קייטסרפינג: שני גולשים חולצו ע"י יחידת השיטור הימי לאחר שנסחפו לעומק מול חופי בת גלים בחיפה

חילוץ גולשים מהים הוער (צילום: דוברות המשטרה)

שוטרי יחידת השיטור הימי חילצו אמש (ד', 05/12/2018) מהים הסוער, שני גולשי "קייט סרפינג" (גלשן מחובר לעפיפון) שנסחפו לעומק הים במרחק של כשני קילומטר מערבית לחוף כשהם באפיסת כוחות,  מאחר שלא הצליחו להגיע אל החוף.

לחי פה נודע כי מדובר בשני גולשים מנוסים ביותר, ששמותיהם שמורים במערכת. הם גלשו אחר הצהריים, באזור ראש הכרמל, ברוח דרומית מערבית, כאשר לפתע הרוח פסקה וחגה בפתאומיות מזרחה. הם זיהו את המצב המסוכן אליו נקלעו, קיפלו את העפיפונים והחלו לחתור בכל הכוח לכיוון החוף, אולם הזרם הסוחף משך אותם לכיוון מפרץ חיפה. באותה העת, גולש שלישי אשר היה על החוף, הזעיק את שוטרי השיטור הימי, אשר חילצו אותם לקראת חשיכה.

צפו: הגולשים מגיעים לתחנת השיטור בנמל חיפה (צילום: משטרת ישראל)

 

צוות השיטור הימי יצא אל הים הסוער, לאחר שקיבל דיווח מגולש ששהה על החוף והתקשר למוקד 100. צוות השיטור הימי השיט את ספינת הצרעה החדישה מול רוחות חזקות, דרום מערביות, ובתום סריקות, הצליחו השוטרים לאתר שני גולשים,  תושבי המרכז, בשנות ה- 40 לחייהם, במים, לצד הגלשנים, במרחק רב מהחוף.

השוטרים משו אותם מהמים  והעלו אותם אל ספינת הצרעה, יחד עם ציוד הגלישה  וחילצו אותם אל חוף מבטחים.

 

יש לציין כי בחיפה אין מועדון גלישת רוח משנת 2010, עת הרסה עיריית חיפה את המועדון הישן. מאז לא חידשה עיריית חיפה את מועדון הגולשים והוא נותר שלד אטום מתחת למחלף אלנבי. לכן, חסרה בחיפה נוכחות של מפעיל מועדון וסירת חילוץ שישמרו על הגולשים הרבים, המגיעים מכל רחבי הארץ לגלוש בחיפה והם נחשפים לסכנת חיים במקרה של תקלה.

לא ניתן להגיב