עידו אברהם, אילן פקיטנבקסי, ועודד קרפ, לא רק חיים חיי שיתוף בשכונת הדר בחיפה, גם את המילואים שלהם בגדוד איתן הם עושים יחד.

עידו, עודד ואילן בני 26, חיים יחד בשכונת הדר בחיפה. שלושתם משרתים במילואים בגדוד איתן של אוגדת הבשן והשתתפו בשבוע שעבר בתרגיל גדודי בבא״פ אליקים. החברות בינהם החלה לפני שמונה שנים, כאשר שלושתם בחרו לעשות שנת שירות (ש״ש), כדי לתרום ולתת מעצמם שנה נוספת של התנדבות ולא להתגייס ישירות בתום הלימודים.

השלושה עבדו בחוות הכשרה של השומר הצעיר, התנועה אליה הם משתייכים עד היום. ״בש”ש היו לנו הרבה שיחות על הצבא״, מספר אילן, ״הרגשתי שיש איתי אנשים שרוצים לשמור על המדינה ולקחת אחריות בהגנה עליה. לי זה היה מאוד משמעותי לכן התגייסתי. היום יש לי חניכים לפני שירות צבאי ואחד הדברים שאני מנסה לעביר להם זה כמה חשוב להתגייס ולתת מעצמך למדינה. התחושה הזו גם גורמת לי לעשות מילואים מידי שנה. חשוב לי להראות ולתת לחניכים שלי דוגמא”.

בסוף שנת ההתנדבות התגייסו השלושה יחד כחלק ממסלול נח”ל של בני גרעין. הם עברו את הטירונות וההכשרה בבא”ח נח”ל ושירתו כלוחמים בחטיבה. לאחר מכן, יצאו לפרק משימה של עבודה בקהילה ולקראת סוף השירות חזרו לתפקיד לוחמים בחטיבת הנח”ל.
“מסלול נח”ל מאפשר את הבחירה בתנועה גם לאחר הצבא״, ממשיך עידו, ״הצטרפנו לתנועת הבוגרים של השומר הצעיר לאחר סיום השירות הצבאי. עברנו לגור במודל של “קיבוץ עירוני”, בחרנו לשלב חיים של משימה בחברה הישראלית וחיי קבוצה שיתופיים, גם בהיבט הכספי וגם בעצם הבחירה לגור כקהילה וליצור מפגשים בחברה שמעודדים שיוון בין בני אדם והכרת האחר״.

עידו, אילן ועודד ממשיכים להתמיד ולתרום גם במילואים. ״אני זוכר את הפעם הראשונה שעשיתי מילואים״, משתף עידו, ״תפסנו קו בבקעת הירדן. המחלקה שלנו הייתה מאוד מגוונת וזה נחקק בי. הגיעו אנשים מכל הארץ, בני ישיבות, אנשים מעדות מגוונות, אנשים עם היסטוריה שונה, עם אמונות שונות. בתוך כל זה הבנתי שאנחנו באמת צבא העם, למרות הדעות השונות כולם למען מטרה אחת- לשמור על המדינה״.
עודד מוסיף, “אני רוצה שתהיה חברה צודקת ושוויונית, לזה אני נלחם גם בחיי השיתוף וגם במילואים”.

השבוע השתתפו כולם באימון בבא”פ אליקים. הם עברו חמישה ימים של מטווחים, תרגילי לילה ואימונים מאתגרים. במהלך האימון חגג הגדוד 70 שנה להיווסדו בטקס מרגש. השלושה מספרים כי האימון היה מעניין, “למדנו הרבה והתאמנו על משימות חדשות. אין כמו התחושה שסומכים עליך”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.