תתחדשו: בית ספר יסודי חדש בשכונת גלי כרמל בטירת הכרמל

הצלצול הראשון בבית הספר הצומח אבנר יישמע בספטמבר. מדובר בבית ספר צומח, שבו למדו השנה ב-3 כיתות ומשנת הלימודים הקרובה אמורות להיפתח 8 כיתות.

בית ספר טירת כרמל צילום עירית טירת כרמל

 

בית הספר היסודי ממלכתי ע”ש אבנר ברזני בשכונת גלי כרמל (השכונה החדשה) בטירת הכרמל יפתח את שעריו לראשונה בתחילת שנת הלימודים הקרובה.

ממשרד החינוך במחוז נמסר לחי פה: כי הנושא נבדק אל מול עיריית טירת הכרמל ובניית בית הספר מתקדמת בקצב המתוכנן בהתאם ללוחות הזמנים המתוכננים.

בשנים האחרונות יש תנופת בנייה גדולה בטירת הכרמל והצפי הוא שבסיום הבנייה המסיבית האוכלוסייה בטירת הכרמל תכפיל את עצמה. לצורך כך בשנים האחרונות העירייה נערכת על מנת להציע מוסדות חינוך לאוכלוסייה הקיימת והחדשה בעיר.

השנה למדו בבית הספר אבנר 3 כיתות, אך מבנה בית הספר עדיין לא הושלם ולכן התלמידים למדו בסמוך לאחד המפעלים. לצד התנאים הפיזיים הלא – פשוטים, נרשמה שביעות רצון גדולה מבחינה פדגוגית. ההורים עקבו אחרי התקדמות הבנייה והפיתוח של בית הספר על מנת שבשנת הלימודים הקרובה הילדים יוכלו כבר ללמוד במבנה החדש. כיון שמדובר בבית ספר צומח, כל שנה מתווספת שכבה לכיתות הקיימות ולכן מדי שנה יש יותר ויותר כיתות ומצבת התלמידים גדלה ומורכב יותר לנהל את הלימודים במבנה ארעי ולא מיטבי.

בית ספר אבנר בטירת כרמל צילום עיריית טירת כרמל

יש לציין כי בעיריית טירת הכרמל, לצד בתי הספר היסודיים, יש שני בתי ספר שש שנתיים, בית ספר מקיף שיפמן ובית ספר ממלכתי דתי אריאל. לאור הגידול במצבת התלמידים עתיד להיבנות גם בית ספר שש שנתי חדש באזור החדש. בשנים האחרונות נעשית חשיבה מקיפה על מנת שכל אחד מבתי הספר השש שנתיים בעיר, בין אם חדש ובין אם וותיק, יוכל להציע מסגרת פדגוגית ייחודית ומצבת התלמידים באף אחד מבתי הספר לא תפגע.

 

הגיבו כאן לכתבה