יד שרה תעניק בדיקות שיניים חינם לקשישים בבתי אבות בחיפה

יד שרה מעניקה בדיקות שיניים חינם בבתי אבות

עמותת יד שרה מרחיבה את מיזם בדיקת השיניים לא עלות בבתי אבות ומגיעה עד לפריפריה וחיפה. כך שאם אחד היקרים שלכם נמצא בבית אבות או מרותק למיטה בהוספיס וסובל מבעיות שיניים או חניכיים וחשוב לכם לדעת מה מצב בריאות הפה שלו, מרפאת השיניים הניידת של יד שרה תגיע עד לבית האבות שבו שוהים יקיריכם ויעניקו בדיקות שיניים ללא עלות בצפון הארץ ובדרומה.

בדיקת השיניים הינה ללא עלות, ובמקרה של צורך בטיפולי שיניים הטיפולים הם מסובסדים ונעשים במסירות בחדר השינה של המטופלים או בבית האבות.

מנהלת המערך ביד שרה, נעמה ברונסקי, המשמשת גם כסייעת הרפואית בשלוחה הירושלמית, מספרת: “לעתים אני נתקלת בעבודה ב”הזנחה של השיניים שהיא ברמה של טראומה. זאת אחת הסיבות לכך שהמשימה קשה במיוחד, וכתוצאה מכך גם הניסיון לגייס רופאים מתנדבים, שהם גם ברמה מקצועית גבוהה וגם רואים בכך שליחות. הביקוש הגובר לטיפול  מציב אתגר של ממש לפני הצוות. היו לנו מתנדבים נוספים, אבל הם פשוט נשברו”.

מנכ”ל יד שרה משה כהן, מסביר: “צריך אישיות מאוד מיוחדת כדי לעסוק בזה. אחת המטופלות אמרה שמתנדב כזה צריך להיות יותר פסיכולוג מרופא”.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

עוד מוסיפה ברונסקי, “זה לא רק הטיפול, שקשה כשלעצמו, אלא לא פחות מכך גם מה שקודם לו – להצליח להגיע לשיתוף פעולה מצד החולה ולרמת היגיינה שתאפשר אותו. לפעמים זה קשיש עם דמנציה קלה, ומנסים בכל זאת לתקשר איתו. זה מתחיל בלדבר עם הבן או העובדת הזרה ואם זה מתאפשר אז מטפלים בזיהומים, ואז ניקוי אבן, סתימות, עקירות, מעקבים של עששת, תחזוקה”.

“לא תמיד משתף המטופל במצבו הפיזי והנפשי הקשה פעולה עם הרופא שבא לשפר את מצבו. אנחנו הרי צריכים שהמטופל יפתח את הפה. לפעמים אנחנו רוצים להרדים לו את השן בזריקה והוא סוגר עלינו את הפה. במקרים חמורים אנחנו מפנים לבית חולים. יש כאלה שאבדו להם שיניים תותבות, ולפעמים ההסתגלות לשיניים חדשות בגיל הזה יותר קשה מאכילה בלי שיניים, או שפשוט אין על מה להחזיק אותן”.

“אנחנו עושים את כל סוגי הטיפולים, חוץ מניתוחים ושתלים, שבשבילם צריך חדר ניתוח. צריך לזכור שאנחנו לא נמצאים במקום סטרילי אלא עובדים בתנאי שטח. זה לא בית מרקחת או מעבדה והטיפול מסובך. ועדיין יש לנו ביד שרה צוות מסור וניידת מאובזרת בכל מה שנדרש – כולל מכשיר רנטגן. יש אנשים שמטופלים אצלנו כבר שנים. עכשיו נוכל לשרת גם את בתי האבות בצפון ובדרום”, מסכמת ברונסקי.

ביד שרה מציינים, כי הם מגיעים לבדיקות על פי בקשה ופניה של בית האבות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.