סטודנטים במכינה של אוניברסיטת חיפה זועמים: “יו”ר אגודת הסטודנטים מתעלם מאיתנו, אנחנו עומדים להפסיד את הסמסטר הנוכחי”

הפגנת מורי המכינה בקמפוס

סטודנטים במכינה של אוניברסיטת חיפה זועמים: “יו”ר אגודת הסטודנטים מתעלם מאיתנו, אנחנו עומדים להפסיד את הסמסטר הנוכחי”

מאות סטודנטים במכינה של אוניברסיטת חיפה זועמים על כי יו”ר אגודת הסטודנטים אינו מתערב במשבר בין הנהלת האוניברסיטה לבין ארגון הסגל הזוטר שמייצג את מורי המכינה אשר משביתים את הלימודים במכינה כבר ארבעה שבועות במחאה על תנאי העסקתם. מורי המכינה באוניברסיטת חיפה מועסקים ברובם לפי שעות אפקטיביות ולא במינויים של “עובדי הוראה”. היקף עבודתם למשרה מלאה גדול מזה של מורי מכינה במוסדות אקדמיים אחרים והם אינם זכאים להפחתת עומס הוראה על פי גיל או הורות. המורים לאנגלית לפטור ששובתים גם הם, מועסקים בתנאים נחותים מאלו של המורים לאנגלית בשאר האוניברסיטאות. עבור הסטודנטים לאנגלית במכינה מדובר בנזק חמור במיוחד הנגרם להם, משום שהשלמת קורסי האנגלית מהווה עבורם תנאי להתחלת הלימודים שאליהם כבר נרשמו והתקבלו. אם לא ישובו ללימודים בקרוב יפסידו את הסמסטר הנוכחי ויהיה עליהם להמתין סמסטר שלם ורק אז להתחיל בלימודי הקורס מהתחלה. כעת, מאיימים הסטודנטים בשביתת לימודים כדי להניע את הנהלת האוניברסיטה לפתור את המשבר מול מורי המכינה ולהציל את הסמסטר.

יפה בללי, יו”ר ועד הסגל הזוטר באוניברסיטת חיפה:

“אנו מצרים מאוד על הפגיעה בסטודנטים ככלל והסטודנטים לאנגלית בפרט. לצערנו, האוניברסיטה מתבצרת בעמדותיה ומסרבת להסדיר את תנאי העסקתם של המורים במכינה. אנחנו פועלים יומם וליל כדי למזער את הפגיעה בסטודנטים ולהביא לסוף השביתה. עם זה, איננו יכולים לוותר על מאבקנו הצודק ועל הדרישה לתנאים הבסיסיים אשר מגיעים לנו.”

הפגנת מורי המכינה בקמפוס

מאוניברסיטת חיפה נמסר לחי פה: צר לנו שוועד ארגון הסגל הזוטר המייצג את עובדי המכינה החליט במהלך המשא ומתן להשתמש בנשק של שביתה בלתי מוצדקת שתפגע בעיקר בסטודנטים החשובים לכולנו.
מורי המכינה של אוניברסיטת חיפה נהנים כבר היום מתנאים מיטיבים בהשוואה למכינות אוניברסיטאות אחרות ולכן הטענה שהתנאים שהם מבקשים קיימים בשאר האוניברסיטאות אינה נכונה.
למרות זאת, האוניברסיטה הסכימה ללכת לקראת המורים בדרישות שהעמידו לצערנו, ועד ארגון הסגל הזוטר לא הראה נכונות להתגמשות בשום סעיף, מה שמעיד שפניהם אינם למשא ומתן הוגן.
קבלת כל הדרישות שמעמיד ארגון הסגל הזוטר עלולה לפגוע בהמשך פעילותה של המכינה. על פניו נראה שבשלב זה כוונתם היא לנסר את הענף עליו יושבים כולנו. למרות זאת, אנו ממשיכים את המשא ומתן בלב חפץ במטרה להגיע לפתרון הנכון והראוי לכל הצדדים.
לגבי מחאת הסטודנטים: במכינה טוענים שהם מקבלים פחות מכולם, אנחנו טוענים שהם מקבלים יותר מהרב (רק באוניברסיטה העברית קיימים התנאים שהם מבקשים).

הם אומרים שאנחנו מתבצרים בעמדתנו ולא מוכנים לגלות שום גמישות, אנחנו אומרים שהצענו הצעה נגדית לגבי כל אחת מהדרישות שלהם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.