכים מיוחדים, שמתקשים להסתגל למסגרת הלימודים הרגילה ואף ייתכן כי זהו מרחב הלמידה היחיד שמותאם להם.
מרחב הלמידה החדש מאפשר ללומד לצאת מחוץ לכותלי הכיתה ולסחוף אותו למקומות רחוקים, תוך הפעלת כל החושים.

למידה אימרסיבית (למידה אופפת) מתרחשת בסביבת למידה אינטראקטיבית, פיזית או וירטואלית המאפשרת לפעול על פי תרחישים שונים ומיועדת לרכישת ידע או מיומנויות בתחומי דעת שונים. במסגרת למידה כזו נעשה שימוש בטכנולוגיות כגון: הולוגרמות, סרטוני 360⁰, חיישנים ושכבות מידע, על מנת לעצב תהליכי הוראה מגוונים המעוררים עניין, מחיים טקסטים וממחישים דברים מופשטים, כל זאת כדי שהלומד יבנה ידע, יעבד ויזכור מידע תוך סקרנות והנאה.

לימור הררי, ראש מחלקת חדשנות וטכנולוגיה בהוראה באקדמית גורדון: “אנו מתבוננים במגמות של חדשנות טכנולוגיות למידה בעולם ובוחנים אותם. אחד הדברים אותם חווינו היה בתערוכה של טכנולוגיות למידה BETT שהתקיימה אשתקד בלונדון, והחלטנו שאנחנו נהיה הראשונים להביא את המרחב המדהים הזה לישראל.
התחושה שאתה נמצא מחוץ לכיתה, במרחב מקביל, אפוף בריחות, תנועה, צבעים ותמונות, מאפשרת חוויית למידה שאין שני לה. במרחב שכזה, תהליכי חשיבה אינה מוגבלים, הדמיון מתעורר ומעורבות הלומד מועצמת. למידה היא שינוי – ידע חדש נבנה, כאשר הוא נבנה באופן אימרסיבי בחווייה של למידה כזו, הוא משמעותי והופך לחלק מהדי אן איי של הלומד”.

באנר ריבועי גורדון מבוקשים 750×420

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.