הכירו את טוראי שחר מגדוד שחר של חטיבת החילוץ של פיקוד העורף

טוראי שחר דקל מחיפה, התגייס במרץ 2018 לגדוד שחר גדוד החילוץ וההצלה הראשון בצה”ל של חטיבת החילוץ של פיקוד העורף.

חטיבת החילוץ שחר, הוקמה בשנת 2013 תחת השם “נפת אלון”. בעקבות “תר”ש גדעון” הוחלט במרץ 2016 לאחד את נפת אלון עם בה”ד 16, וכך נוצרה חטיבת החילוץ כפי שהיא מוכרת כיום. בסיס האם של היחידה ממוקם בצריפין.

החטיבה כפופה לפיקוד העורף ומורכבת מארבעה גדודים: שחר, קדם, תבור ורם. הגדודים תופסים קווי חי”ר באיו”ש, מצרים ובקעת הירדן ועורכים מארבים, מעצרים וסיורים בגזרה.

חטיבת החילוץ היא חטיבה מעורבת, ומשלבת לוחמות חילוץ לצד לוחמים בכל פלוגותיה. מרבית החיילים ביחידה הם חיילי סדיר, הם עוברים הכשרה ייעודית של חטיבת החילוץ.

החטיבה לקחה חלק במבצע “צוק איתן” כשעוד כונתה “נפת אלון” ומשתתפת בפעילויות חילוץ והצלה רבות בארץ ומחוצה לה, כחלק ממשלחות סיוע הומניטריות.

שחר נולד בעיר חיפה ומתגורר בה כיום עם משפחתו. שחר למד בבית הספר ליאו בק בעיר והרחיב מנהל עסקים, כלכלה וכימיה.

תחביב מרכזי של שחר שתופס את חלק מרכזי בחייו הוא כדורגל, ובנוסף, שחר עשה בעבר קורס שדרנים ועסק גם ניתח משחקים. החיבור של שחר לעיר חיפה באה לידי ביטוי גם בתחום הספורט, הקבוצה מכבי חיפה היא האהבה הגדולה של שחר

“לפני הגיוס הגעתי לכל משחק של הקבוצה ואני משתדל ללכת למשחקים גם במהלך השירות הצבאי כשאני חוזר הביתה”.

בשבוע הבא יתקיים מסע הכומתה של שחר, המסע מתקיים אחרי חודשי הכשרה אינטנסיביים, שחר שיתף אותנו באווירה בגדוד: “המקום הפך לבית, המפקד שלי הוא דמות משמעותית מאוד עבורי, והוא דחף אותי להתאמן כמיטב יכולתי”.

שחר הוסיף כי לאורך הדרך המשפחה סייעה לו בכל מה שצריך :”משפחתי תמיד תמכה בי בכל דבר, ואני חייב להם תודה על כך, בזכותם הצלחתי”.

כיום לאחר תקופה משמעותית בה שחר משרת כלוחם בחטיבת החילוץ של פיקוד העורף שחר, משפחתו למדה להכיר את החטיבה, וגאה מאוד על השתייכותו של שחר לשם.
מערכת חי פה מאחלת הצלחה לשחר בפלוגת שחר!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.