בזכות ערנותם של ההורים: הוסרו פיגומים בחצר גן עירייה בחיפה ונמנע סיכון לילדים

שיפוצים של גן העירייה הצמוד הביאו להצבת פיגומים בחצר. ההורים פנו לעירייה וביקשו לסלק את המפגע. מהעירייה נמסר כי הפיגומים הוסרו ע”י הקבלן לפנות בוקר, טרם קליטת הילדים בגן.

גן לילך פיגומים (צילום: חי פה)
גן לילך פיגומים (צילום: חי פה)

ביום ראשון בבוקר הגיעו ההורים לילדים בגן כפיר ברחוב הלילך בשכונת כבאביר לגן (מחזור ג’ בקייטנה בגן עירייה לילדים בגילאי 4-5) וראו שבחצר הגן יש פיגומים, שעלולים לסכן את ילדיהם. הפיגומים הוצבו על מנת לשפץ את הגן הסמוך, גן שיקמה. בגלל השיפוצים בגן שיקמה אין בו פעילות, אך כיון ששני הגנים צמודים השיפוצים בגן האחד משליכים על ביטחון הילדים בגן השני.

ההורים פנו למוקד פניות הציבור של עיריית חיפה (106), על מנת שהפיגומים יוסרו. אתמול הגיעה למקום מנהלת אגף הגיל הרך בעירייה שפרה ענתבי. היום בבוקר הגיע לגן עובד עירייה, שנשלח על מנת לוודא שקבלן השיפוצים מסיר את הפיגומים. העובד אמר להורים, שהקבלן היה אמור עוד אתמול להסיר את הפיגומים. כשהקבלן הגיע לגן הבוקר הוא הסיר את הפיגומים. יש לציין שאתמול הילדים לא יצאו במשך כל היום לחצר בגלל השיפוצים.

חשוב להבין שבשנים הקודמות הפעילות בגני העירייה הסתיימה בחודש יולי ובחודש אוגוסט ניתן היה לשפץ את גני העירייה לקראת שנת הלימודים הבאה. מאז שיש מחזור ג’ של קייטנה על מנת לתת מענה להורים עובדים, יש קושי לשפץ את המבנים בלי לסכן את הפעוטות. ההורים מצד אחד דואגים לילדים ולא מוכנים שיהיו קרובים לשיפוץ הגנים, אבל  מצד שני בתחילת שנת הלימודים כל אחד מההורים יצפה, ובצדק, להיכנס לגן עירייה משופץ.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

מנהלת אגף הגיל הרך בעירייה, שפרה ענתבי, הייתה בשטח ווידאה שלא קיימת סכנה לילדים. הפיגומים הוסרו ע”י הקבלן לפנות בוקר, טרם קליטת הילדים בגן.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.