גל חום כבד צפוי היום (8/7/18) ומשרד הבריאות יוצא בהמלצות כיצד להתמודד איתו

אילוסטרציה (shutterstock)

משרד הבריאות הודיע הבוקר (ה’) כי על פי דיווח של השירות המטאורולוגי, היום צפוי גל חום שיתבטא במזג אוויר חם מהרגיל בו יהיו עומסי חום כבדים ברוב חלקי הארץ. על כן במשרד הבריאו קוראים  לציבור הרחב, לאוכלוסיית הקשישים ולחולים במחלות כרוניות בפרט, להקפיד על הנהלים הבאים:

*להימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש.

*להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי.

*להקפיד לשתות מים ולהימצא ככל האפשר במקומות ממוזגים.

במשרד הבריאות מסבירים, כי גל חום מוגדר במרבית האזורים בעולם כטמפרטורה סביבתית גבוהה מ – 32.2 מעלות צלזיוס למשך שלושה ימים רצופים או יותר. עומס חום כבד ישרור כבר בטמפרטורה 30 מעלות צלזיוס אם הלחות היחסית היא מעל ל- 70% ובטמפרטורות גבוהות יותר גם כשהלחות נמוכה יותר.

עוד, מסבירים כי יכולות להיות דרגות שונות של פגיעה מהחום. הפגיעות החמורות הן: מכת חום – הגוף לא מסוגל לקרר את עצמו בסביבה החמה: מנגנון ההזעה אינו יעיל, וטמפרטורת הגוף עולה במהירות. לעתים מעל – 41 מעלות צלזיוס בתוך רבע שעה. תשישות וחום –  זה מצב נתון של פגיעה מחום, ועלול להתפתח לאחר חשיפה לחום במשך מספר ימים בהיעדר שתייה מספקת.

הסכנה הבריאותית ממזג אויר חם גדולה במיוחד בגיל המבוגר: סכנה גדולה עוד יותר קיימת עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר, מחלות כרוניות, מטופלים בתרופות מסוימות, בעת מחלה חריפה או במצב של חסר בנוזלים (התייבשות).

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.