רעידת האדמה: יחידת הכלבנים מעלה כוננות בתרגיל באתר הריסות – וידאו

מערכות החירום של מדינת ישראל נכנסות להילוך גבוה בעקבות שתי רעידות אדמה אשר אירעו בצפון הארץ ביום ד', 04/07/2018. בין היחידות, נמצאת גם יחידת הכלבנים המתנדבים (יכ"ל). דודי מיבלום, מפקד אזור הצפון, תושב חיפה, מסביר כיצד פועל צוות החיפוש באתר הריסות.

| צפו בווידאו שצילמה היחידה בתרגיל ביום ה', 5/7/2018

 

פעילות באתר ההרס:

מפעילי רחפנים סורקים את האתר מהאוויר. מפקדי הצוותים מכוונים את מפעילי הכלבים. הכלבים פועלים בדממה מוחלטת, כאשר כל הקבוצה מקשיבה, כדי לשמוע צעקות לעזרה. הכוח סוגר את כל אזור הפעולה, על מנת ליצור שטח שקט וסטרילי, שיאפשר לכלבים ריכוז מלא במהלך חיפוש הלכודים. ברגע שהכלב מריח לכוד, הוא נובח ומכוון את המפעילים לאזור האיתור.  במקביל לחיפוש, מכוונים המפקדים את הצוותים, על מנת שלא ייפגעו גם הם, כתוצאה מקריסה של הריסות.

 

אודות יחידת הכלבנים (יכ"ל)

יחידת הכלבנים היא יחידה הפועלת במהלך כל השנה. היא מהווה סמכות מקצועית בכל מה שקשור באסטרטגיה של חיפוש נעדרים ואנשיה מפעילים מגוון של אמצעים טכנולוגיים ואחרים. אבל עיקר כוחה של היחידה הוא בניסיון שצברו אנשיה במה שקשור לאסטרטגיה של חיפוש נעדרים, החל מתשאול המשפחות, דרך איסוף מידע בבית הנעדר, הקמת חפ"ק, איכון מכשירים סלולריים ויציאה לסריקות על פי אסטרטגיה שנלמדה ביחידה במשך שנים.


כך הצילו אנשי היחידה את רפאל אמיגה


אנשי היחידה מוקפצים מבתיהם וממקומות העבודה שלהם, בהתנדבות מלאה, בכל שעה ובכל תנאי מזג אוויר. הם מצאו כבר עשרות נעדרים בישראל והצילו ממוות בטוח אנשים רבים.

הכלב מאתר את הנעדר בין ההריסות – יחידת הכלבנים בתרגיל רעידת אדמה – 05/07/2018 (צילום – יכ"ל)

 

קישור לכל הכתבות על יחידת הכלבנים

לא ניתן להגיב