תושיית הצוות הרפואי: כך הציל צוות מרפאת כללית את חייו של תינוק בן יומו שסבל מבעיה לבבית

דר עמאר קראקרה הציל חיי תינוק (1)

אמא טריה לתינוק בן שלושה שבועות התקשרה למשרד מרפאת כללית וביקשה להגיע לטיפול בגלל שמצבו של התינוק מעורר דאגה.  רופא הילדים של המרפאה, ד"ר עמאר קראקרה שמכיר היטב את האם, הבין שאם היא מודאגת יש לכך סיבה וביקש ממנה להזדרז ולהגיע.

מצבו של התינוק הידרדר במהירות ונדרשה פעולה דחופה

עם הגיעה למרפאה הבחין ד"ר קראקרה, כי מצבו של התינוק מעורר דאגה רבה, צבע עורו לא תקין ובכיו לא נשמע טוב, והיה לו ברור כי מדובר במצב חירום ועל כן, העביר במהירות את התינוק ואמו לחדר האחיות ודאג לפנותו מהמטופלים אחרים ששהו במקום. שם יחד עם האחות מירי אלפרסון – מנהלת הסיעוד במרפאה, החלו לפעול בהתאם לפרוטוקול החייאה בילדים ובמקביל, ביקש מצוות המשרד להזמין ניידת טיפול נמרץ.

דר עמאר קראקרה הציל את חיי התינוק
ד"ר עמאר קראקרה הציל את חיי התינוק

 

החייאה לתינוק במרפאה:

עד להגעת האמבולנס, דאג צוות המרפאה לחברו לחמצן ובשל קושי לחברו לעירוי, הכניס הרופא זונדת האכלה לתוך הקיבה והוחל בהזלפת סוכר ואכן, רמת הסוכר החלה להשתפר. בשל צבע העור, שבתחילה לא השתפר, החליט הרופא, שיש לו ניסיון רב מהעבר כרופא בפגיה בבית חולים, להנשים את התינוק. תוך כדי ההחייאה וההנשמה אבחן ד"ר קראקרה כי מדובר במום לבבי, לאחר שרמת החמצן לא השתפרה, על אף שקיבל חמצן באחוז גבוה, והדופק לא נימוש תוך כדי הפעולות.

הצוות המשיך לנסות לייצבו, גם כשצוות הנט"ן כבר הגיע ורק לאחר שיפור מה בצבע עורו ובמצבו, נשלח לביה"ח, כאשר הרופא מעדכן את הרופאים שם על מצב התינוק וכי יהיו ערוכים לביצוע החייאה.

תינוק בהלם קרדיוגיני קשה:

בבית החולים אובחן התינוק עם הפרעת קצב ובוצע היפוך חשמלי, אך הוא היה במצב של הלם קרדיוגיני קשה על רקע הפרעת הקצב ממנה סבל ועל כן הועבר לטיפול נמרץ. לשמחת כולם, לאחר אישפוז משך שמונה ימים, שב לביתו במצב כללי והתפתחותי טוב. המשפחה שלחה מכתב הוקרה מרגש לד"ר קראקרה, והאחות והודתה על הטיפול המסור, האבחון הנכון והצלת חיי תינוקם. הם גם היו נרגשים מכך שהרופא עקב במסירות, מידי יום אחר מצב התינוק בכל תקופת שהותו בבית החולים.

 

לא ניתן להגיב