סוף טוב לסיפור הטרגי של הספר מהכרמל: נשיא המדינה המיר את השנה וחצי מאסר בפועל שנגזרו עליו בשישה חודשי עבודות שירות

אבי טל (אלבום אישי)

נשיא המדינה ראובן ריבלין, הודיע במכתב אותו שלח לעורך דין רונן חליוה, שמייצג את הספר אבי טל (איבראהים עבאסי) בתיק בו הוא הואשם בייבוא קוקאין, כי הוא מקל  את עונשו  של טל, מ- 21 חודשי מאסר בפועל לפי פסיקת בית המשפט העליון מיום ה- 10 ביוני לשישה חודשי מאסר עבודות שירות, זאת בעקבות בקשת החנינה אותה הגיש חליוה עם החלטת עליון.

עו"ד רונן חליוה

עו"ד רונן חליוה מסר לחי פה בתגובה:

"לאחר 25 שנים בהם אני מגן על נאשמים בתיקים שונים אני יכול לומר בביטחון מלא שזהו אחד המקרים שגרמו לסערת רגשות קשה מנשוא. זו טרגדיה נוראית וחרף חומרת העבירה, נסיבות המקרה חייבו גילוי רחמים ואנושיות. לשמחתי, נשיא המדינה פעל בדרך זו".

כזכור הספר המוכר והידוע אבי טל, נעצר בחודש מרץ 2016 בגין ייבוא 2 ק”ג קוקאין מספרד יחד עם אחרים, עת שניסה להימלט דרך גבול ירדן. טל, נקלע לסיטואציה קשה ביותר. אשתו הצעירה חלתה בסרטן הלבלב אחרי לידת בנם השני בגיל 34. על מנת להציל את חיה הוזמן פרופ’ מארצות הברית לנתח אותה, הניתוח לא צלח והיא נסעה לחו”ל לעבור ניתוחים וטיפולים נוספים בתקווה להציל את חייה. כל הזמן הזה אבי, טיפל באשתו ובשני ילדיהם התינוקות לצד הטיפול בשני העסקים המשותפים לשניהם והמוכרים בכרמל סלון הכלות של אירה אשתו והמספרה שלו.

בשל הנסיבות הקשות וההוצאה עבור הצלת חייה של אשתו העסקים קרסו, ואבי לא וויתר. קרוב משפחה המתגורר בספרד הציע לו הצעה שגררה לאחריה את הסתבכותו וביצוע עבירה פלילית ראשונה בחייו. במהלך מעצרו אשתו נפטרה וילדיו התייתמו. בחודש דצמבר 2016 הוא שוחרר באיזוק ומאז הוא נתון תחת פיקוח אלקטרוני.

בנובמבר 2017 גזר בית המשפט המחוזי בחיפה על אבי טל, באופן חריג 3.5 שנים מאסר בפועל בשל נסיבותיו הקשות על אף בקשת הפרקליטות 7 שנות מאסר בפועל. בא כוחו של הנאשם, עו”ד רונן חליוה, הגיש ערר לבג”ץ ובג”ץ הורה לעכב את עונשו גם בשל נסיבותיו הקשות והחריגות. בחודש יוני כאמור גזר עליו בית משפט עליון שנה ותשעה חודשים במקום 3.5 שנים ועו"ד חליוה, שיגר בקשת חנינה לנשיא ריבלין. אמש נשלחה הודעה כי הנשיא החליט את עונשי ולהמיר את המאסר בפועל בשישה חודשי עבודות שירות.

עיריית טירת כרמל – רחב

לא ניתן להגיב