בקשת חנינה דחופה עבור הספר החיפאי נשלחה לנשיא ריבלין

בית המשפט העליון גזר על הספר המוכר והידוע (אבי טל) מהכרמל בחיפה שנה ותשעה חודשי מאסר בפועל במקום 3.5 שנים, בגין ייבוא קוקאין מספרד, זאת בשל סיפורו הטרגי והנסיבות המיוחדות והחריגות ביותר להן נקלעו ילדיו הקטינים.

בא כוחו של הנאשם עו”ד רונן חליוה המלווה, אותו מהיום הראשון של המעצר פנה בבקשת חנינה דחופה בשם הקטינים לנשיא המדינה ראובן ריבלין, בה הוא מבקש מהנשיא למנוע את כניסתו של אבי, לכלא לאור נסיבותיו הטרגיות והחריגות.

כזכור הספר המוכר והידוע אבי טל, נעצר בחודש מרץ 2016 בגין ייבוא 2 ק”ג  קוקאין מספרד יחד עם אחרים, עת שניסה להימלט דרך גבול ירדן. טל, נקלע לסיטואציה קשה ביותר. אשתו הצעירה חלתה בסרטן הלבלב אחרי לידת בנם השני בגיל 34. על מנת להציל את חיה הוזמן פרופ’ מארצות הברית לנתח אותה, הניתוח לא צלח והיא נסעה לחו”ל לעבור ניתוחים וטיפולים נוספים בתקווה להציל את חייה. כל הזמן הזה אבי, טיפל באשתו ובשני ילדיהם התינוקות לצד הטיפול בשני העסקים המשותפים לשניהם והמוכרים בכרמל סלון הכלות של אירה אשתו והמספרה שלו.

בשל הנסיבות הקשות וההוצאה עבור הצלת חייה של אשתו העסקים קרסו, ואבי לא וויתר. קרוב משפחה המתגורר בספרד הציע לו הצעה שגררה לאחריה את הסתבכותו וביצוע עבירה פלילית ראשונה בחייו. במהלך מעצרו אשתו נפטרה וילדיו התייתמו. בחודש דצמבר 2016 הוא שוחרר באיזוק ומאז הוא נתון תחת פיקוח אלקטרוני.

בנובמבר 2017 גזר בית המשפט המחוזי בחיפה על אבי טל, באופן חריג 3.5 שנים מאסר בפועל בשל נסיבותיו הקשות על אף בקשת הפרקליטות 7 שנות מאסר בפועל.

בא כוחו של הנאשם, עו”ד רונן חליוה, הגיש ערר לבג”ץ ובג”ץ הורה לעכב את עונשו גם בשל נסיבותיו הקשות והחריגות.

בשבוע שעבר כאמור גזר עליו בית משפט עליון שנה ותשעה חודשים במקום 3.5 שנים. אך עורך דינו לא מוותר ושיגר בקשת חנינה לנשיא ריבלין.

עו”ד רונן חליוה לחי פה:

“מדובר בטרגדיה נוראית של אדם אשר רק בשל רצונו להציל את חיי אישתו נקלע לביצוע עבירה פלילית. לטעמי, לאור הנסיבות המיוחדות, ובהעדר גורם אשר יכול לדאוג לשלומם ובריאותם של ילדיו הקטינים, ראוי להסתפק בתקופת המעצר הממושכת אותה ריצה לרבות פרק הזמן הניכר בו היה נתון במעצר תחת פיקוח אלקטרוני”.

הגיבו כאן לכתבה