פרס על עבודה מצטיינת הוענק לד”ר חמודי ביקי מומחה א.א וגרון בכללית מחוז חיפה וג”מ

פרס על עבודה מצטיינת הוענק לד”ר חמודי ביקי מומחה א.א וגרון בכללית מחוז חיפה וג”מ, בכנס בין-לאומי של רופאי א.א.ג שנערך באילת, בהשתתפותם של מומחי א.א.ג מהארץ ומחו”ל.

ביקי, הציג במהלך הכנס את עבודתו פורצת הדרך שנועדה לבסס מודל המאפשר התאמה אישית של הטיפול של החולה הספציפי במצבים של ממאירות ראש/צוואר.

במודל זה, שנועד לחסוך מהחולים טיפול מבוסס ניסוי וטעיה ולקצר בכך את מהלך הטיפול ושיפור התוצאות, נלקחת ביופסיה של הגידול מיד עם אבחנתו והיא מושתלת בעכברים. פיסות קטנות מרקמות העכבר אשר בו התפתח גידול (השכיחות היא לרוב 20-30%) מושתלות למספר רב של עכברים. כאשר הגידולים מתחילים להתפתח, העכברים מטופלים בכימותרפיה המקובלת לסוג הגידול, או בשילוב של טיפולים. אותו טיפול אשר נצפה כיעיל ביותר בעכברים, הוא אשר ניתן בהמשך לחולה. כך, החולה מקבל טיפול אשר נראה כאפקטיבי ביותר כנגד הגידול אותו הוא נושא ובדרך זו נחסכים ממנו זמן ותופעות לוואי של טיפול שאיננו אפקטיבי.

כמו כן, הסתבר במחקר זה כי למעכבי הפרנאז פוטנציאל כתרופות אנטי-סרטניות, אך ד”ר ביקי, מדגיש כי יש להמשיך ולבחון את המנגנון הניאו – מולקולרי בבסיס פעילותו ולבסס ממצאים אלה, על מנת שניתן יהיה להבין מי מן החולים עשוי להגיב היטב למעכבים אלו ובאילו שילובים.

פרס הצטיינות הוענק לדר חמודי ביקי על עבודה ברפואת אף אוזן גרון - טיפול כימותרפי לחולי סרטן צואר וראש
פרס הצטיינות הוענק לדר חמודי ביקי על עבודה ברפואת אף אוזן גרון – טיפול כימותרפי לחולי סרטן צואר וראש
תגובות
בטעינה...