התכניות לקרית אתא: בית חולים עם 2,200 מיטות, מוסד להשכלה גבוהה ו-15,700 יח"ד

הדמייה

במסגרת התכניות לקריית אתא: תשתיות חיוניות בהן בית חולים חדש, נתיבי תחבורה בהם רכבת קלה, מוסד להשכלה גבוהה ועוד

קרדיט הדמיה: מילול קורן

 

שר האוצר משה כחלון:

"התכנית שאושרה נותנת מענה לכלל הצרכים הציבוריים הנדרשים בכדי להזניק את קרית אתא ולאפשר לה להמשיך לצמוח ולהתפתח גם בשנים הבאות. היא תחזק את אזור הקריות בתוספת בית חולים חדשני ומודרני ומוסד אקדמי שיזניק את האזור כולו ויביא לאיתנות קרית אתא. בתכנית תמהיל מגוון של יח"ד אשר כולל אחוז משמעותי של דירות קטנות וכן מלאי לדיור מוגן, כך יינתן מענה הולם גם לזוגות הצעירים וגם לציבור הקשישים. אני מודה לראש העיר על מעורבות ושיתוף הפעולה שלו שהביאו לאישור התכנית. כפי שעשינו עד היום – נמשיך ונחזק את הצפון".

 

הותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) החליטה אתמול בערב (ד'), להפקיד תכנית בקרית אתא הכוללת 15,700 יחידות דיור, מתוכן 1,700 דירות קטנות שיוקמו במבני מגורים בני 6 עד 18 קומות ו-1,400 יחידות דיור שיוקצו עבור דיור מוגן. התוכנית, המשתרעת על שטח כולל של כ-6,600 דונמים בצפון העיר, מהווה את ההרחבה הצפונית של העיר קרית אתא וזאת בהתאם לתוכנית המתאר המחוזית של מחוז חיפה ולתוכנית המתאר המקומית. התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל ובשיתוף עיריית קרית אתא.

הליך עריכת התכנית כלל מהלך נרחב של צוות הותמ"ל, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קרית אתא מול משרד התחבורה להפיכת דרך מהירה שהייתה עשויה לחצות את העיר, לרחוב עירוני אשר לאורכו ישולבו נתיב רכבת קלה ושימושי מסחר, תעסוקה ומגורים. לצד זה, התוכנית כוללת תשתיות מהותיות שייתנו מענה לצרכי העיר ורווחת תושביה בהן פארק עירוני ומתחם מסחר, תעשיה אחסנה ותעסוקה. כמו כן, התוכנית מקצה שטחים להקמת מוסד להשכלה גבוהה ובית חולים אזורי בנגישות לצירי תנועה ראשיים. תכנון בית החולים נערך בשיתוף עם משרד הבריאות וכולל תשתית תכנונית לבית חולים כללי ובו כ-2,200 מיטות אשפוז, מתוכן יוקצו מיטות לבית חולים גריאטרי ומיטות לבית חולים פסיכיאטרי.

חלקה המערבי של השכונה מיועד לפארק עירוני אשר יכלול מתקני ספורט ופנאי לרווחת כל תושבי העיר. על מנת ליצור איכות חיים ושכונה איכותית לתושבים, תכנון השכונה שם דגש על קרבת המתקנים השונים להולכי רגל כך שהשטחים הציבוריים בשכונה הינם במרחקי הליכה קצרים למבני המגורים ושטחי המסחר פוזרו לאורך מספר צירים ראשיים, לצד נגישות לציר רכבת קלה וצירי המטרונית מתוך כוונה לאפשר נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית.
התוכנית נערכה ע"י דב קורן אדריכלים.

 

יעקוב פרץ צילום דוברות קרית אתא

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ:

"התוכנית פותחת פרק חדש בתולדות העיר קרית אתא והגשמת חזון עבור תושבי העיר ועבורי. התוכנית מאפשרת מגוון רחב של פתרונות דיור לזוגות צעירים, למשפרי דיור ולתושבי חדשים, הקמת פארקים, מערכות תחבורה ציבורית, לצד מרכז תעסוקה אזורי גדול הכולל מוסד להשכלה גבוהה, בית חולים, קריה רפואית ופארק היי-טק. הפיתוח המואץ יאפשר לנו להשקיע משאבים רבים בשכונות הוותיקות של העיר. זוהי בשורה אמיתית לתושבי קרית אתא ולעיר אשר עומדת להגשים את הפוטנציאל הגלום בה במהלך השנים הקרובות. אני מבקש להודות לשר האוצר משה כחלון שליווה את התכנית מקרוב".

 

יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר:

"לצד התוספת המשמעותית של היצע יחידות דיור איכותי, תכנית זו צפויה להזניק את העיר שכן היא כוללת תשתיות שייתנו מענה לצרכים של תושביה. כך למשל אושר בתכנית תכנון לבית חולים, מוסד להשכלה גבוהה, פארקים, תשתיות תחבורתיות ועוד. כל זאת על מנת לסייע בהפיכת קרית אתא לאלטרנטיבה מועדפת למגורים במטרופולין חיפה".

 

רפי אלמליח מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל:

"מדובר בתכנית רחבת היקף, המסדירה בינוי איכותי לצד תשתיות מרחביות ועירוניות בעלות חשיבות גבוהה לעיר ולמרחב המטרופולין כולו כגון ציר רכבת קלה, בית חולים, מוסד אקדמי ותשתיות חשמל ומים. התכנית קודמה במעורבות מלאה ומבורכת של ראש העיר וצוותו המקצועי ותואמה באופן מובהק במשותף. אין ספק כי תרומת התכנית למשק הדיור היא משמעותית מאוד ותביא לחיזוק ואיתנות העיר והמרחב".

2 תגובות
 1. אפרים מנחם ליברמן אמר/ה

  גרנו בקרית אתא —עשרים ושמונה שנים . צברנו כח ( בגימטריא 28) — ועברנו לשרון הפורח . בכל זאת 28 שנה — לא הולך ברגל , זה רוב שנותינו כמשפחה .הנוסטלגיה היא חלק מחיינו , לכן אני אומר : יישר כוחכם ! הלואי ואזכה לראות בבנינה של קרית אתא — ובשגשוגה ! דרישת שלום חמה לכל ידידינו בקרית אתא
  ובחיפה !

 2. אפרופו כחלון והבטחותיו אמר/ה

  לראות את זה כשאנחנו 4 שנים אחרי, אוטוטו 2022 ואין בשטח כלום.
  הבנתם? זה כחלון הגאון
  קחו אותו לאיזה בנק ושלמו 2 מליון שקל שכר בשנה לשבת לגרבץ גם שם ולחייך לכם.

לא ניתן להגיב