הפנינג קיץ מרגש התקיים ב”כפר אהבה” לילדים ונוער בקריית ביאליק

אנשים טובים באמצע הדרך מארגני הפנינג הקיץ בכפר אהבה צילום: "הסטודיו ארטיק גרפיקס"

השבוע (יום שני, 06/08/18) התקיים הפנינג קיץ מרגש ביותר בכפר קטן שכולו מלא באהבה, הוא “כפר אהבה” לילדים ונוער השוכן בקריית ביאליק. “כפר אהבה” בקריית ביאליק הוא מקום פסטורלי מקסים שלמעשה הוקם כבר בשנת 1922 בברלין שבגרמניה כ”בית יתומים לילדים יהודיים” ונוהלה על ידי ביאטה ברגר. עם עליית האיום הנאצי בשנת 1933, הקימה ביאטה ברגר את בית “אהבה” בישראל והביאה לארץ ילדים על מנת להצילם מהשואה. מאז ועד היום שומרת “אהבה” על צביון טיפולי לילדים ומרחיבה את עשייתה ופעילותה הטיפולית חינוכית. “כפר אהבה” מאפשר לילדים, בני נוער וצעירים את הזכות לחיים, לחינוך, להגנה, להתפתחות, להעצמה אישית, לפיתוח מיומנויות וכישורים ולרמת חיים טובה יותר על מנת לעזור להם להשתלב כאזרחים מן השורה בחברה הישראלית. כיום ב”כפר אהבה” מספר פרויקטים בהם: פנימייה טיפולית חינוכית לילדים ובני נוער בסיכון, שתי פנימיות יום טיפוליות הפועלות, פרויקט פוסט אשפוזי המהווה חלופת אשפוז ל 25 ילדים ובני נוער, בית ספר לחינוך מיוחד מכיתות א’-ט’ בו לומדים כ- 120 חניכי הפנימייה ועוד.

צילום: אדיר יזירף.

הרעיון להפנינג המרגש עלה במוחה של היוזמת והמארגנת בהתנדבות מלאה חני אנצ’ל יונה המתגוררת בחיפה המשמשת גם כ”ליצנית רפואית” למעלה משנתיים במרכז הרפואי “בני ציון” בחיפה.

במהלכן של ההכנות הרבות לפני ההפנינג המרגש סיפרה חני לכתב החדשות של חי פה: לפני כשבועיים פגשתי במקרה איש יקר עם דמעות בעיניים שאמר לי שהוא רוצה שאגיע להתנדב במקום שחסר לילדים קצת חום ואהבה מהבית ואז עלה ישר במוחי הרעיון לארגן ולעשות הפנינג לילדים המקסימים האלה. למעשה, הילדים רצו רק לשמוח, אז החלטתי להרים את הכפפה ולארגן את האירוע ולשמח אותם. אני רואה שליחות עצומה בלהביא אושר ושמחה לאנשים, ילדים, קשישים, ליצנית רפואית זה לא רק להצחיק, אלא להיכנס לנפש האדם ולמצוא את הנקודה שבה המחשבה השלילית תהפוך לחיובית.

 

צילום: “הסטודיו ארטיק גרפיקס”

עוד הוסיפה חני אנצ’ל יונה בדבריה ואמרה: “כל האירוע המרגש הזה לא היה קורה ועל כך תודות לרבים וטובים, אנשים המלאים בחום ולב ענק שהגיעו להתנדב ולסייע בהם: מוהנד החשמליה לרכב, מאיר שוורץ, יוסי בר ששת, עופר ביסקר הקוסם, חברי דודו אדרעי הוא “ילדודו”, הצלמים דניאל ויצחק בנעים, הדי.ג’יי. הנער המקסים עידו טוכמן, חבריי הליצנים הרפואיים שהגיעו מרחוק לשמח את הילדים דוקטור סוויצ’ ודוקטור מנץ’ מנשה יעקובי, ימית דהן היא “ימיתוש”, ראובן פריזי שומר הראש ומאבטח האישים שתמיד נענה ללא היסוס ובהתנדבות מלאה לכל קריאה לסיוע לקהילה, נורית בורטמן בן- ציון היא “גליגל”, עליזה אלקיים עבאדי המקסימה, בת-אל אדרי, ירדן גריאני דהן, בתיה כהן, זהבי גריאני, נועם יונה ורפאל יונה ילדיי המקסימים שסייעו לי רבות ועוד תורמים רבים אנשים טובים באמצע הדרך שקצרה היריעה מלהכלים, כל אלה שימחו עשרות ילדים, ועל כך תודה ענקית לכולם ותודה לבורא עולם … בלעדיכם כל האירוע המקסים והמרגש הזה לא היה קורה, הלוואי וניפגש כולנו תמיד רק בשמחות”.

צילום: רפאל יונה.

“כפר אהבה” הוא למעשה עמותה טיפולית חינוכית לילדים, צעירים ונוער בסיכון, בכפר מטופלים כ- 250 ילדים ובני נוער המגיעים מרקע סוציו-אקונומי בינוני עד קשה. במקום פנימייה, בית ספר לחינוך מיוחד, מערך פוסט אישפוזי, מרכז החירום הצפוני ובתים חמים ליוצאי מסגרות השמה חוץ ביתית, ב”כפר אהבה” עובדים צוות רחב של צוות טיפולי חינוכי העובד בשיתוף פעולה למען רווחתם של הילדים.

צילום: רפאל יונה.
צילום: “הסטודיו ארטיק גרפיקס”
צילום: “הסטודיו ארטיק גרפיקס”
צילום: רפאל יונה
צילום: “הסטודיו ארטיק גרפיקס”
אנשים טובים באמצע הדרך מארגני הפנינג הקיץ בכפר אהבה
צילום: “הסטודיו ארטיק גרפיקס”

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.