ראש העיר עינת קליש רותם הורתה על פיזור ישיבת דירקטוריון שקמונה

בישיבה השתתפו 3 חברי מועצה לצד חברי הדירקטוריון, אך חברותם של חברי המועצה בדירקטוריון הסתיימה ולא מונו חברי מועצה חדשים. חבר המועצה מטעם הירוקים ירון חנן: בסופו של דבר הישיבה המשיכה ללא חברי מועצה והאינטרס העירוני לא יוצג. אם היינו נשארים היינו פועלים לטובת התושבים והעיר, כמובן.

הערב, שעה אחרי שישיבת דירקטוריון שיקמונה התחילה, הגיעה הודעתה של ראש העיר עינת קליש רותם, לפיה עליהם לפזר את הישיבה, בגלל שחברותם של חברי מועצת העיר בדירקטוריון פגה (חברותם נקבעה בקדנציה הקודמת ויש למנות נציגים חדשים בקדנציה הנוכחית).


אודות חברת שיקמונה

חברת “שקמונה לשיקום הדיור בחיפה” הוקמה ביוני 1961 עפ”י החלטת הממשלה, למטרת חיסול משכנות עוני מאזורי פינוי מוגדרים ושיקום מצוקת הדיור בחיפה. בדירקטוריון החברה מכהנים אישי ציבור, חלקם ממועצת העיר. לצידם מכהנים נציגי ממשלה.


חברי המועצה ירון חנן, אורי גרינברגר ומיכי אלפר עזבו את הישיבה, אבל נציגי הממשלה בדירקטוריון המשיכו את הישיבה בלעדיהם.

חבר המועצה מטעם הירוקים ירון חנן מסר לחי פה כי הוא הופתע מאוד מהתנהלותה של קליש רותם:

“בפועל מה שקרה הוא שהישיבה המשיכה ללא חברי מועצה. כלומר ההחלטה לגבי תכנית עבודה לשנה הבאה הייתה אמורה להתקבל ללא מחברי מועצה, שדואגים לאינטרס החיפאי.

אני מבין שגרינברגר ואני מהאופוזיציה, אבל אני בטוח שברור לכולם, שקודם כל חשוב לנו האינטרס של תושבי חיפה, וגם אם אנחנו לא חלק מהקואליציה אנחנו לא נפגע בעיר שלנו בשביל אינטרס פוליטי כזה או אחר. לא ברור לי למה צריך לעשות צעד דרמטי כזה ולנסות לפזר את הישיבה באמצע, אפשר היה להיערך לזה מראש, הרי הישיבה נקבעה לפני מספיק זמן וכל ההתנהלות כלפינו הייתה לא מכבדת”.

ירון חנן (צילום: ירון כרמי)
ירון חנן (צילום: ירון כרמי)

עד לפיזור הישיבה הספיקו חברי הדירקטוריון וחברי המועצה לדון בסקר שביעות רצון בבתי דיור לגיל השלישי, אך הדיון במכירת הדירות של שקמונה ותכנית העבודה לשנה הבאה התחיל כבר בלעדיהם. מי שהודיע על פיזור הישיבה בשמה של קליש רותם, הוא מנהל לשכת התאגידים העירוני, מר ישראל בן שלום.

אורי גרינברגר (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)
אורי גרינברגר (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)
חבר המועצה עו”ד אורי גרינברגר מסר לחי פה כי הוא הופתע מאוד מהאופן, שבו הדברים התנהלו:

“באתי לדאוג לזה שהחברה תמשיך לפעול ולהתנהל. באמצע הישיבה נכנסו והודיעו שצריך לעצור הכול. אני לא בטוח בכלל שזה נכון מאחר ששקמונה כפופה לחוק החברות הממשלתיות ולא לפי תקנות התאגידים העירוניים, אבל זה לא העניין. הישיבה הזו נקבעה הרבה זמן מראש והיה אפשר להודיע לנו לפני הישיבה לא להגיע. יותר מזה בתחילת חודש דצמבר הייתה ישיבת מועצת עיר ואפשר היה להגיד לחברי המועצה שהמשיכו לכהן קדנציה נוספת, שהכהונה שלנו בשקמונה הופסקה. בחודש האחרון אפשר לראות טעות אחרי טעות, למשל ראש העיר לא מינתה נציגים מהאופוזיציה לכהן כדירקטורים בתאגידים. אנחנו רואים את הדברים בחומרה”

מעינת קליש לא נמסרה תגובה עד לרגע פרסום הכתבה.

הגיבו כאן לכתבה