תלמידי טירת הכרמל מחכים לשמוע האם הלימודים יפתחו כסדרם – שעות ספורות נותרו לפתיחת שנה”ל

יו"ר וועד ההורים היישובי בטירת כרמל ערך היום סיור בבתי הספר על מנת לבדוק האם מצבם מאפשר את פתיחת שנת הלימודים ביום ראשון בבוקר. בחלק מבתי הספר עדיין מתקיימות עבודות תחזוקה ולכן ההחלטה הסופית תתקבל רק במוצאי שבת, לאחר סיור נוסף. מנהל מחלקת החינוך בעיריית טירת הכרמל שלומי דהן: "שנת הלימודים בטירת כרמל תפתח במועד"

עדכון למוצ”ש, 01/09/2018, 22:00: לאחר סיור שנערך הערב סוכם כי כל בתי הספר יפתחו. בבית הספר דגניה ושיפמן ישנם עדיין מספר נושאים שיושלמו הלילה בעיקר ניקיון.


הידיעה המקורית

היום (ו’, 31/8/2018), בשעות הבוקר, סייר יו”ר ועד ההורים היישובי בטירת הכרמל דני בן עשור בין מוסדות החינוך בעיר על מנת לקבל החלטה סופית לגבי פתיחת שנת הלימודים כסדרה ביום ראשון, בעוד פחות מ-48 שעות.

הסיור התקיים לאחר שלפני 3 ימים נשלח מכתב לעירייה, בנוגע לכך שחלק ממוסדות החינוך עדיין לא מוכנים לפתיחת שנץ הלימודים. בסיור התברר שבחלק מבתי הספר עדיין מנקים, משפצים ומכינים את בית הספר לקראת יום ראשון. כתוצאה מהסיור ומההדברות בין ועד ההורים לעיריה, התקבלה החלטה משותפת לקיים סיור נוסף במוצאי שבת, על מנת להחליט האם לפתוח את שנת הלימודים או לא. אם כך, לרשות העירייה יעמדו כ-12 שעות לצורך קבלת החלטות, לאחר הסיור.

דני בן עשור - יו"ר ועד ההורים היישובי בטירת הכרמל (צילום: אלבום אישי)
דני בן עשור – יו”ר ועד ההורים היישובי בטירת הכרמל (צילום: אלבום אישי)

 

דני בן עשור כתב בקבוצה של וועד ההורים היישובי מה מצבו של כל אחד מבתי הספר:

  • בית הספר מקיף אריאל – מוכן לקליטת התלמידים.
  • בית הספר זבולון – מוכן לקליטת התלמידים.
  • בית הספר מסורת אבות – מוכן לקליטת התלמידים.
  • בית הספר אפרים צמח – נותרו מספר עבודות קטנות שלא ישפיעו על פתיחת הלימודים.
  • בית הספר יגאל אלון – נותרו מספר ליקויים שבעבודה בדיקה נוספת תערך במוצאי השבת.
  • בית הספר דגניה – עדיין יש הרבה עבודה בדיקה נוספת תערך במוצאי השבת.
  • בית הספר שיפמן – נותרו מספר עבודות ונקיון מסיבי. בדיקה נוספת תערך במוצאי השבת.
  • בית הספר אבנר ברזני – מספר ליקויים קטן, עדיין ממתינים לטופס 4. סיור נוסף יערך במוצאי השבת.

עוד הוסיף בן עשור:

“אנו מצרים על כך שכאשר מבוצע שיפוץ יקר, לאחר שנים רבות, במקום להיות מוכנים בזמן ולהתכונן לפתיחת שנת הלימודים, בידיעה שכל מתקני החינוך של ילדנו בטוחים ומסודרים, אנו עסוקים עד הרגע האחרון בתיקון תקלות. לפני פתיחת מוסדות החינוך אנו נדרוש את האישורים הנדרשים, מכיון שבטיחות ילדנו היא מעל הכל”.


כזכור, בשנים האחרונות מוקם בית ספר חדש בשכונת גלי כרמל, אבנר. מדובר בבית ספר צומח, שעד שנת הלימודים הזו הלימודים בו התקיימו באזור אחר בתנאים לא פשוטים. לאורך השנה טענו הורים בבית הספר, שבית הספר לא יהיה מוכן בספטמבר לאור התקדמות העבודות. העירייה טענה שהדברים לא נכונים ועד יום הלימודים הראשון בית הספר יהיה מוכן. לטענת בן עשור בבית הספר אין טופס 4 ואין אישורי בטיחות.

במכתב שהעביר דני בן עשור לעיריית טירת הכרמל הוא ציין את מצבו של כל אחד מבתי הספר בטירת הכרמל

 “אולם הספורט לא מוכן, דרכי הגישה לחטיבה הצעירה לא הושלמו, מתקני חצר בחטיבה הצעירה לא הותקנו, גדר הפרדה בין הגן לבית הספר לא הוקמה, ארונות לא קובעו לקירות”.

לגבי בית הספר השש שנתי שיפמן טוען בן עשור כי בית הספר נראה כמו אתר בנייה.

“ריצוף לא הושלם במסדרונות, תקרות אקוסטיות לא הושלמו, חדרי שירותים חטיבה עליונה ללא אסלות ומחיצות, שירותים חטיבת ביניים ללא מחיצות, מספר רב של עבודות טיח וצבע לא הושלמו, רב הכיתות לא נצבעו, כל המחשבים בכיתות מפורקים, הכיתות מלאות אבק ולכלוך בצורה בלתי נסבלת”.

לגבי בתי הספר אריאל (שש שנתי) וזבולון (יסודי), בן עשור מוטרד מכך שהיו עבודות, שתוכננו לחופש הגדול, אך הן לא בוצעו. בשני בתי הספר אולם הספורט לא יהיה פעיל, לדבריו, במהלך חודש ספטמבר.

בבתי הספר היסודיים אפרים צמח, יגאל אלון ודגניה כל העבודות הסתיימו. בתי הספר יגאל אלון ודגניה עוד לא עברו ניקיון, אך יש עוד מספר ימים וייתכן שהבעיה תיפתר בימים אלה.

בן עשור לא התעלם במכתבו מהנקודות החיוביות וכותב שאין ספק, שיש שיפוץ בקנה מידה גדול בכלל מוסדות החינוך בטירת הכרמל, אבל לא ייתכן שזה מצב בתי הספר 4 ימים לפני פתיחת שנת הלימודים. הוא מציין שוועד ההורים היישובי התריע על כך שחלק מהשיפוצים לא התחילו עם תחילת היציאה לחופשה, וייתכן שחלק מהבעיות היו נמנעות, לו היו מתחילים לעבוד מיד.

מנהל מחלקת החינוך בעיריית טירת הכרמל שלומי דהן, מסר בתגובה לחי פה כי כל בתי הספר בעיר יהיו מוכנים לפתיחת שנה:

“אתמול כבר התקבלו רוב אישורי הבטיחות, היום מתקיים סיור בטיחות נוסף לסגירת האישורים האחרונים. שנת הלימודים בטירת כרמל תפתח במועד”.

חדרי שירותים בבית הספר שיפמן בטירת הכרמל - ימים ספורים לפני תחילת הלימודים
חדרי שירותים בבית הספר שיפמן בטירת הכרמל – ימים ספורים לפני תחילת הלימודים

הגיבו כאן לכתבה