בביקורת של מס הכנסה בחיפה ובסביבה עלה כי בקרב 9% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין

כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור, יצאו עובדי רשות המיסים למבצע שטח שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


“אמא שלי החליפה אותי ולא ידעה לרשום” | “בדיוק התנתק לי החשמל ולא יכולתי לרשום..” | “אולי רשמתי מספר תקבולים יחד..” | “בדיוק הסרט נתקע לנו היום ולכן לא רואים את ההדפסות” | “התכוונתי לפתוח תיק בתחילת השנה..” | “המלצרית טעתה בהזמנה והיינו עסוקים עם הביטול…”


הביקורת של מס הכנסה הייתה בחמישי האחרון בבתי עסק בעיר חיפה ובסביבה  בשעות הערב והלילה, הביקורת כללה כ 103  ביקורות, עלה כי בקרב 9% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע נוהל בראשות פקיד שומה חיפה, העסקים נבחרו היו בתי עסק בענפי המסחר התעשייה ומתן השירותים.


“אמא שלי החליפה אותי ולא ידעה לרשום”

בעל חנות למוצרים לבעלי חיים מקרית אתא, שלא רשם את הכנסותיו מקניית ביקורת, טען בפני המבקרים של מס הכנסה: “אמא שלי החליפה אותי ולא ידעה לרשום”.

“בדיוק התנתק לי החשמל ולא יכולתי לרשום..”

במזנון בחיפה לא רשמו הכנסות מיום הביקורת, ההסבר ה”מנותק” שסיפק בעל המזנון היה: “בדיוק התנתק לי החשמל ולא יכולתי לרשום..”

 “אולי רשמתי מספר תקבולים יחד..”

בחנות פרחים בה לא נרשמו הכנסות מקניית ביקורת, שהתקיימה מספר ימים לפני המבצע, נאמר למבקרים: “אולי רשמתי מספר תקבולים יחד..”

“התכוונתי לפתוח תיק בתחילת השנה..”

במזנון לממכר מיצים טבעיים חשבו שזה “טבעי” לא לפתוח בכלל תיק במס הכנסה ולא לנהל ספרים בעבור העסק. בעל המזנון טען: “התכוונתי לפתוח תיק בתחילת השנה..”

“בדיוק הסרט נתקע לנו היום ולכן לא רואים את ההדפסות”

במסעדה בחיפה שלא רשמה בספרי העסק הכנסות מיום הביקורת וכן לא ניהלה סרטי קופה אמר בעל המסעדה: “בדיוק הסרט נתקע לנו היום ולכן לא רואים את ההדפסות”.

“המלצרית טעתה בהזמנה והיינו עסוקים עם הביטול…”

במסעדה אחרת העדיפו הבעלים להטיל את מלוא האשמה על המלצרית ואמרו למבקרים: “המלצרית טעתה בהזמנה והיינו עסוקים עם הביטול…”

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.