הציבור מוזמן לכנס חירום להבראת מפרץ חיפה עם ח"כ יעל כהן פארן – 29/5/18 | "חיפה נלחמת על החיים"

באירוע, שיתקיים ביום 29/5/18, בבית הגפן, בחיפה, תציג חברת הכנסת את הצעת החוק שלה להבראה ושיקום המפרץ שיעלה בכנסת ביום הסביבה בכנסת, כשבוע לאחר הכנס, בתאריך ה- 5.6.18

יעל כהן פארן: חיפה נלחמת על החיים

חברת הכנסת ויו"ר השדולה למען מפרץ חיפה, יעל כהן פארן, משיקה כנס חירום פתוח לקהל להצלת מפרץ חיפה וקוראת לאזרחים להגיע למפגן כוח | באירוע תציג חברת הכנסת את הצעת החוק שלה להבראה ושיקום המפרץ שיעלה בכנסת ביום הסביבה | לאירוע הוזמנו כל נציגי הארגונים הסביבתיים, פעילי שטח ותושבי המפרץ במטרה לקרוא לממשלה לאשר את החוק | חברת הכנסת כהן פארן: "לחיפה מגיע לחיות ללא זיהום סביבתי. זו ההזדמנות שלנו לנצח!"

| צפו בווידאו המציג את הצעת החוק ומצוקתם של תושבי חיפה והישובים סביב המפעלים הפטרוכימיים:

כנס חירום להצלת מפרץ חיפה ולעצירת הזיהום הסביבתי ממנו סובלים מאות אלפי אנשים, יתקיים בסוף החודש בחיפה. יוזמת הכנס היא חברת הכנסת יעל כהן פארן (המחנה הציוני) שמכהנת כיו"ר השדולה להצלת מפרץ חיפה במטרה להוביל למפגן כוח ציבורי ולהעלות את נושא הבראת המפרץ על סדר יומה של הממשלה. בכנס, תציג חברת הכנסת את הצעת החוק שלה להבראת מפרץ חיפה שתעלה להצבעה ביום הסביבה בכנסת בתאריך ה- 5.6.18.


על מנת שהמארגנים יוכלו להיערך עם מספר מתאים של כסאות, נודה לכם אם תירשמו בדף ההרשמה לאירוע בפייסבוק. כאן:

קישור לדף ההרשמה לכנס בפייסבוק


הכנס צפוי להיות מפגן כוח של התושבים לשיקום המפרץ ולהפעלת לחץ על הממשלה להעביר את הצעת החוק להבראת מפרץ חיפה של חברת הכנסת כהן פארן. בהצעת החוק מתייחסת ח"כ כהן פארן למספר מרכיבים חשובים בתהליך להבראת המפרץ וביניהם: לגבש את הסטנדרטים הסביבתיים הנדרשים לתעשייה שמוקמת במרכזי אוכלוסייה, לדאוג לתקן אוויר נקי מחמיר, הכנסת חלופות תעסוקתיות איכותיות ונקיות למפרץ – תיירות, הייטק, קלינטק ומשרות שלטוניות של המדינה ובנוסף, לדאוג לעובדים, לשמור על שכרם ולסייע להם להסתגל לשינויים התעסוקתיים הנדרשים.

חזון חדש למפרץ חיפה

כחלק מקמפיין השטח שמנהלת חברת הכנסת בחודש האחרון, במטרה להעלות למודעות הציבורית את נושא מפרץ חיפה, היא משחררת סרטון רשת שממחיש עד כמה קשה המציאות של תושבי חיפה שסובלים דרך קבע מהשלכות הבריאותיות של הזיהום מהתעשייה במפרץ. הסרטון צולם באזור המפעלים בקרית חיים, ברחובות חיפה, רחוב דגניה וחוף הים. הסרטון נועד להעביר מסר שניתן לשנות את המציאות, והוא קורא לאזרחים, לפעילים ולמקבלי ההחלטות לתמוך בהצעת החוק.


הכנס יתקיים ביום ג', ה- 29.5.18, בבית הגפן, רחוב בית הגפן 2, חיפה. התכנסות בשעה 19:30


ח"כ יעל כהן פארן מסרה לחי פה: "לחיפה מגיע לחיות. חיים ללא זיהום, ללא סרטן. לצערי הממשלה זנחה את תושבי המפרץ דואגת לקדם את האינטרסים של הטייקונים ששולטים במפעלים במפרץ. אבל אנחנו לא נרפה. בשבועות האחרונים ראינו כיצד מאבק עיקש של התושבים נושא פרי, כאשר הועדה למוכנות העורף החליטה שמיכל האמוניה לא ייפתח שוב ועכשיו זה הזמן שלנו לדרוש מהממשלה את מה שמגיע לנו כזכות יסוד ולא בחסד: צדק סביבתי ואוויר נקי. אני קוראת לציבור הרחב להגיע לכנס כדי להעביר מסר חד וברור לממשלה, לביבי, לכחלון, לא תשתיקו אותנו, לא תחנקו אותנו עם עשן רעיל. הצעת החוק שלי היא התקווה להבריא את השטח, לשקם אותו, ולהבטיח לתושבי המפרץ אוויר נקי ועתיד ללא סרטן ואני אלחם עליה בכנסת. אני צריכה את הרוח הגבית של תושבי מפרץ חיפה וקוראת להם להגיע לכנס למפגן כוח של אחדות מול הזיהום"


על מנת שהמארגנים יוכלו להיערך עם מספר מתאים של כסאות, נודה לכם אם תירשמו בדף ההרשמה לאירוע בפייסבוק. כאן:

קישור לדף ההרשמה לכנס בפייסבוק


לא ניתן להגיב