דוד שחר: “ראש עיריית טירת כרמל מנותק מהתושבים” | לקראת הבחירות…

למתמודד לראשות העיר נמאס ממה שלטענתו נראה כ"קיפאון של העיר", הוא רוצה שתפסיק להיראות כסטיגמה מעוד פרק בסדרה "שנות ה-80", מייחל למערכת חינוך טובה יותר וגם על הכדורגל בעיר יש לו מה להגיד

מירית הנדסה – עתלית – רחב

כמו בחיפה כך גם אצל שכנתה ,טירת כרמל, נכנסות הבחירות להילוך גבוה.

| הנה כמה דברים שלא ידעתם על דוד שחר:

הוא בן 55, נשוי+3 ילדים.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

מכהן כיום כסגן יו״ר ההסתדרות במרחב חיפה, מחזיק תיק המתנסי״ם וממונה ספורט וקידום בריאות ובעברו שימש כסגן ומ״מ ראש העיר טירת הכרמל.

נולד בטירת כרמל, ופעיל חברתית מאז היות נער – התחיל במרכז הנוער של תנועת בית”ר ועד לתפקיד יועץ השר לביטחון פנים (משנת 2004 אצל צחי הנגבי ולאחר מכן, גדעון עזרא ז”ל עד 2007).

 

| אוהד שרוף של מכבי חיפה ומנוי קבוע של הקבוצה.

לאורך הראיון, אחד הדברים הבולטים אליהם שמתי לב הוא שכל פעם שדוד מציין מחדל הקיים בטירת הכרמל, הוא יוצר השוואה לעומת ערי פריפריה אחרות באזור, כשאחד המודלים המוצלחים מבחינתו היא יקנעם, אך גם נשר והקריות, מבחינת חידוש, התפתחות וחשיבה מחוץ לקופסא.

שחר טוען שהעיר טירת כרמל סובלת בו זמנית גם מחוסר תכנון וגם מחוסר פיקוח שוטף. לדוגמה, אין בעיר אדריכל מזה כ-20 שנים. טירת כרמל חווה תנופת בנייה כמו ישובים נוספים כתוצאה מהסכם הגג עם המדינה.

תנופת בניה חדשה בטירת הכרמל (צילום: ירון כרמי)

לטענתו של שחר, “ראש העיר לא השכיל לקדם תכניות לפיתוח וקליטת התושבים החדשים, ללא כבישים ראויים, ללא בית ספר, וללא רמזור בכניסה הדרומית, חוסר תכנון שכולנו סובלים ממנו כבר היום. כואב לי עוד יותר לראות את הלכלוך וההזנחה בשכונות הוותיקות שנראה שראש העיר שכח לרגע. הוא הסתנוור מהבנייה החדשה במערב העיר”.

הזנחה ועזובה במגרש בשכונה בעיר. (צילום: אלבום אישי)

| דוד שחר מול אריה טל:

שוחחתי עם דוד על ההתמודדות שלו  מול ראש עיר מכהן בקדנציה רביעית, מה שאומר שלהדיח אותו מכסאו, לא יהיה קל ושאלתי אותו למה הוא חושב שהוא מתאים לתפקיד ושיוכל לנצח את אריה טל?

אחרי 20 שנה, אני אומר תודה רבה, אבל הגיע הזמן לפנות את הכסא. 20 שנה בתפקיד זה כבר מצב של קפאון. אנחנו אחת הערים היחידות בארץ שאין לה עוגנים בסיסיים של שירותים לאזרח, האם זה הגיוני שבכל השנים הללו אין היכל תרבות בטירת כרמל, ילדי טירת כרמל צריכים לנסוע להיכלי תרבות בנשר ובמרכז מירב (מ.ע. חוף הכרמל) על חשבון שעות הלימודים שלהם?

אצטדיון נורמלי לשחק בו אין לנו, קאנטרי אין לנו, פרמטרים בסיסיים שמגדירים ״עיר״, אצלנו לא קיימים, ראש העיר בפועל לא מתפקד למרות שהוא טוען שזה חלום חייו. ראש העיר מנותק מהתושבים, הוא לא חי את העיר ולא הטביע את חותמו, יש לטירת כרמל פוטנציאל אדיר!- מבחינה אסטרטגית, צמודה לכרמל, ירוק ונושקת לים,כחול, גם תעסוקתית צמודה למת”מ, פארק מדעי החיים והעיר חיפה”.

