ניסים וחנן מחיפה – יחד מהילדות, דרך צוות הטנק ועד לפרויקט הקהילתי המשותף

אם לא היה כיף, לא היינו ממשייכים, שריונר כבר 13 שנים

ניסים וחנן (צילום דובר צה"ל)
קייטנות בחיפה

רס״ר (מיל׳) ניסים חיון בן ה-32 הוא תושב חיפה, מאז שנולד ולפני ארבעה חודשים, הפך לאב. את רס”ר (מיל’) חנן סגל, אז חנן סגל בלבד, הוא מכיר מגיל 13. הוריהם עבדו יחד, ועובדים יחד מזה 25 שנה. הילדים התגייסו יחד ויצאו למילואים והיום מנהלים פרויקט חברתי חוצה ערים.

ניסים וחנן, גדלו יחד בשכונת הדר שבחיפה והיו לחברי ילדות אמתיים. ביום הגיוס גילו השניים כי הם מתגייסים יחד לחטיבת השריון 7. מאוחר יותר, שובצו השניים באותה הפלוגה ואף באותו צוות של טנק. היום, 13 שנים אחרי, הם עדיין יחד. עובדים על פרויקט חברתי בהתנדבות, נהנים במילואים ומאחלים בהצלחה למתגייסים החדשים לחיל השריון.

הסטודיו – אירועי החודש
ניסים וחנן (צילום דובר צה"ל)
ניסים וחנן (צילום דובר צה”ל)

ביום קיץ בהיר ביולי 2005, התייצבו ניסים וחנן בלשכת הגיוס נרגשים לקראת הכניסה לצה”ל. בעוד האחד התגייס לחטיבת השריון 7, השני התגייס לפלס״ר 7 (פלוגת הסיור של החטיבה). אחרי מספר שבועות עבר חנן לגדוד של ניסים וכך מצאו עצמם שני החברים משרתים יחד ובהמשך אף באותו הגדוד ובאותה הפלוגה.

גם היום, בשירות מילואים, לא נפרדו השניים המשרתים בחטיבת השריון (מיל’) עוצבת “מרכבות הפלדה” (847). אותה חטיבה אשר לחמה בכל מלחמות ומבצעי ישראל מאז מלחמת לבנון הראשונה.

על יום הגיוס מספר ניסים לחי פה:

״הכל היה בהפתעה. חנן גדול ממני בשנה. הוא דחה את השירות כדי לעשות מכינה קדם צבאית. הוא רצה נח”ל, אני רציתי שריון. הגעתי אתו ביחד לבקו”ם וגם הוא התגייס לשריון. כבר באותו יום הגענו לבסיס סיירים. חנן ניסה להתמיין לפלוגת הסיור ולא צלח, במקרה שלחו אותו לפלוגה שבה הייתי אני״.

השניים התגייסו לחיל השריון, סיימו טירונות והכשרה ולבסוף הגיעו לפעילות ביטחון שוטף בגבול לבנון. שם שירתו מספר חודשים עד תחילתה של מלחמת לבנון השנייה.

חנן מספר לחי פה:

התגייסתי לשריון ושריתי בחטיבה 7 עד סוף השירות היה לי שירות מלא עניין. גם בתוך טנק וגם בתוך חייל חי”ר. מצד אחד עשיתי מעצרים של מבוקשים ומצד שני הגנתי עם טנק בגבול לבנון”.

וניסים מוסיף:

התגייסנו לשריון, עשינו את הטירונות וכעבור זמן קצר הגענו לגבול הצפוני שם תפסנו קו. אחרי מספר חודשים פרצה מלחמת לבנון השנייה. המשכנו לשירות קרבי ומעניין שחרש פינות רבות ברחבי הארץ.

 

באוקטובר האחרון, נקראו חנן וניסים בצו 9 לשירות מילואים וכן בפברואר האחרון תפסו קו בגבול מצרים במשך שלושה שבועות. כי ״אם לא היה כיף, לא היינו ממשייכים”, מספר ניסים.

פרויקט חברתי משותף – ״מוקד תהלים עולמי”

השניים חברים טובים, לא רק תחת קורת הגג של צה״ל… בנוסף לשירות במילואים, הם הקימו ביחד פרויקט חברתי משותף הנקרא ״מוקד תהלים עולמי” העוזר לאנשים לאסוף קהל מתפללים עבור קרוב אליהם החולה. היום עובד הפרויקט על שיתוף פעולה נוסף עם עמותה שעוזרת בחלוקת מזון לנזקקים.

ניסים מספר על הפרויקט:

״אני וחנן נפגשים בדרך כלל פעמיים בשבוע ומדברים כמעט בכל יום. אני התחתנתי ב-2016, חנן התחתן שנתיים אחרי בדיוק באותו היום. אפילו את יום הנישואין שלנו אנחנו מציינים יחד״.

“זכיתי לשרת עם ניסים במשך 12 שנים”, אומר לנו חנן. וניסים מוסיף, “החבר’ה יודעים שאם זה רק אני או חנן, זה לא אותו הדבר, ואם אנחנו ביחד, זה משהו אחר”.

“מילואים זו חוויה אחת גדולה. אני עם ניסים באותו טנק וצוות מהיום הראשון במילואים ואני לא חושב שהייתי ממשיך כל כך הרבה זמן אם הוא לא היה איתי. יצא לנו לעשות קו טנקים וגם קו חי”ר. היום במילואים זו התנהלות משפחתית השונה משירות סדיר”. מספר חנן, ועל המשפחה בבית, “המשפחה תמיד דואגת שהצבא מזמין אותי אבל תומכים בכל מצב”.

במקום הראשון ביום כשירות חש”ן

לפני מספר חודשים, אף התקיימה תחרות – יום כשירות של חיל השריון על כלל תפקידיהם השונים של השריונרים. הטנק של ניסים וחנן זכה במקום הראשון.

 

ברכות למתגייסים הצעירים לחיל השריון

חודשי נובמבר- דצמבר, ידועים גם בעת גיוסים של מאות נערים ונערות לצה”ל. לפני מספר שבועות, התגייסו שריונרים חדשים לחיל. ניסים וחנן, שריונרים מנוסים, סיכמו את דברים, בברכה לחדשים, חנן: “רציתי בהתחלה להיות בנח”ל וצה”ל החליט לשים אותי בשריון. הלכתי ולא התחרטתי. המלצתי למתגייסים החדשים זה להגיע בראש פתוח, הם הגיעו למקום טוב עם אנשים נהדרים והם צריכים קצת זמן להבין את זה. אני לא מתחרט לרגע ואני שריונר כבר 13 שנה”.

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB