סמל נ’ תושב טירת הכרמל מסיים את קורס צוללן היוקרתי של זרוע הים

אביו סלל לו את הדרך לזרוע הים

סמל נ׳, בן 21, תושב טירת הכרמל סיים ביום רביעי אחרון 07/11/18 את קורס צוללן היוקרתי של זרוע הים.

נ’ התגייס באוקטובר 2017 לטירונות ואחריה החל את מסלול היוקרתי של זרוע הים. נ’  מאז ומתמיד התעניין בים ורצה להגיע לשרת בו.

אביו של נ’ שירת כ 12 שנים זרוע הים, ״העובדה שאבא שירת כל כך הרבה זמן בזרוע הים גרמה לי לרצות להגיע לשם, הרגשתי שזרוע הים זה כמו בית עבורי ולכן ידעתי שלשם אני צריך לכוון״.

מלבד העובדה שאביו היה בזרוע הים, נ’ למד בתיכון מדעי הים, ימאות ונהג להפליג בזמנו הפנוי. קורס הצוללן שאליו הגיע נ’ בנוי משני שלבים, השלב הבסיסי שנמשך כחצי שנה בו החיילים לומדים את הבסיס שנדרש על מנת להיות צוללן ובמהלכו החיילים חווים ניתוק כמעט מוחלט מהטלפונים. השלב שני הוא השלב הייעודי שגם הוא נמשך כחצי שנה ובו כל חייל מקבל את המגמה(תפקיד) עליו הוא יהיה אחראי בצוללת.

ישנם שישה מגמות בצוללת. מהו״ב האחראי על הפעלת מערכות בקרה השולטות במערכות ההנדסיות ומבצעיות של הצוללת, מגמת מכונה האחראית על מכלול מערכות השטה טכניות, מגמת גנ״ק ( גילוי, ניווט וקשר) האחראית על הפעלת מערכות אלו מעל ומתחת למים, מגמת נשק האחראית על טיפול והפעלת כלל מערכות הנשק והתקיפה המתקדמות המצויות בצוללת ומגמת סונאר אשר אחראית על בניית התמונה סביב הצוללת.

סמל נ קיבל סונאר, זו המגמה שכיוון אליה מפני שהתעניין בנושא. הדבר שהוא הכי מתחבר אליו במגמה הוא העובדה שאתה הראשון שמגלה אם קורה משהו בים.

״להיות סונאר זו אחריות גדולה״

 

בפנימייה הצבאית הניתוק המוחלט מהטלפון היה מאוד הקשה. בעקבות הניתוק מהעולם בחוץ וסגירת השבתות נוצר בין החניכים בקורס חיבור חזק ״אנחנו מכירים אחד את השני כל כך טוב שאנחנו יודעים את השמות של כל ההורים והאחים אחד של השני״ מציין נ. החברים דחפו אחד את השני ברגעים הקשים.

״הבסיסי זה חלק מאוד קשה, הם מראים לנו מה הם שואפים שנהיה יש להם מטרה שהם רוצים שנגיע אליה״.

נ, מספר:” הבנאדם שהתחיל את הקורס הוא לא אותו בן אדם. לאורך כל הקורס, המפקדים שמים בפני החניכים את החשיבות למקצועיות, למצוינות, לעבודת צוות, לאמינות והצורך להיות פתוחים אחד עם השני, אלו ערכים שכל צוללן זקוק להם בצוללת, הדבר המרכזי ששמים עליו דגש הוא אמינות, ״בצוללת אם יש פגם באמינות זה עלול לגרום לתביעת הצוללת״.

הפתיחות מאוד חשובה מפני שיש צורך לשתף את מה שיש לך בלב ולבטא את זה ובנוסף יש צורך ללמוד הרבה ולכן יש צורך היות בעל כוח רצון חזק. אתה רוצה שיהיה לך טוב ושלהם יהיה טוב ״אנחנו התחברנו, גם מי שבהתחלה לא התחברנו אליו בסוף נהיינו חברים מאוד טובים״.

עובדה של נ על קורס צוללן: “בקורס צוללן יש להקפיד על דברים מהדברים הקטנים עד הדברים הגדולים, מניקיון במסדרים ועד ההתנהלות בצוללת. תמיד לשאוף לכמה שיותר. נ’ ממליץ למתגייסים לקורס הבא של צוללן, לבוא עם ראש פתוח, ״למרות הקושי בהתחלה וההלם ההתחלתי, יש להסתכל כל הדרך ועל המטרה העומדת בסוף. תהיו קשובים לחברים שלכם ועל תפחדו לפרוק מול החברים זה מאוד חשוב, הם המשפחה שלכם בתקופה הזו״.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.