אושר הסכם ניקוי קרקעית נחל הקישון

שלב נוסף בדרך לשיקום הקישון:

אושר ההסכם עם החברה הקנדית שתוציא לדרך את העמקת קטע הנחל המזוהם ופרויקט טיהור הקרקעית
בישיבה חגיגית שהתכנסה השבוע במליאת רשות הניקוז קישון על מנת לאשר את החתימה על ההסכם עם חברת ‘אנגלוב’ הקנדית שנבחרה לבצע את חפירת הקרקעית המזוהמת בנחל והטיפול בה, אושר ההסכם פה אחד על ידי חברי המליאה. לאחר אישור ההסכם, תחל החברה בתוך חודשים אחדים להוציא את הקרקעית המזוהמת מנחל הקישון ולטהר אותה בתהליך ביולוגי מיוחד.

בישיבה החגיגית השתתפו בין היתר שגריר קנדה בישראל, פול האנט, אשר הגיע על מנת לברך את הנוכחים ולהודות לממשלת ישראל על הבחירה בחברת ‘אנגלוב’, יו”ר המנהלה הבין-משרדית בראשות המשרד להגנת הסביבה ד”ר ישעיהו בר אור, מנכ”ל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה שלמה כ”ץ, יו”ר רשות הניקוז קישון אייל בצר וחיים חמי המנכ”ל, שרון נסים מנכ”לית רשות נחל הקישון, מנכ”ל אנגלוב מריו סוסיאר וחברי מליאת רשות הניקוז קישון.

“אנחנו נכנסים לתהליך ארוך טווח שיש לו משמעויות תקציביות כבדות משקל. מדובר בפרויקט אקולוגי בסדר גודל לאומי שלאחריו הקישון יחזור להיות חמדת טבע ויעמוד לרשות הציבור הרחב כפי שלא היה מאז הקמת המדינה. אין ספק שלאחר הטיהור הביולוגי של קרקעית הנחל נעשה צעד גדול בדרך להחזיר את הקישון לציבור הרחב “, אמר המנכ”ל חמי, שהודה לשותפים על העשייה הרבה למען הפרויקט בראשם המשרד להגנת הסביבה, רשות נחל הקישון, ראשי הרשויות המקומיות, תאגידי המים והביוב, משרד החקלאות ועוד.

שרון נסים סקרה בפני חברי המליאה את השינויים הרבים שחלו בנחל בשנים האחרונות כתוצאה ממאמצי השיקום שמובילה רשות נחל הקישון, עם החיים שחזרו אל גדות הקישון ותוכניות הפיתוח השונות בנחל שיחלו לאחר השלמת פרויקט טיהור הקרקעית “זהו תהליך מורכב שיימשך שלוש שנים, תהליך שאין לו אח ורע בתולדות מדינת ישראל, ואנו נערכים לתחילתה המהירה של הפעילות בשטח” אמרה נסים על אישור ההסכם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

לאחר חתימת ההסכם, שאושר פה אחד על ידי כל חברי מליאת רשות הניקוז האחראית על ביצוע הפרויקט, תחל ההיערכות לביצוע התוכנית בפועל על ידי החברה הקנדית וכבר בחודשים הקרובים יחל תהליך העבודה.

 לחיצת ידיים על הסכם ניקוי הקרקעית של נחל הקישון 
בתמונה מימין לשמאל - שרון ניסים, השגריר פול האנט, מהנדס הפרויקט דני שרבן, אייל בצר, חיים חמי, מנכ"ל אנגלוב מריו סוסיאר (צילום: ישראל פרץ)
לחיצת ידיים על הסכם ניקוי הקרקעית של נחל הקישון
בתמונה מימין לשמאל – שרון ניסים, השגריר פול האנט, מהנדס הפרויקט דני שרבן, אייל בצר, חיים חמי, מנכ”ל אנגלוב מריו סוסיאר (צילום: ישראל פרץ)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.