מכשיר חדש לבדיקת שדה ראיה ממוחשב במרכז הרפואי לין

מכשור חדיש בלין לבדיקת שדה ראיה ממוחשב (צילום - דוברות כללית)

המרכז לבריאות העין של כללית במרכז רפואי לין בחיפה, צוייד לאחרונה במכשיר חדש ויחיד מסוגו ברפואת הקהילה, לבדיקת שדה ראיה בעלות של כ-34 אלף יורו.

המכשיר החדש שהינו מדור מתקדם יותר ממכשירי בדיקה דומים המצויים בבתי חולים באיזור כולל את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לבדיקת תפקודי עצב הראיה ומסלולי  הראיה עבור חולים הסובלים מגלאוקומה או הפרעות נוירואופטלמולוגיות.

ד”ר איתן ראט, מנהל מחלקת העיניים של כללית במרכז רפואי לין, מסביר:

“בדיקת שדה הראייה מיועדת לגלות חסרים בשדה הראייה של כל עין או של שתיהן. הבדיקה משמשת לאבחון מחלות עיניים או מחלות אחרות הגורמות לחסרים בשדה הראייה של עין אחת או של שתיהן גם יחד. יתרונה של בדיקה ממוחשבת של שדה הראייה בכך שאינה פולשנית והיא נעשית באמצעות מחשב מיוחד שאותו מפעיל טכנאי. הנבדק מתבקש להביט ולהתמקד כל הזמן בנקודה מרכזית אחת  ובתאורת רקע קבועה של המכשיר. במהלך הבדיקה מאיר המחשב נקודות שונות (גדלים משתנים ועוצמת אורה משנה) בשדה הראייה והנבדק מתבקש לסמן בלחיצה על כפתור, כאשר הוא רואה את נקודות האור. בדיקה שדה הראיה במבט ישר בודקת איזה חלק מהתמונה איננו רואים מספיק טוב. בתום הבדיקה מדפיס המחשב את תוצאת הבדיקה על נייר והוא נמסר לרופא המטפל לפענוח”.

עוד מוסיף:

“הבדיקה דורשת עירנות והבנה של הנבדק והתוצאה תלויה במידה רבה בשיתוף הפעולה שלו וביכולתו לתת תשובות מדויקות. כמו כן, חשוב להגיע עם משקפיים. הבדיקה משלימה בדיקת  חדות ראיה, אך  אינה  באה במקומה. לפעמים  אנשים  אינם חשים כל  שינוי בראייתם בשלבים הראשונים של מחלה  מסוימת  או שחדות ראיתם תקינה אך תמונת הראיה שלהם אינה שלמה. הבדיקה מיועדת לנבדקים החל מגיל 7-8 שנים ומסייעת בעיקר באבחון חולי  גלאוקומה למיניהם, לחולים עם הפרעות נוירואופטלמיות כגון: תהליכים איסכמיים, דלקתיים ואחרים ישירות לעצב  הראיה יחיד או נזקים במערכת העצבית המרכזית  ע”י  גידולים מוחיים אירועים מוחיים, דלקות מוחיות ואחרים העשויים לפגוע בשדה הראיה של שתי העיניים גם יחד וכן חולי רשתית”.

 

 תורים  ניתן לקבוע באמצעות 2700*

מכשור חדיש בלין לבדיקת שדה ראיה ממוחשב (צילום – דוברות כללית)
תגובות
בטעינה...