האלימות ברחובות חיפה: זוג מבוגרים שרכבו על אופניים הותקף על ידי רוכבי קטנוע שהיכו בהם

התקיפה ארעה בשכונת קרית אליעזר בשעות הבוקר המוקדמות בשבת האחרונה 06/10/18), האישה עדיין מאושפזת עם נזק קוגניטיבי. חתנם של הזוג, השחקן ישי גולן, מבקש מכל מי שהיה עד לאירוע שיצור קשר עם המשטרה כשנכון לעכשיו, התוקפים מסתובבים חופשי.

רכבו על אופניים על הכביש והוכו על ידי רוכב קטנוע שחלף על פניהם:

האלימות ממשיכה לחצות גבולות וכנראה גם גילאים. יעקב ומיכל שוורץ, שיצאו לרכיבת בוקר שגרתית על אופניהם ורכבו על הכביש, בשכונת קריית אליעזר בחיפה, הותקפו בידי מספר צעירים שרכבו על שני אופנועים. מיכל הובהלה לטיפול נמרץ עקב פגיעת ראש ושהתה שם מספר ימים, כשנכון לכתיבת שורות אלה, היא עדיין בבית החולים עם פגיעה קוגניטיבית, בהכרה, אך מתקשה לזכור פרטים מהאירוע.

בני הזוג (גילאי 68 ו 70), יצאו לרכב השכם בבוקר ממקום מגוריהם ברחוב מסדה למסלול הקבוע שלהם, כשהגיעו בשעה שש לערך, לרחוב אלנבי בקריית אליעזר, שם קרה המקרה המזעזע – הבעל שרכב כמה מטרים לפני אשתו, שמע רעש של קטנועים מאחוריו ופתאום שקט, לפתע חטף בעיטה לכיוון גופו מאחד הקטנועים אך איכשהו הצליח להתייצב ולא ליפול, כשהסתכל אחורה לחפש את אשתו, ראה אותה שוכבת על הרצפה לצד אופניה ודם ניגר על הכביש מהפגיעה בראשה. תוך כדי התקיפה, הבחין הבעל בבחורה שיושבת על אחד הקטנועים ומסריטה במכשיר הנייד שלה את כל מה שקרה, כביכול לסרט אותו חשבו להפיץ הצעירים.

הזוג ביקש לא להתראיין, אך קרוב משפחתם של הזוג, השחקן ישי גולן, חתנם של הזוג, מסר לחי פה אודות המקרה המזעזע:

“הם בטראומה גדולה וכך גם אני ואשתי, המקרה הזה יכול לקרות לכל אחד והוא מציין בעיה נרחבת בתרבות ההתנהגות בכביש ובמדינה בפרט. הפגיעה הכל כך קלה ובלתי נתפסת באנשים תמימים שלא עשו רע לאף אחד היא בלתי נתפסת. אני מבקש בכל לשון של בקשה ממי שהיה עד למקרה או שיש בידיו פיסות מידע, שיצור קשר עם המשטרה על מנת שיוכלו לאתר את התוקפים ולהביאם לדין.

גולן מציין שהוא סומך על גורמי החוק במשטרת חיפה, אך מביע את מורת רוחו מהתנהלותה של העירייה:

 “לא ייתכן שבשנת 2018, בעיר מרושתת במצלמות, לא ניתן להשיג קלטות של מה שקרה ברחוב מרכזי בשכונה, העירייה צריכה להיות אחראית בתור זו שממונה על הצבת המצלמות האלו למען ביטחון תושביה. למרות שעדיין לא נמצאו התוקפים, משטרת חיפה בקשר רצוף איתנו והבטיחה שתעשה הכל על מנת לאתר אותם.

 

“מבקשים את עזרת הציבור בכל שביב של מידע על מנת לתפוס את התוקפים”. 

השחקן ישי גולן, חתנם של הזוג שהותקף. (צילום: האתר של רינת איתן)
השחקן ישי גולן, חתנם של הזוג שהותקף. (צילום: האתר של רינת איתן)

 

תגובת משטרת ישראל לפניית חי פה:

“חקירת משטרת ישראל נמצאת בעיצומה. מטבע הדברים, לא נוכל להרחיב מעבר לכך.

הגיבו כאן לכתבה