התאחדו במחאה ועכשיו במפלגה – מפלגת "זכויותינו בקולנו" של גמלאי משטרת ישראל

הפגנת גמלאי המשטרה - 23.02.2018 (צילום - ברוך ליבמן)

גמלאי משטרת ישראל הקימו מפלגה תחת השם "זכויותינו בקולנו" המאחדת שלוש קבוצות מוחלשות:  אנשי הביטחון, נכים וקשישים. כך הודיעו היום  (ו', 23/2/2018) פעילי ומובילי מחאת גמלאי המשטרה, במחאה שהתקיימה ברחבת מרכז חורב, במסגרתה דרשו משר האוצר משה כחלון, לקיים את הבטחתו וכן לקיים את פסק הדין שניתן בעניין שכר השוטרים וטרם עשה זאת.

"מקבלי ההחלטות גרמו לנו להתאחד סביב המחאה ועכשיו סביב המפלגה"

גיל רוטר, יו"ר מפלגת זכויותינו בקולנו בראיון לחי פה:

"אנחנו נלחמים בשלוש חזיתות 1- המחאה 2- בית משפט 3- הקמת מפלגה. הקמנו מפלגה תחת השם "זכויותנו בקולנו" שמאחדת בתוכה שלוש קבוצות אוכלוסיה שקופים (שוטרים, סוהרים וגמלאים), נכים וקשישים. מקבלי ההחלטות שלא מקיימים צו בית משפט ולא מקיימים הבטחות שמבטיחים, גרמו לנו להתאחד סביב המחאה ועכשיו סביב המפלגה. אנחנו כוח אלקטורלי של 300,000 איש פוטנציאל. אנחנו נרוץ בבחירות הקרובות לכנסת עם נציגות מהשב"ס, נציגות מהמגזר הלא היהודי, נציגות נשית ונציגות מהנכים, נגיע בסופו של יום לכנסת ולממשלה, נדאג לקבל את הפרוסה מהעוגה שהרווחנו אותה ביושר ונדאג לאוכלוסיות המוחלשות הנכים והקשישים".

עיריית טירת כרמל – רחב

"נחזיר את הכבוד ללובשי המדים"

הפגנת גמלאי המשטרה – 23.02.2018 (צילום – ברוך ליבמן)

אלי לוי ,גמלאי משטרת ישראל ובן של גמלאי משטרה בראיון לחי פה: 

"אנחנו לא מבקשים את הירח וגם לא מבקשים את המאדים אנחנו מבקשים מה שממשלת בגין החליטה לפני 40 שנה, להצמיד את שכר השוטרים לשכר צבא הקבע. איפה טוהר המידות של ממשלת בגין ווממשלות היום? שמים וארץ. באתי לכאן היום להגיד לשר האוצר כחלון, אנחנו לא שקופים. איחדת אותנו במטרה ששם בבניין 120 החכים שם מקומנו ובפעם ראשונה מזה 70 שנה יהיה ללובשי המדים על כל גווני ולובשי מדי הביטחון ייצוג כמו שאני מתפלל שיקשיח את ליבו של כחלון. אנחנו נגיע לשם ונחזיר את הכבוד למשפחות לובשי מדים הכחולים, והירוקים והשב"ס משמר הכנסת, ואנשי הדממה שלא נעים לדבר עליהם. הם איתנו ואנחנו איתם ואנחנו כולנו משלבים ידיים".

"זה קרקס שמדינת ישראל לא מקיימת צו של בית משפט"

שוטר בהפגנת גמלאי המשטרה – 23.02.2018 (צילום – ברוך ליבמן)

צדוק כהן, קצין לשעבר בראיון לחי פה:

"זו בדיחה וזה קרקס שמדינת ישראל לא מקיימת צו של בית משפט. אנחנו לא מכירים את זה כאנשי חוק, אנחנו עבדנו לפי פסיקת בית משפט ולפי צווים ומדינת ישראל לא מקיימת את החוק ולא מקיימת את פסיקת בית המשפט שקובעת שאנחנו אמורים לקבל את תוספות השכר ולהשוות אותנו לקבע.  בבחירות האלה אנחנו נגרום לכחלון ללכת הביתה".

"אנחנו רוצים את הכסף לפני שעוד גמלאים לא יספיקו ליהנות ממנו"

ויויאן שטרית, שוטרת לשעבר בראיון לחי פה:

"היינו מאוד תמימים וחשבנו שמשווים אותנו לצה"ל אבל מסתבר שלא ולא השוו אותנו לצה"ל. בן גוריון דיבר על זה בשנת 48 עשה הפרדה בין המשטרה לצבא אבל הזכויות תהיינה שוות . בשנת 79 היתה הפגנה של נשות השוטרים והובטח לנו להשוות אותנו לצבא קבע ולא קרה. בשנת 2006 ניתן פסק דין וגם לא מכבדים אותנו. אני חוקרת לשעבר ואני יודעת שזה ביזיון בית המשפט שלא מכבדים את החלטת בית המשפט אנחנו רוצים את הכסף לפני שעוד גמלאים לא יספיקו להנות ממנו".

עופר אשקורי ממובילי מחאת גמלאי המשטרה השטח בראיון לחי פה:

"אנחנו ממשיכים במאבק הזה עד שנקבל את מה שמגיע לנו בדין המאבק הוא ארוך קשה ומכובד לפי הכללים והחוקים. לצערי אותם אנשים שאנחנו מתמודדים מולם מנצלים טוב ליבנו ואת העדינות שלנו ואת היופי במעשים שלנו אבל אנחנו לא נרפה, אנחנו נמשיך ונגיע לכל מקום ששר האוצר נמצא ואנשי משרדו נמצאים נגיע לבתים שלהם ונביא את המחאה אליהם הביתה. המאבק הזה הוא המאבק הצודק ביותר מאז הקמת משטרת ישראל".

רפאל לוזון גמלאי משטרת ישראל בראיון לחי פה:

"אנחנו פונים לשר האוצר כחלון שיתעורר. היינו אצלו ואמר שהכסף שהובטח מגיע לנו ושלא צריך לחכות לאף אחד, לא להחלטת בית הדין ואפילו לראש הממשלה הוא לא מחכה, כי יש לו סמכת לשלם את ה 7.3 ויהיה דיון רק לגבי כל ההפרשים. כך הוא צריך לעשות וכך הוא גם יציל את המפלגה שלו".

דוד סיטון ממובילי מאבק בראיון לחי פה:

 

הפגנת גמלאי המשטרה (צילום – סמר עודה)
הפגנת גמלאי המשטרה (צילום – סמר עודה)

 

לא ניתן להגיב