הכשרה ראשונה מסוגה בישראל: תרפיה באנימציה בילדים חולים

הכשרה ראשונה מסוגה בישראל:
תרפיה באנימציה בילדים חולים ופגועים
ב’תילתן’ המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית, חיפה
תילתן_-_תרפיה_באנימציה_טטיאנה_קמיטובה_-_ארז_ישכרוב_מנכל_תילתן_-_ולדימיר_....jpg

תילתן – תרפיה באנימציה_טטיאנה קמיטובה – ארז ישכרוב מנכל תילתן – ולדימיר
סטודנטים לאנימציה מ’תילתן’ הוכשרו לראשונה בישראל, כמטפלים בשיטה ייחודית של תרפיה באנימציה. מדובר בשיטה חדשה המיושמת בהצלחה רבה בחמישה מרכזים ברוסיה וכן בפינלנד כהכנה לכניסת הטיפול למרכזים הרפואיים בישראל.
ייחודה של התרפיה באנימציה הינה מורכבותה: לצד שימוש בצבע ואור, המטופלים מפתחים את הדמיון, בונים סיפור שמועבר לאחר מכן לתסריט, אליו מתווספת מוסיקת רקע ודיבוב. הטיפול בשיטה זו נעשה בקבוצות של עד 20 ילדים עם בעיות שונות, החל מהתמודדות עם טיפולים במחלת הסרטן, פיגור מסוגים שונים, אוטיזם, פגיעה מינית או מצוקה רגשית בקרב ילדים שעברו טראומה.
האנימציה בקבוצה משלבת טכניקות שונות וטכנולוגיה כמובן לצד השקפה של פסיכולוג המקנה לצוות כלים לשילוב פרטני של כל ילד בתהליך היצירה הסופי, שהינו סרט אנימציה שייצרו יחדיו.
בסוף השבוע האחרון, בתום הסמכה ראשונה של עשרה סטודנטים לאנימציה מתילתן, נתחם הסכם לשיתוף פעולה בין ארז ישכרוב מנכ”ל תילתן, ולדימיר קרטונין מערוץ התקשורת הפיני IRR-TV וטטיאנה קמיטובה מנהלת עמותת VOZROZHDENIE לקידום הקמת סטודיו לתרפיה באנימציה בישראל.
תילתן , המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית, יוזמת פעילות קהילתית ברמות שונות וכל הסטודנטים של המכללה מחויבים בסמסטר מעשי למען הקהילה. הכשרה חדשנית זו תהווה אפיק נוסף לסיוע לילדים פגועים ומשפחותיהם. הסרטונים שנעשו בסדנא מוצגים כעת במכללת תילתן (העצמאות 65 קמפוס הנמל חיפה
הכשרה ראשונה מסוגה בישראל:
תרפיה באנימציה בילדים חולים ופגועים
ב’תילתן’ המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית, חיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.