עונשי מאסר קצרים לשני חיילים תושבי חיפה בגין אונס, מעשה מגונה ומעשה סדום

בית הדין הצבאי בחיפה גזר הבוקר (ג’) על שני חיילים תושבי העיר עונשי מאסר קצרים לשני חיילים תושבי חיפה בגין אונס, מעשה מגונה ומעשה סדום.

על פי כתב האישום המתוקן בחודש מרץ 2017 פגשו הנאשמים סמ”ר שי שלום רפאילוב וסמל דוד סויסה את הנפגעת רב”ט מ.ל עת שהסיעו אותה ואת חברותיה למטווחים בבא”פ לכיש, ברכב צבאי שהיה באחריותם של הנאשמים מתוקף תפקידם הצבאי. במהלך הנסיעה הציע רפאילוב, לנפגעת וחברותיה לשבת יחד בהמשך היום. המתלוננת מסרה את מספר הטלפון וסיכמו להיות בקשר. השניים שוחחו ובהמשך אספו שני הנאשמים את הנפגעת ונסעו לשער לא פעיל באזור המטווחים שם היו מונחים מזרונים.

רפאילוב, נשכב על המזרון והנפגעת ישבה בקרבתו אז הוא הפשיל את מכנסיו, משך את ראשה מטב לכיוון איבר מינו והיא התנגדה. לאחר מכן הצטרף סויסה ושניהם שכבו משני צדיה הפשילו את מכנסים ותחתוניהם ונגעו באיבר מינה וחזרו על כך מספר פעמים תוך כדי שהיא מזיזה את ידיהם מעליה ומתנגדת.

שני הנאשמים הורשעו על סמך הודאותיהם בכתב האישום המתוקן במסגרת הסדר טיעון. ובית המשפט כאמור גזר על שניהם עונשי מאסר קצרים. על הנאשם רפאילוב, גזר תשעה חודשי מאסר בפועל בניכוי מעצרו הסגור, מאסר על תנאי, הורדה לדרגת טוראי ופיצוי למתלוננת בסך 3000 שקלים. על הנאשם סויסה, גזר שמונה חודשי מאסר בפועל בניכוי מעצרו הסגור, מאסר על תנאי, הורדה לדרגת טוראי ופיצויי למתלוננת בסך 3000 שקלים.

באי כוחם של הנאשמים עורכי הדין, תמי אולמן ושי לוי מסרו לחי פה:

“בית הדין נחשף במהלך ניהול המשפט לכשלים הראייתים שיש בתיק החקירה, וזאת לאחר חקירת עדים רבים, הפרקליטות קבלה את הטענות שלנו לענין הכשלים הרבים, מברכים על כך שבית הדין קבל את הסדר הטיעון המקל, כאשר כל העונש כבר רוצה על ידי הנאשם”.

עו”ד טלי איזנברג, המייצגת את נפגעת העבירה מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים: 

“היום נגזר דינם של הנאשמים, לאחר שהורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין חמורות בנפגעת. למרות שתחילה הם הכחישו לחלוטין את המעשים, ולאחר חקירה נגדית ממושכת ומתישה של הנפגעת, הנאשמים הודו והורשעו כעברייני מין בעבירה של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות. הנפגעת מקווה שבכך הם יורתעו ולא יחזרו לפגוע בנשים נוספות”.

עו״ד איתי נעמן, הממונה הארצי על ייצוג נפגעי עבירות מין בסיוע המשפטי במשרד המשפטים:

 ״נפגעי עבירות המין שחוו את הפגיאונעה הקשה על בשרם אינם מוכרים כצד רשמי להליכים הפליליים שמנהלת המדינה נגד הפוגעים. עובדה זו רק מעצימה את החוויה הקשה ממילא שנפגעי העבירה עוברים במהלך ניהול המשפט. הסיוע המשפטי במשרד המשפטים מייצג את נפגעי עבירות המין החמורות ומסייע להם לממש את זכויותיהם ולהשמיע את קולם במסגרת ההליך הפלילי, כפי שנעשה אף במקרה זה.

הסיוע המשפטי ניתן לנפגעי ונפגעות עבירות המין ללא עלות וללא צורך לעמוד במבחן זכאות כלכלית, ולשם קבלתו ניתן לפנות לאחד ממחוזות הסיוע המשפטי במשרד המשפטים או להתקשר למוקד הסיוע המשפטי, בטלפון: 1-700-70-60-44 (שלוחה 4)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.