גימלאי המשטרה שובתים רעב זה היום השני מול ביתו של שר האוצר כחלון | וידאו מההפגנה

הפגנה מול בית השר כחלון - למען תנאי גימלאי המשטרה ושירות בתי הסוהר 05/07/2018 (צילום - סמר עודה)

גימלאי המשטרה והשב"ס מחריפים את המאבק שלהם ומקימים מאהל מול ביתו של שר האוצר משה כחלון, ושובתים רעב לקבלת תוספת השכר שהובטחה להם וניתן בעניינה פסק דין, אך שר האוצר משה כחלון, שהבטיח כי יכבד כל החלטה שתינתן, לא מכבד ולא מקיים את הבטחתו.

צפו בווידאו מההפגנה מול בית כחלון:

 


 1000 גימלאים  הלכו לעולמם  בעשר השנים האחרונות מבלי לקבל את מה שמגיע להם


גיל רוטר גימלאי משטרת ישראל אומר לחי פה:

"הקמנו אוהל מחאה ופתחנו בשביתת רעב בגלל ששר האוצר לא מכבד החלטת ממשלה ש'33 שמורה על השוואת תנאים של שכר השוטרים ושכר הסוהרים לאנשי קבע בצה"ל. בשנת 2006 צה"ל קיבל תוספת ולצערנו משרד האוצר התנגד לתת את התוספת הזאת לשוטרים ולסוהרים ולגימלאי המשטרה והשב"ס, למרות שתי פסיקת של בית הדין האזורי לעבודה והארצי לעבודה שמורות למדינה ולמשרד האוצר לכבד את ההחלטה ולתת לנו את התוספת.

משרד האוצר מתכוון לערער על הפסיקה ובמשך השנים האחרונות במאבק לצערנו מעל 1000 גמלאים הלכו לעולמם ואנחנו מבקשים משר האוצר לכבד את ההחלטות האלו ולתת לנו את הכסף שמגיע לנו. עד שלא יתן לנו אנחנו נשב באוהל ונשבות רעב".

הפגנה מול בית השר כחלון – למען תנאי גימלאי המשטרה ושירות בתי הסוהר 05/07/2018 (צילום – סמר עודה)

רפי לוזון קצין משטרה בדימוס:

"אנחנו התחלנו את ההפגנה הזאת ועכשיו שביתת רעב עם גיל רוטר, אנחנו מגיעים כל יום לכאן לתמוך ואני קורא לכל הגימלאים להגיע כמה שיותר אל מול ביתו של שר האוצר משה כחלון. לא יכול להיות ששר במדינת ישראל לא יכבד פסקי דין שניתנו לו לא מזמן, עליו לשלם במיידית לכל גימלאי המשטרה סוהרים ושוטרים. שר האוצר הבטיח בעצמו שיכבד כל החלטת בית משפט, לא יכול להיות שהוא נותן לפקידים שלו וליועצים שלו ל"קרקרס" אותו ולשחק איתו ולהחליט עבורו מה טוב ומה לא טוב, לא יכול להיות. שר האוצר בעל סמכות להתערב במיידית, דיי עם הסחבת אני מבקש ממנו להפעיל את הסמכות שלו ושלם לגימלאים. הוא יודע שמגיע להם ובעצמו אמר שמגיע להם אז שישלם ושיפסיק  לדחות ולדחות. דיי לעוול תשלמו לנו מה שמגיע לנו בצדק ובדין".

 

בני לוטן יו"ר עמותת גימלאי ישראל הגיע להזדהות עם גימלאי המשטרה  עם ההפגנה והשביתה שלהם:

"יש במדינה שלנו בזמן האחרון פגיעה שהולכת ומתמשכת בגימלאים בכל דרך אפשרית. משרדי ממשלה, רשויות כולם אם הם יכולים לנגוס ולהוריד מהגמלאים הם עושים את זה ברצון ובשמחה. יש תחושה לגימלאים שהמשפט הזה "אל תשלכיני לעת זקנה" כנראה כבר לא עובד. היום האנשים שעובדים. משרדי ממשלה. השרים. חברי הכנסת ראשי ערים היום אתם עובדים איפה שאתם נמצאים בעתיד גם אתם תהיו מבוגרים גם אתכם בצורה הזאת ישליכו, הגיע הזמן שתתחילו לחשוב מה קורה עם הגימלאים. יש כאן אנשים שעבדו שנתנו ממרצם והגיע הזמן שיקבלו את זכויות שלהם ולא ינגסו בהם. אנחנו ברכבת מנהלים מאבק על ההפחתה בפנסיה שעשה משרד אוצר ועוד דברים שהנהלת רכבת ישראל רוצה להוריד וכך גם קורה עם המשטרה. אנחנו חשים תחושה שאנחנו צריכים לתמוך בהם ולהתאחד כל הגמלאים יחד במאבק כדי להגן על זכויותינו ולשמור על מה שהשגנו עד היום ולקבל עוד יותר. יש הרבה מה לעשות בנושא הקצבאות ועוד".

שושי נובל, אשתו של גימלאי משטרה:

"בעלי עבד במשטרה 30 שנה והיום אני פה חלק מהמאבק על מנת שיחזירו לנו את הכסף שנגזל מאיתנו. כל יום נפטרים גימלאים במשך 10 שנים כמעט 1000 נפטרו. לא יתכן שהשר כחלון ימשוך אותנו וימרח אותנו בעוד ערעור ועוד בג"ץ די מספיק. הגענו כבר לקצה אי אפשר יותר".

יעקב גימלאי רכבת ישראל שבא להזדהות עם גימלאי המשטרה:

"שנה עברה הגעתי לגיל גבורת ואני נקראתי לדגל על ידי יו"ר העמותה שלנו לעזור לחברים גימלאים שוטרים. אנחנו כגמלאים סלודרים עם השוטרים ונעזור להם בכל מאבק כלשהו. אני קורא לממשלה ולשר האוצר להתחשב בפסקי דין של הגימלאים ולעזור להם ולקיים פסקי דין".

לא ניתן להגיב