משטרת ישראל יוצאת בפרסום בשלב החשדות נגד סגן ראש עיריית קריית ים בטרם הוגש כתב אישום

בטרם הוגש כתב אישום, ובטרם העברת תיק החקירה לפרקליטות לצורך עיון והחלטה, יצאה משטרת ישראל בפרסום אודות גיבוש התשתית הראייתית נגד אדם אמילוב, סגנו של ראש עיריית קריית ים.

אנחנו בחי פה לא מפרסמים שמות של חשודים, עוד בטרם הוגש נגדם כתב אישום, מכיוון שבמקרים רבים אפילו לא מוגש כתב אישום, אך במקרה הזה, לנוכח הפרסומים הרבים שיצאו בכל כלי התקשורת, בהם נחשף שמו של החשוד, עוד בטרם הוגש כתב אישום, נאלצנו לפרסם את הדברים גם כאן, על מנת ליידע את קוראינו במתרחש.

הודעת משטרת ישראל

משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינו של אדם אמילוב סגן ראש עיריית קריית ים בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. במסגרת החקירה נחקרו מספר מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות אדם אמילוב.

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח”ה) בלהב 433 ולוותה על ידי פרקליטת מחוז חיפה.

על פי החשד, אדם אמילוב, בהיותו סגן ראש העירייה, פעל החל משנת 2014 ובמשך מספר חודשים בניגוד לחוק תוך כדי שהוא מפנה תקציבים ציבוריים ניכרים לעמותה בה היה לו עניין אישי.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד סגן ראש העירייה, לביסוס החשד למעורבות בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ואיסור התקשרות בחוזים לפי פקודת העיריות.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

סגן ראש עירית קרית ים אדם אמילוב מסר לחי פה בתגובה:

כאיש ציבור וכנבחר פוליטי אני מקדיש את כולי לפעילות אינטנסיבית למען תושבי העיר. עשיתי זאת בעבר ואמשיך בפעילותי גם בשנים הבאות. יריביי הפוליטים בחרו לטפול עליי עלילות שווא במטרה לפגוע בפעילותי למען הציבור, בשמי הטוב ובמשפחתי.

מניעי תזמון ההודעה מוזרים וחסרי הצדקה לאור העובדה כי נקראתי לחקירה אחת בלבד שנמשכה כשעתיים, לפני כשנתיים וחצי. מאז לא נוצר עימי כל קשר וכמובן שלא התבקשתי למסור מידע נוסף.  מאז החקירה אני ממשיך לשרת הציבור לילות כימים ואני בטוח כי התיק, שמראש הוא בגדר עלילה פוליטית, יסגר בהקדם.

אני קורא לפרקליטות לקבל החלטה מהירה לאור העובדה שבתיק זה ישנן רק עלילות סרק חסרות בסיס.  קרית ים חשובה לי ואני בטוח שאבחר ברוב קולות ואמשיך להיות אוזן קשבת ודלת פתוחה לתושבי העיר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.