לא כל מה שנוצץ זהב | מכבי חיפה עם המבט לתחתית

אודי דהן מסכם את העונה הגרועה בתולדות המועדון בשנים האחרונות

לראות ולא להאמין

אם היינו מרדימים, אוהד מכבי חיפה בתחילת העונה ובמיוחד אחרי המחזור השני, שבו מכבי חיפה נצחה את האלופה, הפועל באר שבע ומעירים אותי מחזור אחד לפני תום העונה הסדירה. השאלה הראשונה שלו הייתה, מה הפער של מכבי חיפה מהמקום השני, בבטחון מוחלט שמכבי חיפה במקום הראשון והשנייה הרחק מאחוריה.

גיא לוזון, המאמן שפתח את העונה, הבטיח לכולם שהולכת להיות בומבה של קבוצה. בזה אין ספק שהוא צדק, מכבי חיפה המועדון, השחקנים ובמיוחד האוהדים, קיבלו חתיכת בומבה לפרצוף: עונה שכוללת 24 נקודות בלבד,הפסדים לבני יהודה,עכו, סכנין וכמעט לכל הליגה. בנוסף השפלה מול היריבה העירונית הפועל, שלה הפסידה פעמים בליגה ואף הודחה על ידה מגביע המדינה בסיכום שני המשחקים.

3:1 על באר שבע | אחרי הנצחון הזה עוד חשבו בחיפה שייקחו אליפות. (צילום האתר הרשמי)

חשבו שבנו לגובה

מכבי חיפה העונה, נבנתה, כביכול, להיות קבוצה מובילה בכדורגל הישראלי, עם שחקנים כמו : רמי גרשון ,דוסנטוס, רועי קהת ,ניקיטיה רוקאביצה והרשימה עוד ממשיכה. כולם ציפו שהקבוצה תוביל את הליגה ותהיה פקטור רציני העונה לכל התארים. חדי העין והאוהדים המסורים של הקבוצה, ראו את הנולד כבר בתחילת העונה. אם בתחילת העונה, היו רעשים וביקורות, הן בתקשורות והן בקרב האוהדים במינון גבוה אומנם. בזמן האחרון כל הכפפות הורדו והחצים והסכינים חותכים בבשר החי של המועדון. אף אחד לא חסין מביקורת לרבות נשיא המועדון מר יעקב שחר.

יצרו מפלצת רעבה

מכבי חיפה, מבלי לשים לב, יצרה מפלצת בחזות של 18,000 לקוחות (מנויים). ועוד כ-7,000 אוהדים שקונים כרטיסים. אף אחד במועדון לא חשב ואפילו לא לרגע אחד, שיום אחד המפלצת הזאת, תהיה רעבה לתארים ופירורים לא יספיקו לה. המפלצת הזאת התעוררה בשבוע האחרון והחליטה, לשים על השולחן את כל הביקורות שלה ואת כל מה שהיא רוצה, דורשת ומצפה לקבל חזרה. במועדון מודים, שאף אחד לא צפה את הנולד ולא הכין תכנית להתמודדות, מול קהל הלקוחות הרב שנוצר עקב מערך שיווק וגיוס לקוחות אדיר, שהמועדון הקים עם המעבר לאצטדיון החדש.

התעסקו בלמכור מנויים ולא בתוצאות על המגרש.(צילום האתר הרשמי)

חסרי אונים

למרות שהקבוצה עדיין לא ירדה ליגה ויש עוד 24 נקודות בקופה. התחושה היא שבמידה שמכבי חיפה תפסיד בשבת הקרובה (10.3.18), במשחק החוץ מול הפועל אשקלון, הקבוצה תרד ליגה. הסיבה נובעת מכך, שהמועדון מודע  שהשחקנים שעומדים לרשותו, אינם בנויים לקרבות ההישארות והינם חסרי ניסיון במאבקים אלו. תוסיפו על כך את המחאה של הקהל, שרק תגבר במצב של הפסד לאשקלון.

 

מכאן אפשר רק לעלות או שלא

מכבי חיפה נמצאת בשפל הכי גדול שלה ב 30 שנה האחרונות, והשותפים לאשמה הם כל אחד ואחד שקשור למועדון הזה. לרבות האוהדים, התקשורת החיפאית, הנהלת המועדון, מקבלי ההחלטות ובראשם מר יעקב שחר. הספינה עוד לא טבעה ואפשר להגיע לחוף מבטחים. מכבי חיפה מגג העולם, ירדה לתחתית של הביוב. מכאן אפשר רק לעלות, או להיעלם סופית ממפת הכדורגל בישראל. במידה ומכבי חיפה תרד ליגה, אני לא רואה את המועדון הזה מצליח לשחזר את ימיו הגדולים. במידה והיא תצליח להינצל ולהישאר בליגה, יש המון עבודה לעשות, והיא חייבת להיעשות בצורה שונה לגמרי מהצורה שהדברים נעשו עד כה. 7 שנים עושים אותו דבר ונכשלים, מישהו חייב להחליף דיסק ולהבין שזה לא עובד.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.