בשורה למשתמשי הקנאביס הרפואי: משישי הבא ניתן לרכוש את הקנאביס הרפואי ב-25 בתי מרקחת ברחבי הארץ 2 בחיפה ובק. חיים

ספורטן – כללי – רחב

על פי התוכנית החדשה של משרד הבריאות שיוצאת לדרך, ביום שישי הבא (20/4/18) תחל מכירתו של הקנאביס הרפואי בעשרים וחמישה בתי מרקחת שהוסמכו לכך בשלב הראשון כאשר רובם ברשת סופר פארם (20 במספר) וחמישה בתי מרקחת עצמאיים. מתוך 25 בתי המרקחת שברשימה שניים בחיפה: בסופר פארם אחי אילת בקרית חיים ובסופר פארם גרנד קניון בחיפה. בהמשך יתרחב ניפוק הקנאביס למאה בתי מרקחת. על פי התוכנית, בעתיד כל בית מרקחת שירצה ויעמוד בתנאים שנקבעו בחוק יוכל לעשות זאת.

כיום רשומים כ-25,000 ישראלים המשתמשים ברישיון להשתמש בקנאביס רפואי וזאת על פי נתוני משרד הבריאות. ומיום שישי כאמור הם יכולים לרכוש את הקנאביס בבתי מרקחת ולא בנקודת או חלוקה או ע”י שליחים כפי שהיה עד היום. הקנאביס יימכר בשקיות תפרחות על פי משקל ועוצמה וכן כתכשיר בבקבוקים ובטבליות. נקודות החלוקה בהן נרכש הקנאביס הרפואי ימשיכו לפעול בחודשים הקרובים אולם בהדרגה הם ייסגרו.

במשרד הבריאות מציינים, כי עם יישום הרפורמה במהלך החודשים הקרובים, ישראל תהיה בין המדינות הראשונות בעולם שמתייחסות לקנאביס רפואי כמוצר רפואי.

 סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן:

“הרפורמה בקנאביס הרפואי תמנע סבל מאלה שנדרשים להשתמש בזה ותמנע בירוקרטיה מיותרת שקיימת בתחום. הקנאביס זה סם ולא מדובר בלגליזציה אלא בהסדרה מעשית לטובת מטופלים שקיבלו אישור מיוחד. נמשיך להילחם בזליגה ולא נאפשר לאלה שאין להם אישור חוקי להשתמש בסמים כפי שמתחייב בחוק”.

עיריית חיפה – רחב

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...