חדר מיון ממוגן ואתר אשפוז מוגן ייבנו במרכז הרפואי בני ציון – צפי האכלוס תוך שנתיים

בית חולים בני ציון בחיפה (דוברות משרד הבריאות)

תוך מספר חודשים תתחיל בניית חדר מיון ממוגן ואתר אשפוז מוגן בחזית המרכז הרפואי בני ציון בחיפה, ביוזמת ובתקציב משרד הבריאות באמצעות מינהל התכנון ובשיתוף פעולה צמוד עם הנהלת המרכז הרפואי.

חדר המיון הממוגן ייבנה בחזית בית החולים וישתרע על שטח של 3500 מ"ר כאשר הפרויקט עצמו  כולל שלשוה חלקים עיקריים אשר יחד מהווים את קומפלקס המיון הממוגן. חנייה   חדשה על גג המיון שישתרע על שטח של 1420 מ"ר. קומת מיון שתשתרע על שטח 1470 מ"ר ועוד 160 מ"ר שיפור מיגון במבנה הקיים – חדר המיון מיועד ל35  מיטות אשפוז בזמן רגיעה, מתוכן 7 עמדות טיפול בישיבה, ו-53 מיטות בזמן חירום.  וקומת אשפוז שתשתרע על שטח 1470 מ"ר ועוד כ- 400 מ"ר שטח טכני ממוגן. קומת אשפוז זו מיועדת ל- 58 מיטות טיפול.

מיגון המיון יתבטא בהיותו ממוגן מפני טילי אויב, לוחמה אטומית, כימית וביולוגית ובעת תרחישי חירום שונים כמו: רעידות אדמה, אסונות טבע וכו'. צפי האכלוס תוך שנתיים.

יש לציין כי כלקח  ממלחמת לבנון השנייה נבנתה לפני כשלוש שנים בבית החולים מחלקת אשפוז יום תת קרקעית הכוללת 90 מיטות אשפוז ומאפשרת שירותי רפואי מגוונים בשעת חירום. עם זאת, חדר המיון הכללי המציע את הטיפול הראשוני לפצועים ונפגעים לצד הטיפול השגרתי בחולים ובפונים נותר חשוף. על כן במשרד הבריאות והנהלת בית החולים רואים כי מחויבותנו הראשית הינה להגן על עובדי ביה"ח וציבור המאושפזים והחולים.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן:

"עלינו להיות ערוכים לכל תרחיש אפשרי. על בית החולים לספק הגנה מרבית לצוות ולמטופלים הנמצאים באחריותנו. אנו חייבים למגן את חדר המיון שלנו הנמצא בחזית בית החולים המהווה אבן שואבת לעשרות אלפי חולים מדי שנה, וכמובן לצוות הרפואי והסיעודי. המיגון הוא צורך חיוני והכרחי".

בית חולים בני ציון בחיפה (דוברות משרד הבריאות)

לא ניתן להגיב