להגיע לפצוע בתוך 120 שניות – איחוד הצלה משיק אמבולנס חדש וראשון במרחב כרמל | וידאו

ירון כרמי עם ארגון המתנדבים אשר מתחזק בחיפה - למען הקהילה

נפתלי רוטנברג - דובר איחוד הצלה (צילום - ירון כרמי)
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

המלאכים בכתום אומרים לחי פה “שנזכה להקפצה ללידות בלבד”:

אם תתמוטטו חלילה, כך פתאום, ברחוב בחיפה (שלא נדע, אבל זה קורה…), יש סיכוי סביר שבתוך 90 עד 120 שניות יעמוד מעליכם מתנדב של איחוד הצלה שיעשה ככל שביכולתו להציל את חייכם, עד להגעת הפראמדיק של מד”א. זהו תזמון פנטאסטי וכמעט בלתי אפשרי, אבל התזמון הזה נדרש כדי להציל אדם שלקה בדום לב, מכיוון שתוך מספר דקות מאירוע לבבי, הנזק המוחי בלתי הפיך.

אז איך עושים את הבלתי יאמן? מגייסים אלפי מתנדבים, מכשירים אותם בטיפול ראשוני, מחלקים להם דיפיברילטורים וציוד רפואי אחר ומנסים להזניק את המתנדבים הקרובים ביותר פיזית, לכל קריאה. המצטיינים מקבלים קטנוע עם ארגז חירום.

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

והמתנדבים? הם בטירוף של ממש מכל אדם שהצילו את חייו (וכאלה יש מדי יום). צדיקים.

צפו בווידאו – איחוד הצלה משיק אמבולנס חדש במרחב כרמל:

(צילום ועריכה: ירון כרמי)

נפתלי רוטנברג (דובר איחוד הצלה):

נפתלי רוטנברג – דובר איחוד הצלה (צילום – ירון כרמי)

מוקד איחוד הצלה מזניק את המתנדבים לכ-100 מקרים שניות. במספר רב של מקרים אנחנו כבר עומדים ביעד של 90 עד 120 שניות במרחב כרמל, עד להגעת האמבולנס של מד”א המפנה את הפצוע לבית החולים. אני מעריך כי עד היום הצלנו אלפים, אך אינינו יודעים את המספר המדוייק.

נשיא הארגון, אלי ביר, מסתובב בכל העולם בגיוס תרומות. כך הצלחנו לרכוש מעל 30 אופנועים אשר מופעלים באינטנסיביות באירועים במרחב כרמל.

ח”כ אכרם חסון (כולנו)

ח”כ אכרם חסון (צילום – ירון כרמי)

באתי במיוחד, בשם הכנסת, להודות ולהצדיע למתנדבים המצילים נפשות ברחבי ישראל. זה לא מובן מאליו שאנשים יעשו בהתנדבות, על חשבון זמנם האישי וללא תמורה, למען החברה הישראלית. אתם הברכה האמיתית בתוך החברה הישראלית.

אני פועל בימים אלה, על מנת לחוקק חוק שיאפשר לאנשים האלה לקבל מה שנדרש, כולל ביטוחים למתנדבים. אני חייל שלכם ואפעל למענכם בכנסת, כך שתרגישו שיש מי שמעריך את העשייה שלכם ותומך בכם.

דובי מייזל (סמנכ”ל איחוד הצלה)

דובי מייזל – סמנכ”ל איחוד הצלה (צילום – ירון כרמי)

זו דוגמה מדהימה של אחווה בין חילונים ודתיים, דרוזים, ערבי ויהודים. יש לנו מטרה משותפת והיא חיזוק הקהילה בישראל, תוך בניית גשרים, בין אדם לשכנו.

המושג “ואהבת לרעך כמוך” מקבל משנה תוקף בארגון איחוד הצלה. אני רוצה להודות למתנדבי איחוד הצלה ולחזק את איחוד כרמל, אשר התחזק מאד ומבצע פעילות יוצאת מהכלל בשטח.

 

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...
ספורטן – כללי – רחב
באנר יפה נוף רכב עם מסנן החל מינואר 2019 – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
מירית הנדסה – עתלית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB