יום הבחירות בחיפה 2018 – דיווחים שוטפים מהשטח – ראיונות עם המועמדים, אחוזי הצבעה, תקלות ועוד…

בחיפה נפתחו הבוקר הקלפיות ויום הבחירות לראשות העיר חיפה ולמועצת העיר יצא לדרך. אנו בהרכב מלא בכל העיר ומדווחים כאן במהלך היום, עד לפתיחת הקלפיות ופרסום תוצאות ההצבעה. הישארו אתנו.

דיווחים מהשטח: סמר עודה, מיכל ירון ובן סער  

אחוזי ההצבעה בחיפה – עדכון מאתר משרד הפנים:

21:20 אחוזי הצבעה בחיפה 45%

19:00 אחוזי ההצבעה בחיפה 36%

17:22 – אחוזי הצבעה בחיפה 33%

16:45 – אחוז ההצבעה בחיפה  29% .


בועז גור לחי פה: “זו הצבעה על העתיד של העיר הזאת. ההצבעה תקבע איך יראו החיים שלנו כאן בחמש השנים הבאות. זה מרגש לראות תמיכה של כל כך הרבה פעילים ואנשים מחיפה, אשר שמעו על מקומי בחיפה. אני קורא לכם לצאת ולהצביע. העיר זקוקה לשינוי אמיתי. זה תלוי אך ורק בנו!”

עו״ד בועז גור, יו״ר סיעת ׳מקומי׳ בחיפה

בועז גור ובני משפחתו בחירות 2018
בועז גור ובני משפחתו בחירות 2018

בועז גור הגיע להצביע מלווה באישתו, מיכל, וילדיו. גור, שחבק בן שלישי במהלך מערכת הבחירות, אמר ביציאתו מהקלפי: ״הקמתי את מקומי בחיפה כדי לתת עתיד אמיתי למשפחות הצעירות בעיר. אנחנו התנועה היחידה שתפעל לעתיד הצעירים לצד שמירה על החיים המשותפים והמרקם היחודי של העיר שלנו״


16:00 – סיור במטה מנדי זלצמן – בן סער מדווח בראיונות וידאו: “מנדי זלצמן: זיהינו תעולת בחירות של קליש בתוך הקלפי עצמו. מנהל הקלפי אפילו לא הבין על מה אני מתלונן”. בנוגע לסקרים אמר זלצמן: “סקרים הם שקרים. אילו הסקרים היו קובעים אז פרס והרצוג היו ראשי ממשלה וקלינטון הייתה נשיאת ארה”ב. נמתין לתוצאות האמת. אנו מרגישים את האהדה וקוצרים את פירות ההשקעה” אמר זלצמן.

יעל בנבניסטי אמרה: אנחנו הסיעה היחידה שמבינה בגיל השלישי. נסייע למי שצריך להגיע לקלפי. התקשרו עכשיו: 052-2473445.

חנן מרקוביץ’ אמר: אנחנו צריכים את השינוי הזה, מכיוון שחיפה הולכת ומאבדת את מקומות העבודה.

איב עמוס אמר: הצעירים מתלוננים על מצב העיר, אך ממעטים להגיע ולהצביע. הפעם צאו להצביע ובחרו בנו: מנדי זלצמן וחיפה מתעוררת.


12:50 – יו”ר חד”ש רג’א זעאתרה: נראה לנו ששיעור ההצבעה בקרב התושבים הערבים בחיפה קרוב לאחוז הכללי בעיר.  אנחנו מאמינים שבסופו של חיפה השפויה תנצח ולא תיגרר לשיח הגזענות והשנאה נגד ערבים.  אנחנו קוראים לתומכים שלנו לבחור בראש העיר המכהן יונה יהב. אנחנו מאוד מוטרדים מהבריתות ועסקאות של עינת קליש רותם עם גורמי ימין קיצוני ועם פרובוקטורים מקומיים כמו עציוני. מי שפוגע במרקם היחסים בחיפה פוגע בעיר כולה ולא רק בתושבים הערבים.

רג'א זעאתרה (צילום: אלבום פרטי)
רג’א זעאתרה (צילום: אלבום פרטי)

12:20 – אביהו האן בראיון לסמר עודה: קלפיות נפתחו ללא פתקים של הירוקים. הירוקים של חיפה ישנו את המציאות בקריית חייה. הקרייה תהיה היפה ביותר בקריות. נסלק את חוות המיכלים ואת בז”ו.

הראיון המלא עם אביהו האן (מאת סמר עודה)


12:00 – מתקפת סייבר על הטלפונים של מטה סביון ויהב בחיפה – וידאו של המתקפה ודיווח נרחב על המתקפה בכתבה נפרדת – בקישור הזה: 


11:20 – אחוזי הצבעה גבוהים בחיפה מול 2013, אך נמוכים מהממוצע הארצי: עד כה הצביעו 18 אלף בוחרים, מתוך 256 אלף. 7% מבעלי זכות הבחירה. מדובר בעלייה של 2.2% לשעה זו מול השעה המקבילה בבחירות 2013, אך שיעור ההצבעה נמוך משמעותית מול שאר הערים בארץ.  אנחנו במערכת חי פה מזמינים את כולכם לצאת ולממש את זכותכם להצביע ולהשפיע על עתידה של חיפה!


