פתיחת מרפאת ילדים חדשה של הכללית ברכסים בגבעה ג’ | כללית

מתרחבים למען ילדי רכסים

גזירת סרט - פתיחת מרפאת רכסים גבעה ג. דוד חורש (צילום כללית)גזירת סרט - פתיחת מרפאת רכסים גבעה ג. דוד חורש(צילום דוברות כללית)

סניף חדש של הכללית נפתח ברכסים, והפעם בסניף חדש בגבעה ג’
באירוע גדול ומרשים, שכלל הפנינג לילדים וטקס חגיגי, נחנכה המרפאה החדשה שפתחה כללית ברכסים, הפעם בשכונה החדשה והמתפתחת, שכונה ג’ שבה לא היה עד כה כלל שירות מרפאתי של קופות החולים. המרפאה החדשה מצטרפת למערך גדול של שירות רפואי שמפעילה כללית לרווחת מבוטחיה ברכסים, הכולל את מרפאת סביון במרכז המסחרי, בית מרקחת חדש הפועל בסמוך, טיפת חלב, מרפאה עצמאית, שירות התפתחות הילד ומרפאה בכפר חסידים. בטקס הפתיחה ברכו הרב אברהם קונסקי – רבה של כללית, הרב הרה”ג ר’ יצחק שכטר ורה”ג ר’ אברהם לוגסי, שכולם התייחסו לפרשת השבוע הקודמת והבאה ולקורות נח. הם הדגישו את הערך המשתמע מהן, שהוא ערך של נתינה לזולת מתוך רצון אמיתי וכי המרפאה החדשה מביאה לידי ביטוי ערך זה ומנגישה שירות לתושבי השכונה, תוך רצון של אנשי כללית לטפל במסירות בתושבים. הדוברים הודו לאלי כהן, מנהל כללית במרחב חיפה וגליל מערבי, על כך שתוך חודשים מעטים הוא ואנשיו הצליחו לפתוח מרפאה בשכונה החדשה.

אלי כהן - צילום: יובל חן
אלי כהן – צילום: יובל חן

התייחס לכך שהתחושה היא של רצון טוב מלמעלה להביא לכך שהבשילו בו זמנית כל התנאים להקמת מרפאה והתייחס לכך שכללית ערוכה כל העת להמשיך לפתח את השירות במרפאה זו ובכללית, בהתאם להתפתחות היישוב והצרכים של התושבים. ד”ר יעקב גינזי, מנהל המרפאה ורופא ילדים מוערך ומוכר ביישוב, הודה לכל המברכים ועל כך שהתאפשר להפעיל מרפאה זו בהערכות כה קצרה. המרפאה ממוקמת ברחוב החצב בגבעה ג’, שהיא שכונה ההולכת ונבנית ועתידה להתרחב עם עוד אלפי יחידות דיור. היא ממוקמת בגבעה נפרדת ולכן הפעלת מרפאה בלב השכונה תקל מאד על התושבים בעת פניה לקבלת שירות רפואי. המרפאה כוללת שתי יחידות רופא והוכנה בה תשתית להפעלת יחידה נוספת. המרפאה מאויישת בשלושה רופאי ילדים מומחים בכירים, המוכרים לתושבי רכסים, שמעניקים שירות 5 ימים בשבוע, כאשר בנוסף על שירותי רופא ניתנים גם שירותי משרד.

צוות המרפאה כולל את ד”ר יעקב גינזי, בוגר הפקולטה לרפואה בת”א, שהינו מומחה ברפואת ילדים ובעל תת התמחות בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד מטעם המרכז הרפואי רמב”ם, בחיפה. ד”ר גניזי מכהן כסגן מנהל מחלקת מנהל בבי”ח בני ציון ומנהל שם את היחידה לנוירולוגית ילדים. במקביל, הוא רופא ילדים בשתי מרפאות כללית ברכסים.

גזירת סרט - פתיחת מרפאת רכסים גבעה ג. דוד חורש (צילום כללית)גזירת סרט - פתיחת מרפאת רכסים גבעה ג. דוד חורש(צילום דוברות כללית)
גזירת סרט – פתיחת מרפאת רכסים גבעה ג. דוד חורש (צילום כללית)גזירת סרט – פתיחת מרפאת רכסים גבעה ג. דוד חורש(צילום דוברות כללית)

ד”ר חיים ברק, בוגר בית הספר לרפואה בטכניון ומומחה ברפואת ילדים, משמש כרופא במרפאות כללית בקריות וברכסים.
ד”ר יעל פולק רזניק עלתה ארצה לפני 5 שנים מצ’ילה לאחר שצברה נסיון של 17 שנים במרפאה בסנטיאגו דה צילה, כולל ניהול מחלקת ילדים. כן עסקה בהוראת והדרכת סטודנטים לרפואה. עד לאחרונה עבדה במרפאה של כללית רקתי בטבריה, שם היא מתגוררת ועתה עוברת עם משפחתה לרכסים.

במהלך האירוע עודדו צוותי כללית את ההורים לחסן את ילדיהם כנגד שפעת, בהדגישם כי חיסון ילדים הוכח כיעיל מאד מפני התפתחות סיבוכים, תחלואה קשה, אישפוזים וסכנת חיים. החיסון של הילדים מהווה גם חיסון המגן על הסביבה מפני הדבקות במחלה.
דוגמה אישית למסר זה נתנה ד”ר יעל פולק כאשר דאגה כי ד”ר גינזי יחסן את בנה יעקב (בתצלום).

דר יעקב גניזי מחסן ילד נגד השפעת(צילום כללית)
דר יעקב גניזי מחסן ילד נגד השפעת(צילום כללית)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
תאטרון חיפה – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב