קבלן חשמל מחיפה העלים הכנסות בסכום של 25,000 ₪ וגננת מטירת כרמל העלימה הכנסות בסך 73,769 ₪ אלה רק חלק ממעלימי המס שנתפסו במבצע שנערך בחיפה והסביבה

מס הכנסה במבצע ביקורות בחיפה והסביבה – 11% מבתי העסק בהם נערכו ביקורות לא רשמו הכנסות כדין

מבצע ביקורות של מס הכנסה אשר נוהל בראשות פקיד שומה חיפה, נערך ב-213 בתי עסק בעיר חיפה ובסביבה בענפי המסחר התעשייה ומתן השירותים. מהמבצע עלה כי בקרב 11% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין והתירוצים לא מיהרו להגיע.

בביקורת שנערכה באתר בניה בחיפה עלה כי קבלן חשמל שעבד במקום לא רשם הכנסות בסכום של 25,000 ₪ ששולמו לו מהלקוח במזומן, בשני מועדים שונים. הקבלן טען: “רציתי לרשום בגמר ההתחשבנות עם הלקוח בקבלה אחת”. הקבלן נחקר ותיקו הועבר למחלקת התביעות.

באתר בנייה אחר בקריית אתא קבלן ריצוף שביצע באותה עת עבודת ריצוף ללקוח לא רשם הכנסות בסך של 10,000 ₪ שהתקבלו במזומן. הקבלן טען בפני המבקרים שקיבל את הכסף יום לפני בערב, ולא רשם זאת כי אינו יודע עברית.

באתר בניה נוסף בעיר חיפה פגשו המבקרים בקבלן שיפוצים שביצע עבודה בעבור לקוח כקבלן משנה. המבקרים הנחושים בדקו מול הקבלן שהסביר שאותו קבלן משנה עובד אצלו על בסיס עצמאי וקיבל 12,965 ₪ בעבור עבודתו זו, למרות שאין לו תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים כלל. ההסבר שמיהר לתת “קבלן המשנה” היה: “אני עובד עם אחי ואבקש ממנו להוציא לי קבלות וחשבוניות”. קבלן שיפוצים זה נחקר אף הוא ותיקו הועבר לתביעות.

בגן ילדים מטירת כרמל, נמצא כי הגננת לא רשמה הכנסות בסך 73,769 ₪ מ-37 צ’קים שנתקבלו מהורי ילדי הגן. תשובתה של הגננת לא איחרה לבוא: ” אני רושמת את הצ’קים בזמן הפירעון”. אצל גננת אחרת, אף היא מטירת כרמל, נמצאו 2 צ’קים בסכום של 7,000 ₪ שלא נרשמו כדין בספרים. תשובתה של הגננת: “צ’ק אחד קיבלתי הבוקר וצ’ק שני אתמול בבוקר ולא ידעתי שצריך להוציא מיד קבלות”.  

במשרד השומה התקבל מידע מוקדם מלקוחה  שחגגה באולם אירוע ושילמה 40,900 ₪, אך בספרי העסק נרשמו רק 33,000 ₪. בעל האולם הכעוס טען: ” הלקוחה הזו עשתה משחק הורידה כל הזמן מנות ורצתה הנחה”.

 

מבדיקת חשבון הבנק של עורך דין מחיפה נמצא כי לא רשם הכנסות בסכום שלך 134,057 ש”ח. עורך הדין סיפק הסבר מעניין: “חלק מהצ’קים נם תשלומים של חברת ביטוח למבוטחים וחלקם שכר טירחה ועדים לא התפניתי לרישום התקבולים”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.