שני תושבי חיפה עומדים בראש ארגון פשיעה המנהל רשת של סחר בבני אדם, סרסרות והלבנת הון

אילוסטרציה shutterstock

משטרת ישראל ניהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה וגלויה שבוצעה על ידי היחידה המרכזית במחוז חוף ובמהלכה גובשה תשתית ראייתית כנגד העומדים בראש ארגון פשיעה אשר סחר בנשים, סירסר בהן ובנוסף חשודים בהלבנת הון.

עם סיום החקירה הוגש היום (ב’) בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד שני חשודים מרכזיים תושבי חיפה בשנות ה 30 לחייהם ,אשר עומדים על פי החשד בראש ארגון הפשיעה.

במסגרת החקירה נחקרו עשרות חשודים ומעורבים בגין מעורבותם בתשתית הארגונית, בתהליך הסחר בבני אדם בסרסרות באותן נשים שהפכו עם נחיתתן בארץ לשפחות מין ובהלבנת הון מרווחי הארגון. מהחקירה עולה כי הארגון הפעיל רשת אשר איתרה נשים ממזרח אירופה , הכניסם לארץ באמתלות שונות כמו תיירות / ביקור קרובים וסחרה בהן במטרה להביאן לארץ בכדי לעסוק בזנות. בארץ פעל מוקד אשר פעל 24 שעות ביממה ,זאת במטרה לספק שרותי מין ללקוחות.

הארגון דאג לפרסם את שרותיו ללקוחות באינטרנט ובדרכים נוספות. כאשר לקוח היה מעוניין בקבלת שירותי מין, הוא התקשר למוקד, קיבל סיסמא אשר באמצעותה נכנס לאתר אשר הכיל את תמונות הנשים לבחירתו, והתשלום חושב על פי שעה ומרחק הנסיעה מחיפה.

כאמור, הבוקר הוגש כתב אישום על ידי פרקליטות מחוז חיפה כנגד שני החשודים המרכזיים בפרשה וזאת לפי חוק המאבק בארגוני פשיעה , סחר בבני אדם , סרסרות והלבנת הון.

ממנהלת המטה למאבק בסחר בנשים עו”ד ניצן כהנא, נמסר לחי פה בתגובה: “אנו מברכות את משטרת ישראל על עוד מבצע מוצלח נגד רשת סחר בנשים, אך תוהות כמה סוחרי נשים נוספים תצטרך המשטרה לגלות לפני שמדינת ישראל תפנים כי הסחר בנשים חזר אליה. כמה נשים עוד ינוצלו פה לפני שיבינו שהסחר בנשים מתפשט כמו רעה חולה, ושכדי למנוע אותו יש צורך לחזור למאמצים אותם ביצעה המדינה לפני עשור. אנו קוראות לשרים ארדן, שקד ודרעי לשלב כוחות, ולפעול בכל הכח כדי למנוע את כניסתן של קרבנות נוספות לישראל, לאתר את סוחרי הנשים ולהעמידם לדין על עבירות חמורות אלו”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.