שלושה קציני יבשה צעירים מחיפה יסיימו השבוע את בה”ד 1 – סער אופיר אופק פוקס ולירן כדורי

מירית הנדסה – עתלית – רחב

קצינים צעירים מחיפה

ביום חמישי השבוע יצעדו על רחבת המסדרים המפורסמת בבית הספר לקצינים מאות צוערים וצוערות, יקבלו את דרגות הקצונה ויהפכו לקצינים. בין הצוערים הנרגשים יש גם כמה בני העיר חיפה.

אופק פוקס בן ה-22 למד בבית הספר חוגים במגמות פיזיקה, מחשבים ומשפטים, היה בצופים ולפני הגיוס בחר להצטרף למכינת ‘מלח הארץ’. באוגוסט 2016 אופק התגייס לחטיבת הצנחנים ושובץ בגדוד 890. לאחר מסלול ההכשרה אופק יצא לקורס מ”כים, ואחריו לקורס קצינים. “תמיד היה לי בראש לצאת לקצונה”, אופק מספר ומוסיף: “ידעתי שבאמת אעשה את זה חודש לפני שיצאתי, ואני שמח שאני עושה את זה בשביל לתת יותר מעצמי ולהגן על תושבי המדינה”.

עיריית חיפה – רחב

כעת, כשהוא הופך להיות מפקד בעצמו, אופק מספר לחי פה על דמות המפקד שהשפיעה עליו:

“המ”פ שלי מהמסלול. למדתי ממנו יחסי אנוש, משימתיות, ולהיות נעול על המטרה”.
למתגייסים – “לכו לקרבי. תתגייסו לשירות משמעותי ותורם, צריך אנשים טובים שיתגייסו ליחידות השדה ויש שאומרים ‘זה לא יהיה אני’. תעשו שזה כן יהיה אתם”.

לירן כדורי בן ה-21 מסיים גם הוא את קורס הקצינים. לירן למד בפנימייה צבאית ולאחר מכן במכינת עלי, החלום שלו הוא לעשות את שביל ישראל והוא אוהב מאוד לקרוא. באוגוסט 2016 לירן התגייס, עשה מסלול והמשיך לקורס מ”כים, אחריו שובץ להיות מפקד טירונים. כעת, כשיסיים את קורס הקצינים, לירן יהיה מפקד מחלקה בגזרת הצפון, עם לוחמים ותיקים. למרות שהכיר הרבה מפקדים

 

לירן מספר לחי פה על מפקד אחד שהיה לו משמעותי במיוחד:

המ”פ שהיה לי כשהייתי בקו חברון. מעבר לזה שהוא היה מאוד מקצועי, הוא לימד אותי לאהוב את החיילים שלי, בצורה הכי אמיתית.  המחשבה על היציאה לקצונה התחילה ללירן כבר בכיתה י’, כשהתחיל את הפנימייה הצבאית, אבל הוא מספר: “זה תהליך שהתגבש הרבה זמן, משהו עמוק”. היום לירן מגיע לבתי ספר בשביל לדבר עם מיועדים לשירות על החשיבות בשירות קרבי. “אתה צריך להבין את האחריות שמוטלת עליך והתרומה שאצה יכול לתת”, הוא מסביר.

סער אופיר בן ה-20 הוא המסיים השלישי מחיפה. סער התגייס לגדוד דוכיפת בחטיבת כפיר באוגוסט 2016, ולפני הגיוס הוא שיחק כדורסל במכבי חיפה עד סוף י”א. לפני שיצא לקצונה, סער היה מ”כ טירונים וכעת הוא חוזר בתור מפקד מחלקת לוחמים.

סער מספר לחי פה על חוויה שהשפיעה עליו במיוחד בצבא – ההכנה לקורס קצינים:

“מפקד ההכנה סיפר הרבה סיפורים על איך היה נותן לחיילים שלו יותר ממה שצריך, לתת את העוד קצת. גם המ”כ בהכשרה בטירונות היה דמות משמעותית בשבילי. הוא העניק לי פק”ל ירך וזרק לי משפט שהוא יודע שאגיע לקצונה, ואפילו הביא לי גם את הצ׳ונגיות לקורס מ”כים”.

סער אופיר אופק פוקס ולירן כדורי מסיימים קורס קצינים בבה”ד 1 (צילום: דובר צה”ל)

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב