חיפה עיר ללא אלימות | הושלמה התקנת מערכת מצלמות אבטחה בגן שברחוב החיל בבת גלים ולאורך בן יהודה בהדר

בימים אלו הושלמו התקנת מצלמות בטיחות בחיפה: בגן שבשכונת בת גלים הושלמה התקנתה של מערכת מצלמות, עם ניתוח וידאו (אנליטיקה) המתריעות באופן אוטומטי למוקד על כל על כל פעילות חריגה בגן אחרי שעות הפעילות. בקרוב תחובר למצלמות מערכת כריזה חדישה.

המצלמות מחוברות למוקד המבצעי של עיריית חיפה אשר מאויש 24 שעות ביממה וממנו מוזנקים על פי הצורך ניידות הסיור, הפיקוח והאבטחה העירוניים ומשטרת חיפה בהתאם לצורך. במקביל, יוכלו המוקדנים לפנות באמצעות מערכת כריזה חדשנית שתתוקן בקרוב בגן לשוהים במקום, להתריע ולהעביר הנחיות התנהגות על פי הצורך. הצילומים ישמרו במצלמות ויהוו חומר ראייתי אשר ישמש את המשטרה במקרי הצורך להגשת כתבי אישום כנגד עבריינים.

צילום עיריית חיפה

הושלמה גם התקנתם של מערכת מצלמות אבטחה ברחוב בן יהודה שבשכונת הדר. חיבור מיוחד למצלמות בוצע, לאורך רח’ בן יהודה במטרה להעלות תחושת ביטחון התושבים. ברחוב הוצרו 4 אתרים של מצלמות עם תכנת אנליטקה, שחוברו גם הן למוקד המבצעי ואמורת לסייע למטרה לשמן הוצבו.

מצלמות אלה הוצבו במימון ובחסות התכנית “עיר ללא אלימות” במשרד לביטחון פנים.

המצלמות החדשות מצטרפות למערך מצלמות האבטחה שפזורות במוקדים שונים בהם גנים הציבוריים, חופי הים והעיר התחתית בכל רחבי העיר במטרה להעלות את תחושת הביטחון של התושבים במרחב הציבורי.

במהלך החודשים הקרובים יותקנו בסיוע המשרד לביטחון פנים, מצלמות נוספות בפארקים ובגנים ציבורים נוספים.

המצלמות מהוות חלק ממערך האבטחה של עיריית חיפה הכולל את סיירת הביטחון המורכבת מסיירים שעברו הכשרה מבצעית ועיונית מיוחדת. הסיירת מהווה כוח מגיב לפניות תושבים למוקד העירוני (106), פניות למוקד 100 המפונות לניידות המשולבות המאוישות בסייר ושוטר ולנצפה במצלמות הביטחון.

מנכ”ל עיריית חיפה גדי מרגלית: “עיריית חיפה משקיעה משאבים ומאמצים רבים בפיתוח מתחמי בילוי, נופש וספורט בכל רחבי העיר ובתוך כך מפתחת גם מערכות הגנה ואבטחה על מנת להגביר את תחושת הביטחון של התושבים המבלים בכל אלה”.

הגיבו כאן לכתבה