יריד מדעטק ענק בקניון שער הצפון – קיץ של מסע בין כוכבים | הכניסה חינם

פלנטריום בין הסופרפארם לאיקאה, מופע קסמי מדע ליד המשחקייה, והצגה מדעית תיאטרלית לצד בית הקפה: קניון שער הצפון הפך ליריד מדעטק ענק, שבו אפשר לחקור את עולם, ולגלות את נפלאות המדע בדרך חווייתית, אינטראקטיבית ומלמדת כל יום – כל היום, ללא עלות !

ההפנינג מתקיים בימים א’-ה’, 29/7-9/8,

בין השעות  11:00-19:00


צפו בווידאו שצילמנו ביום הפתיחה של היריד

 

לטייל בשמיים, לזהות את הכוכבים, לבקר בפלנטות ולהבין איך מבחינים בכוכב הצפון. ביריד החדש שמציג מדעטק, תוכלו לצאת אל מסע בפלנטריום מיוחד, שם הילדים (וגם ההורים) יוכלו להכיר יקום עצום עם מיליארדי כוכבים שמשתנים כל הזמן, חיים, מתים ונולדים מחדש.

שביל החלב – הפלנטריום בקניון שער הצפון – קיץ 2018 (צילום – ירון כרמי)
שביל החלב – הפלנטריום בקניון שער הצפון – קיץ 2018 (צילום – ירון כרמי)

אחרי שתחזרו מהחלל, תצטרכו לנחות במהירות האור במופע מדעי, תיאטרלי ומשעשע של פרופסור אור, בו תגלו ממה נוצרים הצבעים, מהו אור לבן, כיצד נוצרת קרן לייזר, על מנסרות, סריגים ועוד. משם תצללו לעולם מעשי של בניה בסדנת יצירה: בניית מערכת השמש, הליקופטר וטיסן.

צפו בוידאו מהמופע של פרופסור אור:

במופע קסמי מדע המבוסס על הסיפור ‘מעשה בחמישה בלונים’ תוכלו ללמוד כמה טריקים על סודות הקסמים. לחשוף את ההסברים המדעיים שעומדים מאחוריהם בליווי תצוגת אור, קול, אש, מים וצבע.

מהו שדה מגנטי? כיצד ניתן לנצל את הרוח על מנת לייצר אנרגיה? כדור מעופף, מצב ‘תת לחץ’, תעופה וחוק ‘העילוי’ – כל אלו יעשירו את הידע שלכם בסדנאות אינטראקטיביות שמתקיימות מדי יום, כל היום!

 

לאורך כל מתחם המדע, ממוקמים למעלה מ- 20 מייצגים אינטראקטיביים אשר מגלים בפשטות את כל עקרונות המדע: פיסיקה, כימיה, אופטיקה, קסמי מדע ועוד. המבקרים יכולים לעבור ליד כל מייצג, להבין מה מסתתר מאחורי כל ניסוי פיזיקאלי וכיצד בפועל הוא משפיע על חיינו, ולהתנסות בהפעלתו.


הכניסה חופשית

כתובת ל-GPS – קניון שער הצפון: כביש 22, מתחם איקאה, קריית אתא

טלפון: 04-7707435

פרטים נוספים באתר האינטרנט ובפייסבוק


 

תגובות
בטעינה...
ספורטן – כללי – רחב
ספורטן – כללי – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
עיריית חיפה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב