עו”ד הופמן: “עובדת בעיריית נשר גורשה ממשרדה והושעתה בגלל פעילות פוליטית לכאורה”

עיריית נשר מבקשת לפטר עובדת שלטענתה ביצעה פעילות פוליטית ובינתיים השעתה העירייה את העובדת מעבודתה, גירשה אותה ממשרדה והחליפה את מנעולי הדלת. עו”ד שחר הופמן ממשרד עוה”ד בן ארי-פיש-סבן ושות’, המייצג את העובדת, מחה על הצעד שננקט וטוען כי אין לעירייה כל עילה לכך.

עו”ד הופמן, שלח למנכ”לית עיריית נשר, מיכל לבנה, מכתב בו הוא דורש לקבל מייד את כל המסמכים והראיות שיש בידי העירייה התומכים, לכאורה, בטענותיה של העובדת לפטרה.

עו”ד הופמן מסר לחי פה: “בקשתי זו לא התמלאה וכל מה שנשלח אליי היה פרסום של אחת הרשימות המתמודדות בבחירות למועצת העיר ועליו הערות בכתב יד, ותכתובת דוא”ל, הנחזית להיות מתיבת דוא”ל של העובדת. כתב היד כלל איננו של העובדת שזומנה לשימוע ולכן אין לה קשר לנושא”…”מדובר בעובדת עירייה מן המניין ולכן אין למנכ”לית שום סמכות להשעות אותה לאלתר מעבודתה, לגרשה ממשרדי העירייה ולהחליף את המנעולים במשרדה. אני מגדיר מעשה זה כ”פעילות ביריונית של העירייה”.

במכתב נאמר גם שהעירייה נקטה בצעדים קיצוניים, משפילים ופוגעניים, עוד בטרם ערכת בירור ראשוני, מבלי להציג בפני העובדת את הטענות כלפיה, ומבלי לאפשר לה זכות טיעון בעניין. כל זאת, לדבריו, כאשר ההשעיה נעשתה לפני שימוע.

לדברי הופמן, “אם יש לעירייה טענות על ביצוע פעילות פוליטית אסורה על עובד עירייה, ממילא הסמכות לנקוט כנגדה בסנקציה כלשהי אינה מוקנית לוועדת הפיטורין, אלא לבית הדין למשמעת לעובדי הרשויות המקומיות”.

לסיכום הפנייה למנכ”לית עיריית נשר, כותב עורך דינה של העובדת: “מדובר בהטחת האשמות כלליות ועמומות, ללא פירוט מינימלי וללא הסבר ענייני, נקיטת צעדים חד-צדדיים, שלא כדין תוך פגיעה קשה בעובדת, וניסיון ליזום הליך פיטורים שאינו נמצא כלל ועיקר בסמכותה של העירייה וועדת הפיטורים, בניסיון להתחמק מביקורתו של גוף חיצוני, שאינו מושפע ממחול השדים שהתעורר בעיריית נשר לקראת הבחירות הקרבות”.

מעיריית נשר טרם נמסר לחי פה בתגובה: 

“בנושא משאבי אנוש לא נוכל להרחיב בשל צנעת הפרט”.

הגיבו כאן לכתבה