11:00 – נעמה לזימי בראיון לבן סער, כתב חי פה: “שימו לב לפתקים פסולים. כל פתק שיש עליו קישקוש, או מקופל או קרוע, עלול להיפסל. בבחירות הקודמות נפסלו כ-6000 פתקים בחיפה, רובם של עינת קליש רותם”

צפו בריאיון המלא עם נעמה לזימי (כתבתו של בן סער)


10:20 – עציוני מצביע ברחוב התשבי ומוסר לבן סער, כתב חי פה: “אחרי 15 שנים אנחנו עושים שינוי. אנחנו אומרים תודה ולא תודה ליונה יהב. הצעירם ברחו והעסקים קרסו. ויתרתי על אגו וחברתי לקליש. אנחנו נדאג לעיר חדשה, עיר שונה, עיר שדואגת לתושבים, לצעירים ולעסקים. אני קורא לכם לצאת ולהשפיע, כדי שלא ניתקע עוד 5 שנים עם יונה יהב. אני קורא לכת להצביע ‘עצ’ למועצה ועינת קליש לראשות העיר”

עציוני בקלפי ברחוב התשבי (צילום: בן סער)


09:50 – עינת קליש יוצאת להצביע: “הבחירות האלה הן על העולם החדש מול העולם הישן. אני אוביל את העיר לפריחה ושגשוג. במערכת הבחירות האלה היו קשיים אבל הכל טוב” בנוגע לטענות כאילו שקליש נעלמה, השיבה קליש: “שוחחתי עם הבוחרים בחוגי בית. אפילו אתמול נפגשתי עם בוחרים בפאב הסינקופה ועניתי על כל השאלות)

עינת קליש בריאיון ביום הבחירות (צילום: מיכל ירון)


09:15 – הרב דובי חיון מצביע ומוסר לחי פה: כל אנשי מרצ נוהרים כעת לקלפיות. אנו יוצאים, בוחרים  ומשפיעים על עתיד העיר. אני קורא לציבור להצביע מרצ למועצה ועינת קליש לראשות העיר.  בבית בירם הייתה קלפי שנעלמה ולבסוף נמצאה בכיתה אחרת, שלא הייתה מתוכננת להצבעה. המצביעים התייאשו והלכו. היו קלפיות שבהן לא היו פתקים של מרץ. אנחנו מטפלים בעניין ומגישים תלונות לוועדת הבחירות. בשעה 11:00 אהיה עם ח”כ תמר זנדברג בבית הספר הרצל. הציבור מוזמן להיפגש אתנו שם.

הרב דובי חיון מצביע 30/10/2018 (צילום: אלבום אישי)
הרב דובי חיון מצביע 30/10/2018 (צילום: אלבום אישי)

08:20 – מטה קליש שכר חוקרים פרטיים של חברת ״ויצמן יער״ במטרה לאתר התרחשויות חשודות וזיופים בקלפיות לאורך כל יום הבחירות.


07:50 – סמר עודה מדווחת מדניה: יונה יהב השכים קום והצביע כבר בשעה 07:30 בקלפי בגן אשל, ברחוב אסתר רבין בדניה. יהב ניצל את האירוע למסרים לציבור ואמר כי מעולם לא שוחח עם המתמודדת הראשית שרצה מולו, עינת קליש. בנוגע לדברים שאמר לעובדי התברואה אמר יהב כי זה מחוייב המציאות, מכיוון שהם מבוהלים מהעתיד שלהם ורצו שאשוחח אתם. אעשה זאת גם בעתיד, אם יהיה צורך. רעייתו, רבקה יהב, אמרה כי מאז שגד זאבי החל לשפוך כספים על המתמודדים מול יהב, הפכה מערכת הבחירות לייצרית ומלוכלכת. די להון ושלטון, אמרה רבקה יהב.

יונה יהב בעת ההצבעה בדניה 30/10/18 (צילום: סמר עודה)


יום הבחירות בחיפה – התמונות מהשטח

יונה יהב מצביע 30/10/2018 (צילום: סמר עודה)
יונה יהב מצביע 30/10/2018 (צילום: סמר עודה)
קלפיות עם פתקים לרשות המקומית בחיפה (צילום: מיכל ירון)
קלפיות עם פתקים לרשות המקומית בחיפה (צילום: מיכל ירון)
יונה יהב בכניסה לקלפי 30/10/2018 (צילום: סמר עודה)
יונה יהב בכניסה לקלפי 30/10/2018 (צילום: סמר עודה)
עינת קליש יוצאת להצביע - יום הבחירות בחיפה - 30/10/2018 (צילום: מיכל ירון)
עינת קליש יוצאת להצביע – יום הבחירות בחיפה – 30/10/2018 (צילום: מיכל ירון)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.