הלימודים בכל בתי הספר בטירת הכרמל יושבתו ביום ו’, 5/10/18 | וועד ההורים היישובי בטירת הכרמל

לטענת וועד ההורים היישובי שנת הלימודים נפתחה כסדרה בספטמבר על סמך ההבטחה, שבחופשת סוכות יסתיים שיפוץ בתי הספר בעיר, אבל בפועל בתי הספר עדיין לא מוכנים לשנת הלימודים. אתמול נפתחו הלימודים בשעה 10:00 בשני בתי ספר - דגניה ואבנר ברזני.

וועד ההורים היישובי בטירת הכרמל הודיע כי הלימודים בכל מוסדות החינוך בטירת הכרמל יושבתו מחר (בתי ספר שש שנתיים ובתי ספר יסודיים). השביתה היא בגלל המצב הבטיחותי של מוסדות החינוך בטירת הכרמל והעובדה שלמעלה מחודש לאחר פתיחת שנת הלימודים ולא כל העבודות, שהיו אמורות להתבצע בקיץ בוצעו.

לטענת וועד ההורים היישובי, מספר שעות לפני הצלצול הראשון בספטמבר הוחלט להתחיל את שנת הלימודים, אבל היום מתברר שבחלק גדול מבתי הספר המצב עדיין אינו משביע רצון והעבודות לא הסתיימו, ולכן לא ניתן להמשיך את הלימודים כסדרם.

לטענת יו”ר וועד ההורים היישובי דני בן עשור הובטח לוועד כי כל מה שלא בוצע בחופש הגדול יושלם במהלך חופשת סוכות וההבטחה הזו הביאה לפתיחת שנת הלימודים בטירת הכרמל, אבל בפועל גם לאחר חופשת סוכות בתי הספר לא מוכנים ולכן השביתה.

בית ספר בטירת כרמל 4.10.18

הליקויים:

לטענת וועד ההורים היישובי, בבית הספר דגניה צריך לסיים את שיפוץ חדר המורים ומבנה כיתות א’, בבית הספר יגאל אלון מגרש המשחקים והמדרגות עדיין לא מוכנים, איטום הגג בבית הספר השש שנתי אריאל לא מוכן, בשלושה בתי ספר אין אולם ספורט פעיל (אבנר, זבולון, אריאל). בבית הספר זבולון נדרש יישור רחבת המשחקים.

בנוסף, ביום ד’, 03/10/18, בבוקר, הושבתו הלימודים בשני בתי ספר בעיר: בבית הספר היסודי אבנר ברזני ילדי גן החובה ותלמידי כיתה א’ התחילו את הלימודים בשעה 10:00. בבית הספר דגניה כל התלמידים הגיעו בשעה 10:00.

יו”ר וועד ההורים היישובי דני בן עשור אמר כי בשני בתי הספר היענות ההורים לעיצומים הייתה כמעט מלאה בגלל התמיכה של ההורים בהחלטת וועד ההורים היישובי לא לקבל את מצב בתי הספר.

בית הספר אבנר ברזני הוא בית ספר צומח, שיש בו כבר גן חובה וכיתות א’-ג’. בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, לפני חודש, התלמידים התחילו ללמוד לראשונה בבית הספר החדש (עד עכשיו הם למדו במבנה זמני באזור אחר בטירת הכרמל). בשנה שעברה ההורים התריעו שוב ושוב, שבית הספר לא יהיה מוכן בספטמבר לקליטת התלמידים. העירייה דחתה בתוקף את הטענות והתחייבה שעד יום הלימודים הראשון בית הספר יהיה מוכן.

בסופו של דבר, וועד ההורים היישובי ערך מספר סיורים בבתי הספר בטירת הכרמל בימים האחרונים של החופש הגדול והוחלט לפתוח את שנת הלימודים כסדרה. כעת טוענים ההורים כי לא ייתכן שבבית הספר עדיין לא התחילו את העבודות על חצר החטיבה הצעירה (חצר, שמיועדת לילדי הגן ולתלמידי כיתות א’) ולא הוגבהה הגדר בחצר האחורית של בית הספר. וועד ההורים של בית הספר פרסם הודעה לפיה העיצומים נובעים מכך שבמשך חודש הלימודים הראשון לילדי הגן לא היה חצר, מצב שהוא תקני ולא יכול להימשך.

יש לציין שוועד ההורים היישובי הקפיד בחודשים האחרונים על הידברות רציפה על העירייה, אך לטענת הוועד’ קיום השיח לא יכול להוות תחליף לבטיחות התלמידים, שעומדת מעל הכול.

תגובת העירייה טירת כרמל

במהלך הקיץ האחרון וגם בחופשת סוכות עיריית טירת כרמל השקיעה כשבעה מליון שקלים בשיפוץ חצרות גני הילדים, בשיפוץ בתי הספר ותיקים לצד סיום בניית בית הספר היסודי אבנר שנבנה בסטנדרטים מעולים.
לצערנו לא כל עבודות השיפוץ והתשתיות הסתיימו ועבודות כמו רשתות הצללה באבנר או חדר המורים בבית הספר דגניה וחלק מהעבודות באולמות הספורט עבודות אלו יסתיימו בשבועות הקרובים בהתאם למועד אספקת הציוד הנלווה על ידי החברות שמהן הוזמן הציוד.
חשוב לנו להדגיש שנושא בטיחות התלמידים נבדק וטופל והעבודות ממשיכות בהפרדה
משטחי הפעילות של התלמידים או לחילופים בשעות אחר הצהרים כך שלימודים יתקיימו כסדרם בכל הגנים ובתי הספר וגם בצהרוני העיר בצורה סדירהאנו מבקשים לברך את כלל התלמידים וההורים על החזרה לשיגרת הלימודים בבתי ספר וגנים
משופצים ואיכותיים שנה טובה.

הגיבו כאן לכתבה