המחבל מחמד שינאווי מחיפה הורשע ברצח גיא כפרי ז"ל ברחוב הגיבורים בחיפה – על רקע לאומני

שינאווי רצח את גיא כפרי בנחל הגיבורים ופצע את יחיאל אילוז ברחוב העצמאות, באירוע החבלני שזיעזע את חיפה בעיצומו של גל טרור

בית המשפט המחוזי בחיפה  הרשיע היום (ג') את המחבל מחמד שינאווי, בן 22  מחיפה, ברצח בכוונה תחילה מתוך מניע דתי, לאומני או אידאולוגי, ניסיון לרצח, פעולה בנשק למטרות טרור (החזקה והובלה) והחזקת סכין, ניסיון לשוד וגניבת רכב, זאת ע"פ הודאתו.

כזכור בחודש ינואר אשתקד, רצח שינאווי, את גיא כפרי ז"ל ברחוב הגיבורים בחיפה, זאת לאחר שירה לעברו שלושה קליעים שפגעו באזור חזה שמאל והצוואר וגרמו למותו. באותו הערב לפני רצח כפרי, הוא ניסה לרצוח את יחיאל אילוז, באמצעות מספר יריות ברחוב העצמאות. אילוז, נפגע והתמוטט.

הנה הדיווח המקורי על מסע הירי של שינאווי בעיר חיפה:

מעובדות כתב האישום שהוגש  בחודש  ינואר אשתקד עולה כי בשנים האחרונות , פיתח שינאווי, שנאה כלפי יהודים, אשר החלה על רקע פעילות ישראל במלחמת לבנון השניה וגברה עם השנים  זאת בין היתר נוכח תקריות שלו ושל בני משפחתו בהן היו מעורבים יהודים, והתחזקה אצלו האמונה כי יהודים הם כופרים וכי יש היתר לפגוע בהם פיזית.

בחודשים האחרונים שקדמו לאירועים , התעצמה שנאתו של שינאווי, כלפי יהודים עוד יותר, על רקע אירועים נוספים שחווה, והתגבש אצלו הרצון לנקום ביהודים. על רקע זה , בלילה שבין 2.1.17 ל-3.1.17, החליט שינאווי  להמית יהודים באמצעות הנשק (לבצע פיגוע) . בהמשך לכך, ובמטרה להוציא לפועל את הפיגוע, סמוך  לשעה 3:30,  ביקש שינאווי, מקטין  שיביא את הנשק ממקום מסתור , זאת מבלי ששיתף אותו בתוכנית הפיגוע.

 

סמוך לשעה 9:30, הגיע שינאווי  לרחוב העצמאות בחיפה, במטרה לבצע את הפיגוע, כשהוא נושא עמו תיק עם הנשק הטעון במחסנית ובה 17 כדורים לפחות, וכשהוא דרוך. בשלב מסוים, הבחין שינאווי ביחיאל אילוז, שהינו בעל חזות יהודית-דתית צועד ברחוב. בהבינו כי אילוז, הינו יהודי  בהגיעו סמוך לרחוב העצמאות 92, ממרחק של מטרים ספורים, ירה שינאווי  בנשק, כשהוא מוסתר בתוך התיק, מספר יריות לעברו של יחיאל,  ולפחות שלושה קליעים מתוך הכדורים שירה פגעו בו באזור אמה שמאל ואגן שמאל וגרמו לפציעתו. בעקבות הירי, התמוטט יחיאל על הקרקע ושנאווי  נמלט בריצה מהמקום כשהוא נושא עמו את התיק עם הנשק.

זירת הירי ברחוב העצמאות (צילום – משה מוליח)

בהמשך, בצומת הרחובות יפו- כיאט, נכנס שינאווי, למונית שעברה במקום, ולבקשתו, הסיעו נהג המונית לשכונת חליסה בחיפה, שם ירד מן המונית והלך לכיוון רחוב הגיבורים, כשהוא נושא עמו את התיק עם הנשק. בהגיעו לאזור הגשר ברחוב הגיבורים, בסמוך לשעה 10:00, הבחין שינאווי,  במנוח גיא כפרי ז"ל  כשהוא צועד לבדו. שינאווי, התקרב לכיוון המנוח. משהגיע למסקנה כי המנוח יהודי,  ממרחק של מטרים ספורים, ירה שינאווי בנשק , כשהוא מוסתר בתיק, מספר יריות לעברו . שלושה קליעים מתוך הכדורים שירה , פגעו במנוח באזור חזה שמאל והצוואר וגרמו למותו.

מיד לאחר הירי, נמלט שינאווי  רגלית מהמקום, כשהוא נושא עמו את התיק בו מוסתר הנשק. בהגיעו  לאזור הררי הסמוך לבניין מגוריו, השליך הנאשם את התיק עם הנשק בין השיחים.

2 תגובות
  1. פיני אמר/ה

    למחבל מחלישה רק אונש מוות כמו קדפי. …

  2. מירה אמר/ה

    דו קיום עאלק…

לא ניתן להגיב