פסולת בחוף הים בתחום השיפוט של טירת כרמל (צילום – ירון כרמי)

| האג’נדה החברתית:

להתמודד ולומר שראש העיר המכהן לא טוב יגיד כל מתמודד, שאלתי את דוד, מהן האג’נדות החברתיות אותן הוא יפעל לקדם במידה ויבחר לראשות העיר?

הילדים שלנו ושל בכירי העירייה למדו ולומדים בריאלי, למרות שמדברים על התפתחות החינוך בבתי הספר כאן, בפועל,אחוזי הסטודנטים לא גבוהים ואף לא גודלים. צריך להוציא את הפוליטיקה מהחינוך שמתערבת בשיקולים של מנהלים בבתי הספר. הפיתרון שלי הוא  תוכנית ישיר אוניברסיטה, בשיתוף פעולה עם הטכניון והאונ’ לקידום בתי הספר בעיר.

קח את עץ הזית שהוא סמלה של העיר, סמל מהתנ”ך, סמל של רפואה, סמל של שלום – אפעל להקים בית בד, אנחנו צמודים לפארק הכרמל, בממוצע מבקרים בטירת הכרמל בשנה 300, 400 אלף בשנה שמורכבים בין היתר מתלמידים, תנועות נוער שיורדים מיערות הכרמל לכאן או להפך.

| ספורט בטירת כרמל:

קבוצות הספורט של טירת כרמל, מדשדשות כבר שנים בליגות הנמוכות לעומת ערים אחרות מהפריפריה שהגיעו לקדמת הבמה, בתור חובב ספורט וממונה על הספורט בהסתדרות, שאלתי את דוד כיצד יפעל לשנות את המצב?

דווקא בעיר קטנה כמו שלנו, יש יותר ויותר פוליטיקה מקומית ,שפשוט גמרה לנו את הספורט ואת הכדורגל, בטירת כרמל-חלק מאנשי העירייה תומכים בהפועל, חלק אחר במכבי וכל אחד מושך ומזרים כספים לקבוצה שלו.

מבחינתי, בעיר קטנה עדיף קבוצה אחת, שכל המשאבים יוזרמו אליה. החלום שלי להצמיח עוד ראובן עטר,הכוונה שלי היא לפתוח בית ספר לכדורגל, מסודר עם אג’נדה וכללים, עד היום אני בקשרים עם יעקב שחר ואיתמר צ’יזיק לכרטיסים לילדים שידם אינה משגת. אין הקצאה מוגדרת לספורט וזו הבעיה העיקרית, אין בעיה של כסף העיר “עשירה”, יש לנו עוקפי תקציב וירדנו בחתך הסוציואקונומי.

האיצטדיון של טירת כרמל. (צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל טירת כרמל).

| שחר התמודד גם בבחירות הקודמות

בקמפיין הקודם, זכה שחר ב14% מקולות הבוחרים (1,700 קולות), שאלתי אותו כמה קולות הוא מקווה להשיג הפעם ומה תיחשב מבחינתו הצלחה בבחירות?

המטרה מבחינת קולות היא להוריד אותו (אריה טל) מ 40% ולהגיע לסיבוב שני, עם חיבור כוחות נכון זה אפשרי. אני שם את האגו בצד, ואם צריך, מוכן ללכת לכל עסקה שסקר יוכיח שהיא תביא לשינוי בשלטון לטובת העיר.

אני לא חייב בהכרח להיות מספר אחד, שוב, בתנאי שאדע שזה יהיה החיבור הנכון והמנצח לעיר. בגדול, המטרה שלי היא להיות ראש העיר הבא, להגשים חלום ילדות ולהוביל את העיר שגדלתי בה למיצוי הפוטנציאל האדיר שלה, בין כחול לירוק, בין כרמל לים. כעיר מפותחת עם תשתיות ושירותים כמו בעיר אמיתית.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...
צוערים לשלטון המקומי – רחב
תאטרון חיפה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב