עדכון לכתבה: המירוץ לראשות עיריית נשר – מארבעה יוצא אחד – בואו והכירו את המועמדים

ראש העיר המכהן אבי בינמו הודיע תחילה כי לא יתמודד באוקטובר, אבל חזר בו. כעת הוא מתמודד על כיסא ראש העיר מול נציג הליכוד שלומי זינו ומול רועי לוי.

לפני כחודש נפל דבר בהתמודדות לראשות העיר בנשר. ראש העיר המכהן אבי בינמו, שהודיע שלאחר כהונה אחת בלבד לא יתמודד על ראשות העיר, חזר בו והודיע על כוונתו להתמודד על ראשות העיר. בינמו הצטרף למתמודדים יחיאל אדרי, רועי לוי ושלומי זינו. בואו והכירו אותם.


אבי בינמו

אבי בינמו - ראש עיריית נשר (צילום: דוברות עיריית נשר)
אבי בינמו – ראש עיריית נשר (צילום: דוברות עיריית נשר)

אבי בינמו – בן 63. מאחורי בינמו כהונה של 5 שנים בראשות העיר, אבל הוא חבר מועצה עוד משנת 1989. אחד הדברים הבולטים שהוא קידם במהלך כהונתו כראש העיר הוא נושא החינוך. התושבים בנשר זוכים לסבסוד משמעותי של הצהרונים והקייטנות והעירייה מעורבת במה שמתרחש במוסדות החינוך בעיר. כאמור, בחודש מרץ הודיע בינמו על כך שהוא לא מתכוון להתמודד פעם נוספת על ראשות העיר בגלל בעיות בריאות, אך הוא חזר בו והודיע כי יתמודד על כהונה נוספת.

יחיאל אדרי

יחיאל אדרי (צילום: גיל נחושתן)
יחיאל אדרי (צילום: גיל נחושתן)

יחיאל אדרי מסר לחי פה: ” נשר זקוקה למנהיג אחראי ומנוסה , אסור לנו להמר על עתידה”

יחיאל אדרי (59), יליד נשר, נשוי לדליה ואב לארבעה מתוכם שלושה עורכי דין , עידן יוחאי (M.A), צליל ומיתר וכן רעות בעלת תואר שני לקרימינולוגית (( M.A . וכן סב ל- 7 נכדים. מי שהחל את דרכו הציבורית בנשר כאחראי לשיקום השכונות ביישוב בשנות ה – 80 , מכהן כחבר עיריית נשר מזה 38 שנים מהם 35 שנים בהתנדבות. הוא כיהן במשך 18 שנה (מהן 15 בהתנדבות מלאה) כסגנם של שמואל רייניש ז”ל, דוד עמר ז”ל ואבי בינמו (יבדל”א). אדרי החליט, לפני מספר חודשים, להתמודד על ראשות העיר נשר ולהוביל רשימה עצמאית למועצת העיר.

אדרי מזוהה יותר מכל עם נושא החינוך בנשר אותו הוביל במשך 14 שנה. בין הפרוייקטים שהוביל: טיפוח צוותי חינוך והטמעת סדרי עבודה, השקעת 20 מיליון ₪ להוזלת הצהרונים בנשר למחיר של 200 ₪ לחודש, זכייה בחמישה פרסי חינוך, פתיחת מגמת המוסיקה, שילוש מספר המלגות לסטודנטים בנשר, שליחת משלחות לפולין, הפקת פסטיבלים כמו שבועות ופסטיבל תחנת הרכבת, הכנסת חוגי השחמט לבתי הספר ועוד. סה”כ הוביל אדרי מספר פרוייקטים בתקציב של כ – 32 מיליון ₪ בתחום החינוך בעיר.

יחיאל אדרי נחשב, בקרב רבים, לאיש ביצוע חסר פשרות. בתחילת הקדנציה של בינמו ריכז את נושא התפעול הוביל להקמת צילוניות בגנים, גינות לכלבים, התקנת מצלמות והטמעת פרוייקט “עיר ללא אלימות” בעיר נשר.

אדרי שימש יו”ר של הועדות העירוניות (חינוך, מכרזים ביקורת ועוד בנשר) ויו”ר הנהלת המתנ”ס, והוא חבר מועצת העיר נשר טרם הכרזתה כעיר והוא חבר העירייה הותיק ביותר היום בעיר.

אדרי אמר, בעת הכרזתו במאי השנה:

“לאחר התלבטות והתייעצות  עם בני משפחתי וחברים ומתוך הבנה והכרה של המצב בו נמצאת העיר נשר כיום החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מביא איתי ניסיון ענק מכיר כמעט כל תושב בנשר, רבים מהם פגשתי במאות פגישות של קבלת קהל וסיוע לכל תושב/ת. ניהול עיר מצריך בגרות, ידע וניסיון בביצוע ובניהול שאני סבור שאין לאיש מהתמודדים . לצד כהונתי בהתנדבות ניהלתי גם חברה מצליחה המעסיקה כ- 130 עובדים עם מחזור של עשרות מיליוני שקלים .

