מנכ”ל אגודת מכבי חיפה: “מתכננים פתיחת מחלקות ספורט נוספות, נהיה האגודה הגדולה בארץ”

מנכ"ל אגודת מכבי חיפה בראיון בלעדי על האגודה, המחלקות החדשות שהוקמו, התכניות לעתיד וגם מכבי חיפה בכדורגל.

מכבי חיפה היא לא רק מותג בכדורגל, או קבוצות משחקי כדור בליגות בכירות – למכבי חיפה יש גם אגודה המשלבת ענפי ספורט שונים, כשבשנים האחרונות היא מוציאה ספורטאים מצוינים וזוכה באין – ספור מדליות בתחרויות ארציות ובינ”ל. את האגודה מנהל רועי שווץ, נשוי+2, חיפאי המכהן בתפקיד משנת 2016, כשמונה בעקבות משבר בהנהלת המועדון וזו בזכות פגישה עם יו”ר אגודת מכבי חיפה ניר ענבי, למנכ”ל האגודה.

חי פה תפס את רועי לכמה שאלות לגבי פעילות האגודה ומכבי חיפה בכלל:

 

1. אתם אגודה עם שם מחייב, מה החזון שלך/ של האגודה לגבי השנים הקרובות?

 חזון האגודה מתחלק לשניים – כמובן שבצד ההישגי אנו מצפים להגיע לפסגות הגבוהות ביותר בספורט ומאמינים שנראה נוכחות כבר באולימפיאדת טוקיו ולאחר מכן באולימפיאדת פריז: בדרך, יש לנו משימות רבות כמו זכייה במדליות באליפויות אירופה ואליפויות עולם בשלל הענפים מעבר לכך יש לנו תכניות להרחבת האגודה , הוספת ענפים נוספים ולהרחיב את הספורט בקהילה כך שמעבר להישגים גם נצליח להגיע לצעירים רבים שזקוקים למסגרת הספורטיבית לשיפור עצמי , חינוך , בריאות ומצוינות אישית

 2. מה הסיבה שאגודת מכבי חיפה היא ישות נפרדת ממועדון הכדורגל של מכבי חיפה? (הרבה ענפי כדור אחרים משויכים אליכם בעוד הכדורגל מתנהל בנפרד).

 הסיבה היא היסטורית- לפני מעט יותר מ- 25 שנה, היה צריך מישהו שיסייע לחלץ כלכלית את מועדון הכדורגל ויענקל’ה, שהיה נותן החסות של המועדון, רכש את הזכויות. לימים אפשר להודות על כך , להחזיק מועדון כדורגל  בסדר גודל כזה, בכספים המוגזמים שנשפכים היום בשוק, בעיקר למשכורות השחקנים, לאגודת ספורט אין את היכולת לקיים ולמרות שאנו בשנים לא מוצלחות למועדון הכדורגל, מה שיענקל’ה עשה ועדיין עושה למען הקבוצה אין אח ורע בספורט הישראלי.

 3. בתור מנכ”ל האגודה פתחת מחלקות חדשות וניהלת מספר פעילויות למען הקהילה, תוכל בקצרה לפרט עליהן?

 אישית אני לא לבד , האגודה מורכבת מוועד מנהל שמקבל החלטות יו”ר הוועד ,ניר ענבי שחותר להרחבת שורות המועדון בשנה וחצי האחרונות הוספנו מחלקת טאיקוונדו גדולה מאוד , פתחנו מחדש את מחלקת הסייף שצוברת תאוצה , פתחנו מחלקת טריאתלון לראשונה בתולדות המועדון ועשינו הסכם אגודות אחיות עם שייט חיפה. אנו מתכננים בזמן הקרוב פתיחת מחלקות נוספות וכמובן המשך השקעה במחלקות הקיימות. לגבי פעילויות קהילתיות , אני רואה את התרומה לקהילה כחלק בלתי נפרד מהאגודה ואנחנו מכניסים תכנים שמעבר לעיסוק בספורט גם יחברו את הנוער בעיקר לקהילה , זה יכול להיות חלוקת סופגניות בחנוכה בבתי חולים , כניסה לגני ילדים וגנים בחינוך המיוחד , עידוד תלמידים לספורט דרך פעילויות בבתי ספר וחלוקת מזון לנזקקים במהלך החגים/

 4.  איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?

אורז תיק לאולימפיאדה  בפריז ששם ניוצג על ידי מספר ספורטאים , מעבר לכך אני מאמין שהאגודה תהיה הגדולה בארץ ומעורבת הרבה יותר בחיי  הקהילה בעיר.
ספורטאי האגודה של מכבי. (צילום- ראובן כהן).
מביאים מדליות והרבה כבוד. שחייני מכבי חיפה. צילום: אגודת מכבי חיפה

 

 

הגיבו כאן לכתבה