היכונו להתגברות הפקקים: סגירת כביש דרך הים למשך שבועיים – החל מ 5/8/18 עד ה 21/8/18

הפקקים באים - עומס תנועה במרכז הכרמל - ארכיון (צילום - ירון כרמי)

לא נעים לראות כביש סגור: שבועיים בלי דרך הים – הכבישים בדרך הים יהיו חסומים למעבר בשני הכיוונים, בין מרכז הכרמל לשושנת הכרמל, לצורך שיקום

חלקו העליון של דרך הים ייסגר בעוד שבועיים לתנועת רכבים על מנת לשקם את המקטע. המשמעות היא עומסי תנועה ואי נוחות לדיירי הרחוב, אבל בסיום השיפוץ הרחוב יהיה סלול מחדש עם תשתיות חדשות, גינות, כיכר חדשה וחניות לתלמידים של ריאלי מטו"ס.

בתאריך 05/08/18, יום ראשון בעוד שבועיים, ייסגר הכביש בין מרכז הכרמל לרחוב שושנת הכרמל, החלק העליון של דרך הים, לשבועיים וחצי. סגירת הכביש לשני הכיוונים עד לתאריך 21/8/2018 (יום שלישי) נועדה על מנת לשקם את המקטע העליון של דרך הים, ולטענת העירייה לא ניתן לבצע שיקום הוליסטי של המקטע ללא סגירתו ההרמטית.

ההשלכות של סגירת הכביש ברורות: כיום יש 3 כבישים מקבילים המחברים בין אחוזה, מרכז הכרמל והכרמל הצרפתי וכביש החוף: רחוב פרויד (שהופך לרחוב וינשל), דרך הים ודרך צרפת. כשניתן לעלות ולרדת בשלושת הכבישים, עומסי התנועה בכל אחד בחלק משעות היום כבדים. ברור, שאם דרך הים יהיה סגור בחלקו העליון שבועיים וחצי הלחץ יורגש בכבישים האלטרנטיביים.

מובן, שמי שהיה רגיל לנסוע בדרך הים, יוכל בתקופה הזו להשתמש ברחובות הסמוכים לצורך ירידה ועלייה, אבל מדובר בכבישים צרים יחסית, שלא יכולים להכיל נפח תנועה גדול. הסיבה שהסגירה היא בחודש אוגוסט היא כיון שיש פחות מכוניות בכביש בתקופה זו ובנוסף בדרך הים יש שני בתי ספר ולכן עדיף שהשיפוץ יהיה בחופש הגדול.

מרכז הכרמל – הירידה לדרך הים (צילום – ירון כרמי)

נוסף על אי הנוחות לנהגים, לא ניתן להתעלם מהפגיעה בתושבי הרחוב, שלא יוכלו להגיע עם הרכב עד הבית במשך שבועיים וחצי. יחד עם זאת, כשהשיפוץ יסתיים הרחוב יראה אחרת. מלבד עבודות תת קרקעיות וסלילה מחדש של הכביש יחכו להם גינות חדשות, מעגל תנועה חדש, ספסלים נוספים ועוד. ימים אלה גם ינוצלו להוספת מקומות חנייה מול ריאלי מטו"ס על מנת שהורים יוכלו להחנות את רכבם והילדים יוכלו להגיע בבטחה לבית הספר.

יש לציין, כי בחודש ספטמבר הכרמלית אמורה לחזור לפעול ולהביא למרכז הכרמל תושבים מהעיר התחתית ומהדר ולהיפך. בנוסף, שיקום דרך הים ושיפוץ מרכז הכרמל עתידים גם להסתיים.

לא ניתן להגיב