עם היבחרי אפעל לשיקום תדמית העיר אשר למרבה הצער נפגע קשות בקדנציה האחרונה. בנוסף אפעל כפי שאני עושה שנים ארוכות לשיפור ושדרוג מתמיד של מערכת החינוך , פיתוח , טיפול בתשתיות , בניראות העיר, במצבה הכלכלי של העיר וקידומה בכל תחום .

אדרי מציין את חיבורו הטבעי לעיר, את ילדיו גידל במערכות החינוך בעיר נשר ואת אהבתו הרבה לעיר ולתושביה.

 

 

רועי לוי

(צילום: אלבום אישי)

רועי לוי – בן 38, מצב משפחתי: נשוי למורן ואב ל-3 – אפרת (5) , ליבי (3.5) ואיתי (2)

ניסיון קודם – חבר מועצת העיר בעשר שנים האחרונות, בעבר שימש כמנכ”ל בפועל של רשת המתנסים במוצקין, יועץ בכיר לשר הביטחון שאול מופז ומחזיק תיק החינוך בנשר. ב-4 שנים האחרונות משמש לוי בתפקיד מבקר עיריית קריית ים ונציג פניות הציבור. רועי לוי הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית.

5 נושאים מרכזיים שבהם יטפל רועי לוי כראש עיר:
  • חיזוק השכונות, ע”י מימוש תכנית שתיתן דגש על ניקיון הרחובות, שידרוג תשתיות ושיח עם וועד השכונות
  • הפעלת תכנת התושב במרכז, שתחזיר את התושבים להיות הלקוח של העירייה. בתכנית הזאת נשדרג את מערך השירותים וההסברה לתושבים, נייצר שיח אמיתי ורציף בעזרת רשתות חברתיות עם התושבים.
  • כמובן שנחזור להשקיע בחינוך, שהיה גולת הכותרת של העיר נשר בתקופת דוד עמר. נרתום את מוסדות החינוך לייצר שינוי אמיתי, ניתן להורים כלים נכונים להיות חלק מהשיחה ונייצר חינוך בלתי פורמלי כמו תנועות נוער ופעילות אחר הצהריים שנעלמו בנשר.
  • נפעל לעצירת החזרת מחצבת “אבן וגיר” לפעולה ונדאג כל הזמן להיות עם היד על הדופק בנושא זיהום האוויר בנשר ובכלל לשפר את רמת החיים.
  • נפעל להרחיב את סל השירותים לגיל השלישי שהם דור המייסדים של העיר הזאת והגיע הזמן להפסיק את ההזנחה ולדאוג להם למקומות בילוי ופעילות פנאי.

שלומי זינו

שלומי זינו (צילום: יח"צ)
שלומי זינו (צילום: יח”צ)

שלומי זינו – מועמד הליכוד לראשות העיר נשר ויו”ר הליכוד בעיר. יליד צרפת, בן 35 נשוי ואב לשלושה, תושב נשר משנת 1994, עצמאי בעל חברה לשיווק נדל”ן. מרצה במכללה לשיווק ומכירות. משמש כחבר מועצת העיר העומד בראש סיעת נשר בתנופה, אותה ייסד בשנת 2013 יחד עם ראש עיריית נשר המנוח, דוד עמר ז”ל ויו”ר הכנסת לשעבר, דן תיכון.

שלומי זינו מסר לחי פה: “בכוונתי להיות ראש העיר של כולם תוך שאני נותן דגש לשקיפות, ניהול מודרני, מנהל תקין, שיתוף הציבור ושיתוף פעולה מלא עם ועדי הורים ועם ועדי השכונות שאפעל להקמתם.

אבצע רה-ארגון באגפי העירייה במטרה לייצר יחידות עבודה המחויבת לסל שירותים ברור ומוגדר. בראש סדר העדיפויות שלי אציב את החינוך, את איכות הסביבה, את התשתיות, את הפיתוח הכלכלי ואת הביטחון האישי של תושבי נשר. על ילדינו לגדול בסביבה בטוחה ונקיית אויר בה העירייה מספקת את כל האמצעים המקצועיים והפדגוגים להבטחת חינוך איכותי.

בהנהגתי, עיריית נשר תשנה את תמהיל העסקים, תאגום תקציבים ותשקיע בשיקום ושדרוג תשתיות, בשיפור פני העיר, בקיצור הפקקים בכניסות וביציאות לעיר ובקידום נגישות התחבורה הציבורית.
אני מאמין כי העירייה צריכה לשרת את התושב כך שנחיה ביחד בביטחון תוך קידום ערכים של שותפות הדדית, סולידריות, שלטון חוק וסדר ציבורי. העיר נשר בעלת פוטנציאל גדול ואני מתחייב לפעול במסגרת כל הכלים”.

הגיבו כאן לכתבה